ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Как да не губим полезните им свойства?
Усещане за внезапен изстрел или експлозия на бомба при заспива...
Високите нива на прогестерон са ключ към запазване на бременно...
Австралийски учени разкриват защитния ефект на продуктите

протромбиново време и синтром

Хипертония, Аритмии, сърдечна недостатъчност, атеросклероза, Исхемична Болест на Сърцето, перикардит

Модератори: админ, консултанти

kaliman322

Re: протромбиново време и синтром

Мнение от kaliman322 » 06 мар 2009 14:23

Здравейте! Наскоро си правих изследвания и стойностите са следните Протромбинов индекс 104,6% ,активирано парциално тромбопластиново време 28,8 сек. , фибриноген 2,22 и ИНР 0,96. Днес се консултирах с кардиолог, който ми каза ,че стойностите са нормални! Притесняваме стойноста на ИНР тъй като в изследванията като референтна стойност е посочена 2 - 3,5. Бихте ли ми казали дали има несто притеснително в посочените резултати.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 07 мар 2009 01:11

референтна стойност е посочена 2 - 3,5
Това е по-скоро терапевтична референция, или има някаква неяснота.
Застъпвам мнението на кардиолога.

reniis

Мнение от reniis » 29 май 2009 17:16

Пия sintrom от 4 год.В схема:4 дена по 1/4,на петият ден почивам.Да си призная не го изследвам всеки месец.Но когато и да съм го правила винаги изследването е било добро.(0.45-0.47%,а INR е около 2.00).Диагнозата ми е предсърдно мъждене.Преди години много често излизах извън ритъм.За 3 години бях забравила за този проблем.От два месеца отново сърцето е неспокоjно.Ту имам сърцебиене,ту прескачане,което трае за няколко минути.Днес направих изследване на протромбиновото време излиза,че показателите са такива,че все едно не пия sintrom.(105%,INR 1.17).Какво да правя,на какво може да се дължи това?

Потребителски аватар
Снежко

Мнение от Снежко » 24 юни 2009 22:01

Съпругът ми пие синтром от доста време. Преди десет години изкара белодробна емболия. С тромбофлебит на долните крайници е. Преди дни направи протромбиново време и стойностите са 85% , INR 1,13. Обяснете моля, какво означават тези стойности и нормални ли са? Ако не са, в какви граници е добре да се поддържат при неговото заболяване?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 27 юни 2009 21:20

Тези стойности са в рамките на нормата. Кардиологът е този, който трябва да определи границите за конкретния случай, както и да промени дозата на антикоагуланта в зависимост от поставените цели.

Потребителски аватар
Снежко

Мнение от Снежко » 27 юни 2009 22:52

Благодаря за отговора, Д-р Цончев! Смятах, че стойността на INR трябва да е повече, но щом казвате, че е нормално, това е добре. Докторът, който назначи синтром и при когото ходи съпругът ми, иска да поддържа протромбиновото време в граници 55-65%. Съпругът ми ще го посети за корекция на дозата.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 29 юни 2009 11:47

Смятах, че стойността на INR трябва да е повече
ако се цели терапевтична антикоагулация трябва да е повече - т.е. следва антикоагуланта да се увеличи. Но е добре да се интерпретират заедно двата показателя.

Потребителски аватар
Снежко

Мнение от Снежко » 29 юни 2009 21:02

...ако се цели терапевтична антикоагулация...
Именно такава се цели! Вероятно схемата на прием ще бъде променена и количеството леко увеличено. В момента е 1/2*1/2*3/4* Ако се увеличи количеството синтром обаче, ще намалее %, а INR намалява или се увеличава в този случай?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 01 юли 2009 08:19

аРТТ намалява, INR - расте, терапевтичната антикоагулация обикновено цели INR около и над 2

smiter

Мнение от smiter » 11 юли 2009 22:32

На 17 години съм и имам "Пост Флеботромбозис Феморо Попл Декстра" на долен десен крайник , в края на януари ми го откриха , от тогава пия синтром + детралекс , но специалисти в София ми казаха че лечението което съм провел за тези ~5 месеца е почти без ефект , докторите при които се лекувах ми казваха че ПТ време е в добри граници (50%~65%) , а в София ми казаха че INR трябва да е от 2.5~4=> ПТ време трябва да е под 33% , сега съм при нов хирург , който ми изготвя схемата , като всеки ден правя кръвни проби , но немога да го разбера когато имах 68% ПТ време ми даде 3/4 синтром , а сега когато е 72% ми каза да пия 1/2 . Ще може ли да ми помогнете с някаква примерна схема за пиене на синтром-а , на своя глава ще си ги пия защото виждам , че от нашите доктори много много файда няма :x

PetarSpasov

Мнение от PetarSpasov » 01 авг 2009 00:15

Схемата на Синтрома се определя стриктно от лекуващия лекар, ръководещ се от ПТ/INR. Приемането на този медикамент безразборно и хаотично е много опасно и може да доведе до тежки кръвоизливи, застрашаващи живота. Перпоръчвам де не подлагате под съмнение преценката на лекуващия си лекар, защото той е на ясно какво цели променяйки схемата. Много често при приема на синтром се налага неколкократно проследяване на ПТ/INR в рамките на кратки периоди с цел да се установи терапевтичната доза за конкретния пациент, а също така ежемесечно проследяване на ПТ/INR за евентуални корекции. Така че много често може да се налага да се променя схемата - просто няма стандартна и постоянна за всички.

nena-dani

Мнение от nena-dani » 18 авг 2009 14:13

Здравейте.искам да попитам дали може да се взема едновременно синтром и рутаскорбин.можеби първово трябва да обясня за моето положение -по време на браменноста получих тромбофлебит и на двата крака при глезените с всичките синтоми/сино-лилави петна,поддути глезени, тежест в краката и т.н./пих една година синтром по схема като на всяко изследване на протромбиновото време ми се сменяше схемата,после минох на аспирин протикт но в началото на този август усетих,че отново започват да ми се поддуват краката.ходих при личния лекар и исках да ми пусне протромбиново време-оказа се 103% сега съм на схема пон.-1;втор.-3/4;ср.-1;четв.-3/4;петък-1;и.т.н.отначало седмицата.една позното ми каза да вземам рутаскорбин за да ми укрепнат кр.съдове още несъм се консултирала с личния лекар но искам да знам вие какво мислите.

PetarSpasov

Мнение от PetarSpasov » 18 авг 2009 19:33

Не, не правете такива комбинации!!!

tenar

Мнение от tenar » 29 ное 2009 00:49

Искам да съобщя за смъртен случай на човек над 65 г, доказано дължащ се на страничните ефекти на Синтром ( Sintrom ) !
При непоносимост или предозиране съчетано с физическо натоварване възникват масивни кръвоизливи в цялата мускулатура при което положението ескалира до смърт в рамките на 2-3 дни.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 29 ное 2009 10:49

За съжаление при предозиране на този медикамент е възможно такова усложнение, описано е в документациятана медикамента. За това дозирането му трябва да става много внимателно.

Отговори

Върни се в “Артериална Хипертония. Повишен холестерол. Инфаркт”