Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Нова концепция обещава надхитряне на ХИВ-вируса
Изчислете своя риск...
Не просто на лошо стечение на обстоятелствата
Една доза ще е достатъчна за повече от два дни
реклама

протромбиново време и синтром

Хипертония, Аритмии, сърдечна недостатъчност, атеросклероза, Исхемична Болест на Сърцето, перикардит

Модератори: админ, консултанти

Re: протромбиново време и синтром

Мнениеот kaliman322 » 06 Мар 2009 14:23

Здравейте! Наскоро си правих изследвания и стойностите са следните Протромбинов индекс 104,6% ,активирано парциално тромбопластиново време 28,8 сек. , фибриноген 2,22 и ИНР 0,96. Днес се консултирах с кардиолог, който ми каза ,че стойностите са нормални! Притесняваме стойноста на ИНР тъй като в изследванията като референтна стойност е посочена 2 - 3,5. Бихте ли ми казали дали има несто притеснително в посочените резултати.
kaliman322

Мнениеот д-р Цончев » 07 Мар 2009 01:11

референтна стойност е посочена 2 - 3,5

Това е по-скоро терапевтична референция, или има някаква неяснота.
Застъпвам мнението на кардиолога.
д-р Цончев

Мнениеот reniis » 29 Май 2009 17:16

Пия sintrom от 4 год.В схема:4 дена по 1/4,на петият ден почивам.Да си призная не го изследвам всеки месец.Но когато и да съм го правила винаги изследването е било добро.(0.45-0.47%,а INR е около 2.00).Диагнозата ми е предсърдно мъждене.Преди години много често излизах извън ритъм.За 3 години бях забравила за този проблем.От два месеца отново сърцето е неспокоjно.Ту имам сърцебиене,ту прескачане,което трае за няколко минути.Днес направих изследване на протромбиновото време излиза,че показателите са такива,че все едно не пия sintrom.(105%,INR 1.17).Какво да правя,на какво може да се дължи това?
reniis

Мнениеот Снежко » 24 Юни 2009 22:01

Съпругът ми пие синтром от доста време. Преди десет години изкара белодробна емболия. С тромбофлебит на долните крайници е. Преди дни направи протромбиново време и стойностите са 85% , INR 1,13. Обяснете моля, какво означават тези стойности и нормални ли са? Ако не са, в какви граници е добре да се поддържат при неговото заболяване?
Аватар
Снежко

Мнениеот д-р Цончев » 27 Юни 2009 21:20

Тези стойности са в рамките на нормата. Кардиологът е този, който трябва да определи границите за конкретния случай, както и да промени дозата на антикоагуланта в зависимост от поставените цели.
д-р Цончев

Мнениеот Снежко » 27 Юни 2009 22:52

Благодаря за отговора, Д-р Цончев! Смятах, че стойността на INR трябва да е повече, но щом казвате, че е нормално, това е добре. Докторът, който назначи синтром и при когото ходи съпругът ми, иска да поддържа протромбиновото време в граници 55-65%. Съпругът ми ще го посети за корекция на дозата.
Аватар
Снежко

Мнениеот д-р Цончев » 29 Юни 2009 11:47

Смятах, че стойността на INR трябва да е повече

ако се цели терапевтична антикоагулация трябва да е повече - т.е. следва антикоагуланта да се увеличи. Но е добре да се интерпретират заедно двата показателя.
д-р Цончев

Мнениеот Снежко » 29 Юни 2009 21:02

...ако се цели терапевтична антикоагулация...

Именно такава се цели! Вероятно схемата на прием ще бъде променена и количеството леко увеличено. В момента е 1/2*1/2*3/4* Ако се увеличи количеството синтром обаче, ще намалее %, а INR намалява или се увеличава в този случай?
Аватар
Снежко

Мнениеот д-р Цончев » 01 Юли 2009 08:19

аРТТ намалява, INR - расте, терапевтичната антикоагулация обикновено цели INR около и над 2
д-р Цончев

Мнениеот smiter » 11 Юли 2009 22:32

На 17 години съм и имам "Пост Флеботромбозис Феморо Попл Декстра" на долен десен крайник , в края на януари ми го откриха , от тогава пия синтром + детралекс , но специалисти в София ми казаха че лечението което съм провел за тези ~5 месеца е почти без ефект , докторите при които се лекувах ми казваха че ПТ време е в добри граници (50%~65%) , а в София ми казаха че INR трябва да е от 2.5~4=> ПТ време трябва да е под 33% , сега съм при нов хирург , който ми изготвя схемата , като всеки ден правя кръвни проби , но немога да го разбера когато имах 68% ПТ време ми даде 3/4 синтром , а сега когато е 72% ми каза да пия 1/2 . Ще може ли да ми помогнете с някаква примерна схема за пиене на синтром-а , на своя глава ще си ги пия защото виждам , че от нашите доктори много много файда няма :x
smiter

Мнениеот PetarSpasov » 01 Авг 2009 00:15

Схемата на Синтрома се определя стриктно от лекуващия лекар, ръководещ се от ПТ/INR. Приемането на този медикамент безразборно и хаотично е много опасно и може да доведе до тежки кръвоизливи, застрашаващи живота. Перпоръчвам де не подлагате под съмнение преценката на лекуващия си лекар, защото той е на ясно какво цели променяйки схемата. Много често при приема на синтром се налага неколкократно проследяване на ПТ/INR в рамките на кратки периоди с цел да се установи терапевтичната доза за конкретния пациент, а също така ежемесечно проследяване на ПТ/INR за евентуални корекции. Така че много често може да се налага да се променя схемата - просто няма стандартна и постоянна за всички.
PetarSpasov

Мнениеот nena-dani » 18 Авг 2009 14:13

Здравейте.искам да попитам дали може да се взема едновременно синтром и рутаскорбин.можеби първово трябва да обясня за моето положение -по време на браменноста получих тромбофлебит и на двата крака при глезените с всичките синтоми/сино-лилави петна,поддути глезени, тежест в краката и т.н./пих една година синтром по схема като на всяко изследване на протромбиновото време ми се сменяше схемата,после минох на аспирин протикт но в началото на този август усетих,че отново започват да ми се поддуват краката.ходих при личния лекар и исках да ми пусне протромбиново време-оказа се 103% сега съм на схема пон.-1;втор.-3/4;ср.-1;четв.-3/4;петък-1;и.т.н.отначало седмицата.една позното ми каза да вземам рутаскорбин за да ми укрепнат кр.съдове още несъм се консултирала с личния лекар но искам да знам вие какво мислите.
nena-dani

Мнениеот PetarSpasov » 18 Авг 2009 19:33

Не, не правете такива комбинации!!!
PetarSpasov

Мнениеот tenar » 29 Ное 2009 00:49

Искам да съобщя за смъртен случай на човек над 65 г, доказано дължащ се на страничните ефекти на Синтром ( Sintrom ) !
При непоносимост или предозиране съчетано с физическо натоварване възникват масивни кръвоизливи в цялата мускулатура при което положението ескалира до смърт в рамките на 2-3 дни.
tenar

Мнениеот д-р Цончев » 29 Ное 2009 10:49

За съжаление при предозиране на този медикамент е възможно такова усложнение, описано е в документациятана медикамента. За това дозирането му трябва да става много внимателно.
д-р Цончев

ПредишнаСледваща

Назад към Артериална Хипертония. Повишен холестерол. Инфаркт