ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Откри френски научен екип
Доколко правилно е да се отрича който и да е от двата вида?
Опасността идва от жената кръводарител.

Отново аритмия

Хипертония, Аритмии, сърдечна недостатъчност, атеросклероза, Исхемична Болест на Сърцето, перикардит

Модератори: админ, консултанти

ylow

Отново аритмия

Мнение от ylow » 13 юли 2008 23:50

Гледам че има много теми за аритмията, но реших да си пусна и моя, понеже все пак проблема е индивидуален за всеки човек.
За периода от 2005 до 2008 година съм имал 5 пристъпа на предсърдно мъждене, последните два от тях на фона на ежедневен прием на 3 х 150 Ритмонорм. В ритъм ме вкарваха общо взето с по-голяма доза Ритмонорм за няколко часа.
Дотук добре.
Това което ме притеснява е, че никое от изследванията не беше достатъчно убедително, че да ни обясни (на мен и на лекарите) защо, по дяволите, иначе здрав момък като мене излиза от ритъм. Единствения спорен момент беше ехокардиографията - правили са ми я около 4 лекари - тримата твърдят, че имам пролапс на митралната клапа, който бил незначителен и в никакъв случай не би могъл да е причина за излизанията от ритъм, а доц. Костова от националната кардиологична клиника направо отсече, че пролапс няма.
В крайна сметка вече 3 години пия накакви хапчета без да ми е ясно защо ги пия, просто знам че от тях (уж) съм по-добре. Това обаче не ме успокоява много понеже не се имам за много възрастен все още.
Общо взето не съм употребявал никога цигари, кафе и каквито и да е видове наркотици, нямал съм проблеми с кръвното, не съм прекалявал с кока-колата (всъщност не съм пил нищо съдържащо кофеин от 3 години), кръвната картина, хормоните и зъбите са ми добре.
Нямам идея какво да предприема оттук нататък. Всеки път като съм на преглед при лекуващия ме кардиолог ми се казва "просто си продължи хапчетата и ще се видим след няколко месеца", което повече ми звучи като нужда от редовни посетители на частния му кабинет, отколкото като загриженост към случая :|

Д-р.Хинкова

Re: Отново аритмия

Мнение от Д-р.Хинкова » 15 юли 2008 15:24

На колко години сте.Не смятам,че целите да ви викат на преглед са само комерсиални!Състоянието ви трябва да се следи.Не винаги се открива непосредсвена причина за аритмията.

didi79

Мнение от didi79 » 15 юли 2008 22:01

Здравей! Аз съм на 29 г. От 22 годишна възраст започнах да получавам внезапни сърцебиения, но в последните 3-4 г. те са по редки, но пък почти всеки ден усещам аритмия. Тия прескачания са ужасни, изкарват от контрол целият ти ритъм на живот. Правила съм ЕКГ-в повечето случаи нормална, понякога с отрицателни Т-вълни, които на велоергометъра станаха положителни и това било добре. И на мен ми бяха видяли дискретен пролапс, който не заслужавал да му се обръща внимание, ехокардиографията ми е добра. Но какво от това, то сърцето си прескача та прескача. Пия вече 2 г. Пропранолол по 1/2 от 25 мг, което е минимална доза, но ми действа що годе добре!
И щитовидна жлеза съм изследвала и вътрешни органи, и какво ли не. Вече малко по малко взех да се примирявам и гледам да не се шашкам, но вече изпитвам страхова невроза от всичко. Така че твоят случай мн. ми прилича на моя. Добре сме, не се притеснявай!

didi79

Мнение от didi79 » 15 юли 2008 22:03

Аз не съм правила само Холтер- 24-часовата ЕКГ. Сигурно и това ще стане. А ти правил ли си?

ylow

Мнение от ylow » 17 юли 2008 17:08

На 24 години съм в момента. Първия пристъп получих като бях на 21 години.
Холтер ми е правен два пъти - непосредствено след първото и второто ми излизане от ритъм - и двата пъти заключението на лекарите беше, че е като на съвсем здрав човек.

ylow

Мнение от ylow » 17 юли 2008 17:14

Само да уточня - не получавам ежедневни "прескачания на сърцето", пристъпите са ми доста рядки (през период от няколко месеца) и ги класифицираха като "предсърдно мъждене". Обикновено пулса ми по време на такъв пристъп се колебае от 120 до 160 удара в минута.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 юли 2008 08:19

Трябва да "се хване" и да се направи запис на ЕКГ по време на пристъп, инак няма как да се диагностицира какво е точно и съответно каква терапия да се назначи.

didi79

Мнение от didi79 » 18 юли 2008 09:10

И КАК ДА СТАНЕ ТОВА ХВАЩАНЕ НА ПРИСТЪПА НА ЕКГ КАТО МУ СЕ СЛУЧВА РЯДКО?

ylow

Мнение от ylow » 18 юли 2008 13:54

Първите три пъти ми го "хванаха", тоест и от трите пристъпа имам електрокардиограми.
- "Ееееми да, предсърдно мъждене е, ама защо го получаваш ще трябва да се търси причината."

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 19 юли 2008 17:50

Добрият кардиолог би трябвало да стигне и до причината или поне да обясни възможните причини. Те може да са различни, което съответно да се отрази и на терапията. При млади жени аритмиите често са в резултат на нарушения функцията на щитовидната жлеза, клапни пороци и др.

ylow

Мнение от ylow » 21 юли 2008 00:03

Къде ги държат тези добрите кардиолози да ида при тях :)
btw мъж съм (както се разбира при по-внимателно четене на първото мнение по темата).

oprav

Мнение от oprav » 22 авг 2008 21:38

И аз имам аритмия , вече повече от 15 години. Понякога само с отделни единични прескачания , понякога ги чувствам много бързо едно след друго и това продължава 1-2 часа. Приемам Атенолол 1 табл 25 мг на ден, от няколко дни започнах да пия и Магнерич, а също и тинктура глог-мента -валериан. От тези пристъпи изпадам в страх, ръцете ми треперят, задъхвам се. Забелязала съм, че почти винаги ги получавам, когато съм относително спокойна, по време на сън или седнала, понякога след хранене. Усещам ги къде ли не - в гърлото, под гръдната кост, в стомаха. Не знам какво да предприема. Преди 7 години ми хванаха на ЕКГ един такъв пристъп /в Пирогов/, но нищо не ми казаха.

Д-р.Хинкова

Мнение от Д-р.Хинкова » 23 авг 2008 17:23

Имате отговор на вашият въпрос.

Кени

Мнение от Кени » 17 окт 2008 02:55

Прочетох с интерес написаното. Имам същия проблем от 20 години, но през последните зачестиха предсърдните мъждения. Особенно през тази година. Лекарите не могат да открият точната причина. Лекуват ме с 4х1 Ритмонорм + 2х0.5 табл. от 5.0 мг Corcon /бетаблокер/. Не излизам при тази комбинация, но получавам ронякога много екстрасистули.
По време на тези неприятни моменти наблюдавам присъствието на остро балониране от стомаха, отделяне на много газове водещи до уригвания.
Според мен, като се наблюдавам през годините, съм на менние, че моите стомашни проблеми са причината. Откриха ми диафрагмална херния на хранопровода и малък полип с язвичка върху него в стомаха. Плюс хелико бактерията. Уж ми лекуват стомаха, но екстрасистулите си ги получавам при малко по-обилно хапване /не става дума за кой знае какво преяждане/, или лягане с не добре преработена храна. Някои лекари предполагат, че при подуването на стомаха се притиска сърцето..... но аз се питам, дали не е възможно тези поражения по стомаха да предизвикват нервни процеси, които да влияят върху някои точки свързани със сърцето и по-точно с неговата проводимост. ???

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 19 окт 2008 21:12

Принципа често е рефлекторен, т.е. асоцииран по "нервен път". Нарушения в храносмилателната система могат по такъв път да провокират аритмия.

Отговори

Върни се в “Артериална Хипертония. Повишен холестерол. Инфаркт”