ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Най-силно засегнати са раменният и тазовият пояс
Възникване, симптоми и диагностика на астроцитома на малкия мозък
Какво ни предлага естетичната дерматология за бързо постигане ...
Дефицитът на магнезий често води до безсъние

Повишено кръвно при млад човек

Хипертония, Аритмии, сърдечна недостатъчност, атеросклероза, Исхемична Болест на Сърцето, перикардит

Модератори: админ, консултанти

Ervice

Повишено кръвно при млад човек

Мнение от Ervice » 28 апр 2017 22:14

Здравейте.на 27 години съм мъж и стигнах до извода,че горната граница на кръвното ми е повишена.Мерих го доста пъти в продължение на седмици повечето пъти е междо 130/140 на 80 рядко е 120/80.Само горната граница е повишена долната почти не съм я забелязвал да е над 80-85 дори понякога е под 80. От 1 година имам доста стрес в живота си имах нещо като нервна криза, няколко пъти ходих до спешното със сърцебиене и мравучене по крайниците,но това беше преди 5 месеца от тогава не съм имал уш успях да си закрепя нервната система или така си мисля,но и работата ми е под голям стрес та не можах качествено да почивам. Тогава и ми откриха шум на сърцето. Ходих на 3 кардиолози. И 3-мата ми казаха,че ми няма нищо ,а при 2 от тях ми правиха и ехография освен екг и пак ми казаха,че ми няма нищо на сърцето.Единия кардиолог е завеждащия отделението в city clinic във София ,а другия е във Варна.Правиха ми и 2 пъти пкк, излседане на урина и нищо.Пратиха ме да изследвам и хормоните на щитовидната и бяха близки до граничните.Това беше преди 5 месеца.Та на какво може да се дължи това кръвно и по-специално повишената горна граница като уш всички излседвания са ми нормални?Сега ще опитам да махна всякакви сладки,захар, да намаля хляба и да ям основно плодове и зеленчуци та да видим какво ще стане.Имам някой друг килограм отгоре,но не е много чак пък кръвно да вдигам... то не го и вдигам понеже постоянно си е толкова 130-140/80 повече от това не съм измервал. 172/86кг. До преди около 1 година активно спортувах и бях 82-83кг качил съм 3-4кг,но от тях да ми е това кръвно не знам. Какво бихте ме посъветвали?

д-р Цончев

Re: Повишено кръвно при млад човек

Мнение от д-р Цончев » 30 апр 2017 19:36

Ако е до 130 систола, за възрастта не е проблем. Ако обаче трайно се качи над 140 вече ще трябва да се вземат мерки.

Ervice

Мнение от Ervice » 02 май 2017 22:49

Ами над 140 не съм измерил повече от 2-3 пъти за последните 5 месеца и то не в спокойно състояние.Иначе като меря с електронен апарат(2 има в къщи на сендо и микролайф) кръвното ми излиза винаги по-ниско от това мерено със слушалка и маншет.Възможно ли е маншета да не е с размер за моята ръка и от там да има някаква грешка?Електронните многократни измервания и все мерят 125-130 / 70-80 ,а като меря със слушалка излиза около 140/80. И да добавя и друг проблем, който ми се появи то откакто ходих преди 6 месеца до спешното няколко пъти след тази "нервна криза" или както там се води...лекарят в спешното ми написа НВД в листа едно се оправя после друго излиза имам чувството,че ми е много претоварена нервната система. Та сега пък проблема ми е,че уесещам нещо като тик/пулсиране във вената на главата която е над челото в лявата част усещам понякога как пулсира,а понякога като я гледам на огледалото и се вижда как пулсира.Един път ми се виждаше така и на ръцете на китките,но бях силно изнервен. Да добавя и,че на врата от двата края си виждам пулса в огедалото пулсира ми вената с пулса,но не цялата вена ами на точно определено място горе-долу там където се напипва пулса на врата(то май е артерия това,а не вена сънната артерия ? ) и виждам потрепванията на пулса. Това от какво може да е?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 08 май 2017 18:30

Нормално е да се виждат такива пулсации на определени места.

Отговори

Върни се в “Артериална Хипертония. Повишен холестерол. Инфаркт”