Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Заедно със способността за саморегулиране
Това съобщиха от пресслужбата на здравното ведомство
реклама

предсърдно мъждене

Хипертония, Аритмии, сърдечна недостатъчност, атеросклероза, Исхемична Болест на Сърцето, перикардит

Модератори: админ, консултанти

предсърдно мъждене

Мнениеот kiril_ivanov » 16 Юни 2008 23:16

Здравейте!
Казвам се Кирил, на 48 години съм и съм от Пловдив!
От 3-4 години имам проблем с сърцето-излиза извън ритъм и си влиза в ритъм.пил съм кордерон за около година но проблемите си стояха , наруши се и функцията на щитовидната жлеза и ми го спряха, влезнах в болницата и ми дадоха да пия ритмонорм, но след като влезе в ритъм и ме изписаха ми стана много лошо и пак влезнах в болницата още на другия ден като ритмонорма го смениха с сотахексал-него го пих няколко месеца като постепенно ми го увеличаваха, но то все излизаше извън ритъм, а и пулса ми доста се забави, на моменти около 35-40 удара в минута.Последно пих сотахексал като дозата беше три пъти на ден по 80 мг.
При поредното излизане извън ритъм лекарката ме прати в София за електрофизиологично изследване на сърцето-това било единствения начин да се оправя!Там една вечер трябваше да стоя с холтер, направиха ми и ехограф.Вечерта когато бях с холтера имах голям зор-събудих се и сърцето беше пак извън ритъм като блъскаше много бавно и много силно, направо имах чувството че ще спре, а и ме обливаше една студена пот-целия изстинах.Отидох на др ден и доктора като видя каза че съм имал пулс 30 удара в минута, да спра сотахексала и ми предписа Беталок зок 50 мг дневно.Да ги пия един месец и после да ги спра за няколко дена за да направя велоаргометрия !Но за ЕФИ било рано да се говори на този етап!Пих ги 20 ден и ги спрях за два дни, отидох в болницата за велоаргометрията но ми стана лошо,пулса ми беше 250 удара в минута ,лекарката каза че в това състояние не мога- взеха ме в болницата под наблюдениеза два дни и ми смениха лекарството с Бизогама 5 мг дневно-казаха ми че то било от същия клас като беталок зок но малко по силно!

Диагнозата ми по принцип е предсърдно мъждене на сърцето.
Притеснява ме това дали ако постоянно изключва и включва има някакъв риск за живота и изпълнява ли си всички функции сърцето, като искам да спомена че пия и синтрон за разреждане на кръвта.Аз съм шофьор и искам да попитам това опасно ли е за професията ми?
Искам да попитам и какво представлява това новото лекарство Бизогама 5 мг и по добро ли е от Беталок зок 50 мг?
Също така искам да попитам с тази велоаргометрия какво се цели да се докаже-в интернет четох че се доказва наличие на исхемична болест на сърцето, но незнам дали това е така, ако е така какво представлява и какви опасности крие тя?
Предварително Ви благодаря
kiril_ivanov

Re: предсърдно мъждене

Мнениеот Д-р.Хинкова » 17 Юни 2008 10:21

Велоергометрията представлява дозирано натоватрване на съцето(кара се "колело"),през което време се прави запис на ЕКГ и се откриват различни промени ,най-вече исхемични.
Препаратът Бизогама е от групата на Бета-адренорецепторни антагонисти за лечение на хипертония и исхемична болест на сърцето.Започва се с ниски дози.Лечението не трябва да се спира рязко(може да доведе до влошаване на състоянието).Не трябва да се прилага при брадикардия,хипотония,бронхиална астма.При започване на лечението има опасност от нарушена способност за шофиране,световъртеж
Д-р.Хинкова

Мнениеот kiril_ivanov » 17 Юни 2008 11:17

Д-р Хинкова, благодаря Ви за отговора!
Лекарката ми каза, че според нея нямам исхемична болест на сърцето и според нея няма смисъл да правя велоаргометрията,а проблемите ми са само предсърдното мъждене, а защо тогава ми изписва Бизогама-като то е точно за исхемичната болест?
Може ли да помогне и за предсърдното мъждене?Мислите ли, че е по добро от Беталок зок и наистина от една група ли са двете лекарства?
Ако може да ми разясните точно какво представлява исхемичната болест на сърцето, какви са симптомите?
kiril_ivanov

Мнениеот Д-р.Хинкова » 17 Юни 2008 15:48

Ето информация за вашето заболяване.Относно лечението,сам разбирате,че трябва да се доверите на лекуващият ви лекар.Ако искате допълнителна информация и сте от София се обадете.:
http://www.puls.bg/cat/96/ritymni_narus ... art_2.html
Д-р.Хинкова

Назад към Артериална Хипертония. Повишен холестерол. Инфаркт