ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Скокът на грипния вирус ще респектира всеки атлет
Успокоява стомашно-чревния тракт и улеснява откашлянето.
Не ползвайте най-високия градус
Плевралният излив може да е причина за задух

Повишено кръвно при млад човек

Хипертония, Аритмии, сърдечна недостатъчност, атеросклероза, Исхемична Болест на Сърцето, перикардит

Модератори: админ, консултанти

Ervice

Повишено кръвно при млад човек

Мнение от Ervice » 28 апр 2017 22:14

Здравейте.на 27 години съм мъж и стигнах до извода,че горната граница на кръвното ми е повишена.Мерих го доста пъти в продължение на седмици повечето пъти е междо 130/140 на 80 рядко е 120/80.Само горната граница е повишена долната почти не съм я забелязвал да е над 80-85 дори понякога е под 80. От 1 година имам доста стрес в живота си имах нещо като нервна криза, няколко пъти ходих до спешното със сърцебиене и мравучене по крайниците,но това беше преди 5 месеца от тогава не съм имал уш успях да си закрепя нервната система или така си мисля,но и работата ми е под голям стрес та не можах качествено да почивам. Тогава и ми откриха шум на сърцето. Ходих на 3 кардиолози. И 3-мата ми казаха,че ми няма нищо ,а при 2 от тях ми правиха и ехография освен екг и пак ми казаха,че ми няма нищо на сърцето.Единия кардиолог е завеждащия отделението в city clinic във София ,а другия е във Варна.Правиха ми и 2 пъти пкк, излседане на урина и нищо.Пратиха ме да изследвам и хормоните на щитовидната и бяха близки до граничните.Това беше преди 5 месеца.Та на какво може да се дължи това кръвно и по-специално повишената горна граница като уш всички излседвания са ми нормални?Сега ще опитам да махна всякакви сладки,захар, да намаля хляба и да ям основно плодове и зеленчуци та да видим какво ще стане.Имам някой друг килограм отгоре,но не е много чак пък кръвно да вдигам... то не го и вдигам понеже постоянно си е толкова 130-140/80 повече от това не съм измервал. 172/86кг. До преди около 1 година активно спортувах и бях 82-83кг качил съм 3-4кг,но от тях да ми е това кръвно не знам. Какво бихте ме посъветвали?

д-р Цончев

Re: Повишено кръвно при млад човек

Мнение от д-р Цончев » 30 апр 2017 19:36

Ако е до 130 систола, за възрастта не е проблем. Ако обаче трайно се качи над 140 вече ще трябва да се вземат мерки.

Ervice

Мнение от Ervice » 02 май 2017 22:49

Ами над 140 не съм измерил повече от 2-3 пъти за последните 5 месеца и то не в спокойно състояние.Иначе като меря с електронен апарат(2 има в къщи на сендо и микролайф) кръвното ми излиза винаги по-ниско от това мерено със слушалка и маншет.Възможно ли е маншета да не е с размер за моята ръка и от там да има някаква грешка?Електронните многократни измервания и все мерят 125-130 / 70-80 ,а като меря със слушалка излиза около 140/80. И да добавя и друг проблем, който ми се появи то откакто ходих преди 6 месеца до спешното няколко пъти след тази "нервна криза" или както там се води...лекарят в спешното ми написа НВД в листа едно се оправя после друго излиза имам чувството,че ми е много претоварена нервната система. Та сега пък проблема ми е,че уесещам нещо като тик/пулсиране във вената на главата която е над челото в лявата част усещам понякога как пулсира,а понякога като я гледам на огледалото и се вижда как пулсира.Един път ми се виждаше така и на ръцете на китките,но бях силно изнервен. Да добавя и,че на врата от двата края си виждам пулса в огедалото пулсира ми вената с пулса,но не цялата вена ами на точно определено място горе-долу там където се напипва пулса на врата(то май е артерия това,а не вена сънната артерия ? ) и виждам потрепванията на пулса. Това от какво може да е?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 08 май 2017 18:30

Нормално е да се виждат такива пулсации на определени места.

Отговори

Върни се в “Артериална Хипертония. Повишен холестерол. Инфаркт”