ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Струва ли си да им се доверим?
- позволяват развитието на вредни бактерии
И от какво имат нужда бъдещите родилки?
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

Страхова невроза и евентуален проблем със сърцето

Хипертония, Аритмии, сърдечна недостатъчност, атеросклероза, Исхемична Болест на Сърцето, перикардит

Модератори: админ, консултанти

Mladomomche

Страхова невроза и евентуален проблем със сърцето

Мнение от Mladomomche » 17 май 2017 02:16

Здравейте, на 23 години съм и изключително много съм се разтревожил отностно тази тема със сърцето.От много години наред (преживях страхотен страх когато бях на 16 и от тогава) от време на време ,когато се изнервя, ядосам, притесня, депресирам, разтревожа и така нататъка започва да ме боли лявата ръка в ляво ръката и отзад плешката, но не съм обръщал внимание ,защото много бързо отминава само когато много се вманиача в болката не минава.Имам тревожно разстройство от 16 годишен също и съм голям хипохондрик.Август месец пих хапчета с кофеин започна да ме боли главата отзад и пак болка в ръката плешката сърцето в ляво да ми се вие свят извиках линейка направиха ми кардиограма и се оказа ,че имам аномалия в кардиограмата взеха ме за изследване в болницата като ми взеха 3 пъти кръв и след 4 часово изследване се оказа ,че ми няма нищо и ме пусна като ми каза ,че имам завишен протеин в кръвта(което не знам какво означава) и реших да се прибера Декември да видя семейството си понеже съм в Лондон и какво се изнервих там на едни започна силна болка в ляво пак ръката и плешката и рамото ,отидох на кардиолог веднага ,когато пусна кардиограма каза ''На кардиограмата показва прекаран ИНФАРКТ дай да те видим на ехографа дали наистина е инфаркт" погледна на ехографа каза сърцето е перфектно няма нищо за което да се захвана имаш една лека удебелена стена на сърцето която причинява тази аномалия.Нищо не ми изписа.От това изследване съм се подлудил че може да получа инфаркт и много съм се притеснил. Сега ходих май месец отново на кардиолог видя се,че имам на кардиограмата инфаркт но на ехографа този път този лекар не видя никаква удебелена стена а видя незначителен пролапс на митрална клапа мисля ,че беше. Питах го каква е причината за тази аномалия на кардиограмата каза ,че може да имам нещо вродено.Показах му кардиограми от 2014 и 2015 като той каза ,че са абсолютно сходни с тази новата пак показва инфаркт. Каза ,че тази болка в ляво най вероятно се касае за Страхова невроза(Сърдечна невроза) която трябва да се лекува с психолог.Доста обстойно ме прегледа.От няколко месеца насам когато се изнервя имам и болка посредата и дискомфорт в гушата ,като невроложката ми го определя като страхова невроза отново. СЕГА ВЪПРОСА МИ Е: Аз ходя на фитнес тренирам , бягам и преди два дни правих упражнения за гърди и повреме на тренировката си бях добре. Но тръгнах да се прибирам леко ме заболяваше посредата (или ми прескачаше сърцето) и имах нещо като топка с гушата(Бях се притеснил да не получа инфаркт по време на тренировка).И днеска докато работих започнах да имам болки по средата все едно като нервно пробождане не мога да го опиша и доста ми прескачаше сърцето или поне така го усещах.Доста често ми е прескачало сърцето и преди ,но не чак така и след няколко часа се оправи бях мнооооого притеснен. Винаги имам някакъв дискомфорт в гушата когато така ми стане после се успокоявам и работя пълноценно ,но когато ме покоси това не мога да работя дори(от мисли).Може би е било от мускулната треска.Винаги когато пуша ми прималява също(защото ги поспрях може би) и когато пуша ми се замайва леко.От скоро също имам и пристъпи на световъртеж както си стоя и изведнъж ми се завърта главата и след няколко секунди се оправя(не знам дали е свързано).Моля ви кажете имам ли нужда от КОРОНАРОГРАФИЯ(прочетох че е най точния тест за проблем със сърцето) понеже моя кардиолог е познат той ми каза ,че съм много млад ,но каза ако се притеснявам да отида.Има ли смисъл да го правя този тест или това всичко е моето тревожно разстройство както невроложката ми каза ,че имам нужда от антидепресанти. Сега ще поставя няколко линка където са ми изследванията моля ви проверете ги и кажете какво пише точно. http://prikachi.com/images.php?images/849/9122849X.jpg и тази http://prikachi.com/images.php?images/875/9122875y.jpg и тази http://prikachi.com/images.php?images/876/9122876L.jpg и тази http://prikachi.com/images.php?images/878/9122878B.jpg и тази http://prikachi.com/images.php?images/879/9122879M.jpg

д-р Цончев

Re: Страхова невроза и евентуален проблем със сърцето

Мнение от д-р Цончев » 22 май 2017 21:35

Никакъв инфаркт нямате, спокойно. Успокойте се, ако не успеете, посетете лекар да ви предпише нещо подходящо. Имайте предвид, че и аз се чувствах по подобен начин в Англия докато работех там, на всичкото отгоре не можеш даси вземеш и нищо от аптеката...

Mladomomche

Мнение от Mladomomche » 05 юни 2017 22:35

Знаете ли защо излиза тази аномалия, че уж имам инфаркт на какво може да се дължи от два дни понеже съм доста притеснен имам и нещо като невралгична болка в шията и в гърдите от време на време и това много ме притеснява не е като болка ами като неври се усеща все едно ми боцкат нервите или опъват мускулите не мога да го опиша, но ме е страх доста.

Mladomomche

Мнение от Mladomomche » 19 юни 2017 10:26

Има и друго което ме притеснява е , че сега ксто се сетих когато направих паническата атака август 2016 и тогава ме светнаха , че кардиограмата е не добра и трябва да отида в болницата с тях( линейката) когато отидох взеха ми 3 пъти кръвни проби и накрая доктора като дойде каза нищо ти няма само леко ти се е повишил протеина в кръвта което вреди на бъбреците, но не е ли именно тоя протеин да казва , че едва ли не е инфаркт ?? Но каза че всичко друго излизало в норма и нямало нужда за притеснения..

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 20 юни 2017 13:05

Диагностиката е комплексна наука, не е добре да се поставя диагноза само по резултата от един апарат - толкова по-зле за лекаря

Mladomomche

Мнение от Mladomomche » 23 юни 2017 03:10

Да но защо този лекар ми каза, че протеина в кръвта ми бил повишен и че пречел на бъбреците след като това е точно протеина който се повишава когато имаш инфаркт явно не е бил компетентен,но пък каза че другите тестове са добре те ми вземаха три пъти кръв. Много се притеснявам. Благодаря, че сте търпелив с мен, но просто се притеснявам даже мисля да си направя коронарография

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 23 юни 2017 07:45

Няма как да отговоря на такъв въпрос, възможно е и вие да не сте разбрали обяснението на лекаря.

Mladomomche

Мнение от Mladomomche » 05 юли 2017 14:30

Имам един друг проблем които може да е свързан със сърцето. От години ме наболяват краката рядко, но ме наболяват имам чувството че ме болят когато не съм се движил цял ден ( бях болен един ден) и на другия обикалям доста ( не е толкова много)и вечерта започнаха да ме болят от коляното надолу пръсците и от преде. Да нямам някоя атеросклероза на краката че така ме болят тези крака. Преди като работих рецепционист от седенето сякаш ме боляха. Не мога да се сетя, но майка ми има разширени вени след раждането на брат ми и започнах да си мисля да не да дава измяна защото имам атеросклероза на краката и евентуално коронарно заболяване на сърцето. Все едно е мускулна болна която те стяга на допир не е болезнено. Освен ако не напрегна мускулите.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 07 юли 2017 07:21

Няма такова нещо, там симптомите са други.

Mladomomche

Мнение от Mladomomche » 07 юли 2017 09:13

Левият крак не ме боли вече, но десния ме понаболява точно до коста на тибията самия мускул и около коляното. От какво може да е? Преди съм вървял и повече и нищо ми е нямало.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 09 юли 2017 20:51

Няма как да се каже със сигурност.... според описанието това обикновено са мускулно ставни болки.

Отговори

Върни се в “Артериална Хипертония. Повишен холестерол. Инфаркт”