ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Превантивното средство е почти готово за пускане на пазара
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
Лесноусвоимата захар е любима храна на раковите клетки.

Болка в долната челюст и лявата ръка

Хипертония, Аритмии, сърдечна недостатъчност, атеросклероза, Исхемична Болест на Сърцето, перикардит

Модератори: админ, консултанти

Istatev

Болка в долната челюст и лявата ръка

Мнение от Istatev » 28 фев 2017 13:21

Здравейте!На 23 г.съм и имам високо кръвно което лекувам със Ситагама160 мг и Танидон 80мг.Пия от бетаблокера сутрин половинка вечер цяло а от другото лекарство по половинка сутрин и вечер.От месеци имам болка в лявото рамо и ръката която се появява следобед за час и после вечер,придружена със изстиване на пръстите,най-вече малкия и безимения.Нещото което ме накара да пиша тук,и което ме плаши и притеснява ужасно много е че от 4-5 дни ми се появява болка във връта и долната челюст.Болката в челюстта е местеща.От ставите към брадичката.Появява се появява и изчезва често по всяко време на денонощието но не се провокира от физическо натоварване.Когато се появи чак имам чувството за недостиг на въздух а не чувствам учестен пулс.Щом ми отмине се чувсвам добре.Незнам и аз може да е от уплаха.Четох по фороми за подобни симптоми че едва ли не ми предстои инфаркт.Възможно ли е на толкова млада въздраст??Правени са ми пълни изследвания,вело тест и холтер който отчете 67 екстрасистоли за 24 часа.Записах си час възможно най-рано което е след 2 дни за да споделя на лекуващия ми лекар всичко това.Много ще се благодарен да ми отговорите по-рано и да ме успокоите малко защото ще се побъркам.Забравих да спомена че последната кардиограма ми правиха преди около месeц.Ето снимка http://prikachi.com/images.php?images/616/9054616Y.jpg .Благодаря предварително!

Istatev

Re: Болка в долната челюст и лявата ръка

Мнение от Istatev » 02 мар 2017 20:12

Здравейте отново!Днес ходих на преглед обясних всичко на лекаря и той твърди че няма нищо свързано със сърцето.Правиха ми кардиограма и нямало нищо притеснително
.http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?i ... 74016n.jpg
http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?i ... 74435d.jpg
Но днес следобед също се почувствах зле.Започна с дискомфорт в гърдите,чувство за затопляне пак в гърдите и дори по раменете,леко потене по челото и моментно гадене...Надявам се да ми отговорите.Благодаря!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 07 мар 2017 17:25

Така както описвате състоянието най-много ми прилича на панически пристъп. На тази ваша възраст инфаркти няма, така че не се безпокойте. По скоро си починете, оправете си режима на хранене и сън и вероятно ще се оправят нещата.

Istatev

Мнение от Istatev » 16 мар 2017 13:27

Благодаря Ви др-Цончев за отговора.Междо другото болката в челюста изчезна а сега се появи почти постоянна болка в лявото ухо.Преполагам и тя не може да бъде свързана със сърцето придружена с болка в лявото рамо и изтръпване на кутрето.Благодаря още веднъж!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 мар 2017 22:01

Ако на ЕКГ няма нищо, няма нужда от притеснение. Възможно е да се касае за УНГ проблем.

Istatev

Мнение от Istatev » 07 юни 2017 13:33

Здравейте Др Цончев!Моля Ви за съвет!Както бях описал проблема преди няколко месеца и след това всичко отшумя вече почти 3 седмици пак имам болка в челюста която е месеща от ставите към брадичката.Често се случва да усещам и леко парене по гърдите и стомаха.От последните няколко тренировки (тренирам бягане) като се понатоваря повечко и усещам неравномерно по сила удари и моментно спиране на сърцето.Отидох при лекуващия ми кардиолог и описах всички тези симптоми направи ми кардиограма на която ще кача снимка с молба към Вас да я погледнете.Болките в челюста ги има от сутринта щом стана от съм.Понякога дори се появават по време на тренировка понякога ги няма.И заклучението на лекарят е че иска да ми прави отново вело тест на който бях подложен миналата година и резултата беше перфектен.Ако там имало проблем ще ме запишели за коронарография понеже тови били симптопи на стенокардия независимо въздраста ми (23г).Уплашен съм,страх ме е да не ми се случи нещо лошо.Моля Ви да кажете вашето мнение дали виждате нещо нередно на Екг.Ще ви бъда много благодарен.Благодаря!
http://www.img-share.eu/f/images/366/IM ... sredna.jpg

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 20 юни 2017 13:08

Нищо ви няма, съвсем добра си е кардиограмата според мен.

Istatev

Мнение от Istatev » 22 юни 2017 14:14

Благодаря Ви за отговора и отделеното внимание!Явно нещата при мен са за психолог,защото каквото съм прочел това ми се случва.Досега само не бях усещал парене по гърдите,но от няколко дни и това ми се случва предимно вечер за период от 15-20 мин по няколко пъти придружено с повишен пулс и моментно пристягане.Просто явно съм по притеснител и постоянно следя дали ми е добре пулса или ми прескача.Верояно всичко е на психическа основа но като се навържат и съберат всичките болежки и неща които ми се случват се побърквам..Предполагам паник атаки...незнам и аз но всички твърдят че съм напълно здрав и си внушавам но аз не се чувствам добре.Още веднъж Благодаря :)

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 23 юни 2017 07:46

Недейте да четете толкова за болести и не се вглеждайте постоянно в себеси...

Istatev

Мнение от Istatev » 25 юни 2017 16:29

Благодаря Ви за съвета !

Отговори

Върни се в “Артериална Хипертония. Повишен холестерол. Инфаркт”