ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Риби в депресия помагат за разработване на антидепресанти
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Може ли един размер да пасне на всички мъже?

Усещане на сърцето

Хипертония, Аритмии, сърдечна недостатъчност, атеросклероза, Исхемична Болест на Сърцето, перикардит

Модератори: админ, консултанти

Bonezay49999

Усещане на сърцето

Мнение от Bonezay49999 » 30 май 2017 18:10

Добър ден!Ще започна с това,че съм момче на 16 години и от около два 2 месеца имам следния проблем,но ще ви разкажа всичко в хронологшчен ред,за да не стане някакво объркване.Преди около 4 месеца открих че имам дихателна аритмия,което в последствие се оказа,че е съвсем нормално за здраво сърце.В този период обаче аз непрекъснато се следях,тоест проверявах дали реално сърцето ми прескача по някакъв начин,което доведе и до същината на моят проблем,които се отразява в това,че от този момент(преди 4 месеца)до сега аз усещам сърцето си как бие,нещо,което съм забелязал,че е нетипично за останалите хора,което се появи при мен преди въпросните 4 месеца.Интересното е,че до преди 2 месеца това реално не ми правеше голямо впечетление,но именно в периода от тези 2 месеца до сега доста ме напряга,тъй като прекарах лека форма на депресия отразяваща се в това,че не ми се правеше нищо,не ми се говореше,не ми беше забавно(все едно си си изключил емоцийте),също така имах леко чувство за дереализация както и проблеми със съня(трудно заспиване),но слава богу всичко се оправи за периода от 1 месец-предполагам,че се "включих" отново,когато психотерапевтката при която отидох само веднъж ми каза,че ще бъде добре да постъпя в тяхната клиника,за да не си навредя по някакъв начин.Та така в последния месец от както съм по-добре впечетление ми прави това чувство.То се изразява в това,че понякога,тоест реално по някога,в различни ситуации усещам сърцето си как бие.Усещането е всякаш си поставил ръката си върхо областа на самото сърце,но просто го усещаш как си бие в гръдната област(не по-надолу,не по-нагоре),което адски много ме изнервя.Забелязал съм,че се случва и когато се сетя,напрактика че имам този така да го нарека "проблем".Освен това имам някакъв страх от онзи период на депресия,че няма да заспя,за който си спомням всяка нощ преди да си легна,а той също допринася за това чувство.Опитвам се да го поттисна като си мисля други неща но за кратко.Последното,малко по-трудно за обяснение чувство е едно много странно явление,което ще опиша така:
Представете си,че карате кола с малко по-висока скорост,а пред вас има заспал полицай.Когато преминете по него,като се предполага,че колата леко подскачане усещате едно леко,гъделичкащо чувство в стомаха,което бързо отминава-възрастните често го наричат "Преобръщане на виенско колело".
Та това чувство аз го усещам не в стомаха си,а понякога в областа (разстоянието) между гързите.То е като лека,топла,гъделичкащо-изтръпваща вълна която преминава от вън на вътре към самата гореспомената област.Та това е основният ми проблем и се чудя от какво може да са причинени тези две явление-усещането на сърцето и това леко,итръпващо чувство.Моля ако знаете от какво могат да са и как могат да се излекуват да ми споделите.Ще съв искренно благодарен на Д-р Цончев ако успее да ми помогне,защото съм забелязал,че има доста позитини отзиви за него,като предполагам че е доста добър специалист!

д-р Цончев

Re: Усещане на сърцето

Мнение от д-р Цончев » 31 май 2017 20:19

Не се вглеждайте толкова в себе си. В някои случаи това е нормално явление - да усещате сърцето си - нарича се палпитации и е безобидно. А понякога е на чисто психосоматична основа и също е безопасно.

saturn78

Мнение от saturn78 » 01 юни 2017 19:17

Спокойно не си само ти, това чувство между гърдите и аз го имам и доста ме притесняваше, накрая се оказа, че са екстрасистоли тоест сърцето прескача. Трудно се свиква, при мен поне намаля с лекарства.

Bonezay49999

Мнение от Bonezay49999 » 27 авг 2017 12:35

Добър ден!Само да попитам знаете ли някакво решение за справяне с това усещане на сърцето,защото щом си легна усещам абсолютно всеки негов удар,а това е страшно изнервящо.Има вечери в който заспивам доста по-късно след като си легна,а в тези дни просто не издържам.Усещам го как бие като лудо(сякаш направо "дъни матрака"),но след като си премеря кръвното показва съвсем нормални стойности.Ако знаете някакво решение за справяне с това усещане на сърцето моля ви кажете!

evg_eni

Мнение от evg_eni » 19 окт 2017 15:30

И аз съм така. При мен се получава на моменти. Пулсът ми се ускорява леко и усещам сърцето така сякаш удря по силно. Освен това се получава и следното: усещам ритъма и в един произволен момент сякаш сърцето удря по различен начин прави една по дълга пауза и след това притупва няколко пъти по бързо. Просто няма как да не го усетя. Понякога усещам и затруднено дишане също и тежест над очите и все едно не мога да се фокусирам като гледам надалеч. Апарата показва че няма кръвно. - проверен е.

Отговори

Върни се в “Артериална Хипертония. Повишен холестерол. Инфаркт”