Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Мета-анализ показва 37% по-висок риск от заболяването при мъжете
Предстои Световна седмица на кърменето 2014
Или как да не се разболеем при работна среща
Рибата трябва да присъства в хранителния режим
реклама

високо кръвно налягане

Хипертония, Аритмии, сърдечна недостатъчност, атеросклероза, Исхемична Болест на Сърцето, перикардит

Модератори: админ, консултанти

високо кръвно налягане

Мнениеот yana1948 » 03 Фев 2008 11:24

От 1 г. поддържам кръвно налягане високо ,което варира от 112/70 до 170/105 .Това вариране става в продължение на цял ден или в рамките на 2 часа.Смених по препоръка на кардиолог вече 5 или 6 схеми от лекарства,но резултата е 0.Преди 1,5 месеца прекарах и микроинфаркт.Препоръчаха ми коронарография,но това не може да стане докато не нормализирам кръвното си налягане,защото не мога да бъда подложена на тест на натоварване.Но и кръвното не мога да нормализирам и просто омагосан кръг,в които голяма роля играе и нервната система.Как да се справя с проблема си?
yana1948

Re: високо кръвно налягане

Мнениеот Д-р Янева » 03 Фев 2008 23:05

За поддържането на високо артериално налягане при липса на достатъчен и траен ефект от антихипертинзивните медикаменти значение може да има и психогенната компонента от една страна, но не е за пренебрегване и ендокринологичен проблем. Добре би било да се консултирате първо с еднокринолог, ако сте жена и сте в климакс и гинеколог. Ако след тези консултации не се установи причина за хипертонията, посетете и психиатър. Има решение на проблема, не се отчайвайте.
Д-р Янева

Мнениеот yana1948 » 07 Фев 2008 20:03

Благодаря за съветите!Но консултация с ендокринолог съм правила и нямам проблеми.Деиствително, че на психогенна основа има причина,но съм емоционална и с това трудно ще се преборя.Но все пак трябва да се направи коронарографията, а това трябва да стане когато нормализирам кръвното налягане.А кога ще стане това ,аз не знам .
yana1948

Мнениеот Д-р Янева » 07 Фев 2008 20:48

Взимайте лек транквилизираш медикамент заедно с антихипертензивното лечение(може да попитате личния си лекар), така артериалното налягане ще спадне докато направите коронарографията. Този тип терапия обаче не е за постоянно, след коронарографията трябва да се реши "кой ще кара влака", т.е. каква за Вас ще е най-удачната терапия.
Желая Ви успех, късмет и дълголетие
Д-р Янева

Мнениеот yana1948 » 08 Фев 2008 11:21

Искрено Ви благодаря,
да от вчера започнах Rivotril вечер да вземам и пак една сполучлива комбинация от медикаменти,които ми предписа специалист от болница Токуда.Аз смятам и там да ми направят коронарографията и от днес почти съм обнадеждена за резултатите.На Вас също желая здраве и успехи!
yana1948

Мнениеот yana1948 » 12 Май 2008 09:09

Направиха ми коронарография.Имплантираха ми 2 стента.Терапията която ми предписаха лекарите в болница Токуда за регулиране на кръвното налягане е много хубава и за момента кръвното е в граници.Терапията е следната-Беталок зок 50+25мг,Лориста Н 2по1т.,Фисиотенс 40мг обед,Аспирин 100мг.вечер,Плавикс75мг вечер,торвакард 40мг вечер.фелохексал 10мг обед.Но тази терапия е твърде скъпа и имам въпрос дали може да се прибавят някакви билкови чаичета или хранителни добавки с цел тези толкова много и скъпи лекарства да се намалят или заменят.При консултация с кардиолог в града ни ми предписват лекарства,от които ефект няма.И разбирате ли объркана съм -от една страна стоиността на лекарствата от друга стоиностите на кръвното налягане.
yana1948

Мнениеот retired » 12 Май 2008 21:51

Вземи си изследванията и иди при проф. Григоров, шеф на Кардиологично отделение на II-ра грацка болница. Той е единствения капацитет-кардиолог, който аз съм срещал. Той ми помогна от РАЗ! Болшинството се учат на нас. Ние сме опитните зайчета. Младите доктори нямат опит, а в Токуда са само такива. Там само техниката е на ниво. Споделям моето мнение. Не ангажирам никого с него.
С удоволствие бих споделил богатия си опит с всяка хубава жена!
Аватар
retired

Мнениеот yana1948 » 17 Май 2008 21:40

Много ви благодаря за съвета.Мисля да ви послушам,но съм от провинцията и ви моля за някакви координати на проф.Григоров.Вероятно става с предварително записване да уредя това по телефона без да идвам предварително в София напразно.Пак ви благодаря и ви желая много здраве.
yana1948

Мнениеот yana1948 » 14 Юни 2008 21:01

От 13.06.08 спряха клопидогрел от здравна каса.Дават от аптеките някакви неясни обяснения и защо тези,които имаме крещяща необходимост от такъв медикамент трябва да страдаме/финансово/.Нима нещо,което е хубаво и е в интерес на пациентите трябва да се унищожи.Естествено,че сме принудени да вземема плавикс,но защо пак питам.Това означава.че от мизерната пенсия трябва да се отделят още 30лв.за плавикс плюс за останалите лекарства.Може ли някои или знае ли някои дали клопидогрел пак ще можем да си го вземаме по сдравна каса?
yana1948

Мнениеот GodDeadGod » 16 Фев 2013 13:46

Докторе значи днеска ходих до спешния център за сърцето и от там ми изписаха Витамин B комплекс за организма, Небилет за хипертонията ми и Деанксит за нервите та въпросът ми е витамин B пише че не трябва да го пия ако имам високо кръвно но ми е изписано сутрин и вечер Небилета сутрин само защо не трябва да са пие при високо кръвно ???
GodDeadGod

Мнениеот д-р Цончев » 16 Фев 2013 18:46

Трябва да се предписва с отчитане на ефекта му заедно с определени медикаменти за кръвно, но това не значи че не става при хипертония.
д-р Цончев

Назад към Артериална Хипертония. Повишен холестерол. Инфаркт