Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Той е от основно значение в борбата с грипа
Как можете да повлияете на състоянието?
Или как да я възстановим от уврежданията през лятото
Приемът им трябва да е в препоръчителните граници
реклама

Висок пулс при и след физическо натоварване

Хипертония, Аритмии, сърдечна недостатъчност, атеросклероза, Исхемична Болест на Сърцето, перикардит

Модератори: админ, консултанти

Висок пулс при и след физическо натоварване

Мнениеот kamen » 17 Май 2008 22:15

Здравейте,

С поднормено тегло съм (никога не съм бил над 60 кг при ръст 178 см). На 25 год. съм, не съм пушил никога, не пия. По принцип заради астматични стягания на алергична основа винаги съм бил освобождаван от физическо и дали заради слабата ми физическа форма, имам по-висок пулс при покой (между 80 и 90), а при натоварване скача повече нагоре (от порядъка на 140 по време на натоварването) и дълго време след прекратяване на натоварването остава висок - между 100 и 120. Примерно, днес премествах врати от шкафове нагоре и надолу по стълбите - товарихме ги, за да ги местим в друг блок, в резултат на което се почувствах бързо доста изморен, в един пиков момент даже сякаш не ми стигаше въздухът, и 3 - 4 часа след това пулсът ми беше 110 - 120, спадайки бавно, което допълнително ме изнервяше, чувствах се дискомфортно и може би това също влияеше. По принцип имам и тревожно разстройство. Според изследванията и ЕКГ, всичко ми е наред. Това обаче ме притеснява... Какво ще ми кажете вие, на какво се дължи и значи ли, че нещо не ми е наред?
kamen

Re: Висок пулс при и след физическо натоварване

Мнениеот Д-р.Хинкова » 18 Май 2008 16:46

По принцип ускоряването на пулса след физическо усилие е нормален и физиологичен феномен.Но при положение,че имате дискомфорт,трябва да се търси причината.Изследвали ли сте се за анемия-хемоглобин,хематокрит?Изследвания за функцията на щитовидната жлеза?
Д-р.Хинкова

Мнениеот kamen » 18 Май 2008 17:17

Да, още преди около три години ми правиха изследвания заради това - провериха ми щитовидната жлеза и хормоните и всичко бе наред. Кръвната картина също е била добре винаги, с хемоглобин около 165. Дискомфортът идва като че ли и психологически, най-вече когато ми е трудно да отклоня вниманието си от пулса и се притеснявам, че ми има нещо. В крайна сметка, беше ми казано, че съм по-нервен и емоционален, лесно се развълнувам и притеснявам. От 3 месеца и нещо пия Деанксит. Все пак бавното спадане на пулса след натоварване и сравнително високият ми "стандартен" пулс при покой (в момента е 85 и се чувствам добре) може ли да се дължат просто на лошата ми физическа форма? Би ли било добре да започна постепенно с някакво леко натоварване, може би и повече движение, тъй като съм много застоял?
kamen

Мнениеот Д-р.Хинкова » 18 Май 2008 17:20

Ако започнете да се занимавате по активно със спорт,това би имало добър резултат.По принцип всички активни спортисти са със забавен пулс.А това би отклонило и вниманието ви в по
_ позитивна насока.
Д-р.Хинкова

Мнениеот kamen » 18 Май 2008 17:44

Благодаря Ви за отговорите, д-р Хинкова!
Да, мисля да започна лека-полека някакво спортно натоварване, тъй като в това отношение съм под морското равнище и имам много застоял живот. И си мисля, че с времето това би свалило пулса и би увеличило ефективността на кръвоносната ми система.
kamen

Мнениеот Д-р.Хинкова » 18 Май 2008 18:04

Успех и се обадете с резултатите!
Д-р.Хинкова

Мнениеот Anji61 » 19 Фев 2009 16:38

Здравейте от 1 год тренирам на кростренажор всяка сутрин по 40мин на 6 степен от 8 възможни.Пулса обаче ми стига до 200 и това ме притиснява на 48 г.съм и ме е страх да не ми се увреди сърцето.Моля за съвет как да го намаля като разбира се искам да тренирам.Благодаря ви предварително.
Anji61

Мнениеот iosidaniel » 05 Юни 2009 09:24

Visok puls pri fizi4esko natovarvane e estestvena "reakcia" na organizma,No "zadarjaneto" na visokia puls ot fizi4eskoto natovarvane e predi vsi4ko "ne treniran" organizam.Pri sportistite nai-elementarnia na4in na opredeliane momentnoto im "fizi4esko"sastoianie /trenirenost/ e sled uprajnenie za fizi4esko natovarvane da izmerim pulsa:1.vednaga sled u-to - visok;2.sled edna minuta - spada ili ne;3.sled 2 minuti spada ili ne;3.sled 3 minuti - spada ili ne.Ako vav vsika sledva6ta min. pri izmervaneto pulsa spada i v tretata min. se pribliji do izhodnia predi u-to /koito sme izmerili za baza/ zna4i,4e saotvetnia sportist raboti dobre za fizi4eskata si podgotovka.V protiven slu4ai,ako pulsa pri trite izmerenia ne spada i se darji do tozi vednaga sleg u-to,pokazva,4e saotvetnia sportist ne e podgotven fizi4eski.Sa6toto e i s teb - spotuvai,trenirai organizma si,no predi vsi4ko po samo4ustvie,
a kogato razbere6,4e si na pravilen pat, za fizi4eski zdrav organizam.
iosidaniel

Назад към Артериална Хипертония. Повишен холестерол. Инфаркт