ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Превантивното средство е почти готово за пускане на пазара
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
Лесноусвоимата захар е любима храна на раковите клетки.

висок пулс

Хипертония, Аритмии, сърдечна недостатъчност, атеросклероза, Исхемична Болест на Сърцето, перикардит

Модератори: админ, консултанти

Потребителски аватар
Dr_House

висок пулс

Мнение от Dr_House » 10 яну 2017 21:32

Здравейте,
На 19 години съм и искам да попитам дали пулс от около 80-90 удара в минута, в състояние на покой, може да се счита за нормален? Често забелязвам, че моят пулс не спада под 75 удара, а и много често достига до 85-92 удара в минута, в състояние на покой.
Преди няколко дни за около 10 мин беше около 110/112 удара, което доста ме изплаши

Ходил съм на кардиолог, правен е ехограф и кардиограми, които не показват нищо притеснително. Тест за хормони също е нормален-
Не за мига, в който те повалят е нужен кураж, а за дългото изкачване нагоре обратно към здравия разум, към вярата и сигурността.

д-р Цончев

Re: висок пулс

Мнение от д-р Цончев » 10 яну 2017 21:46

В тези граници е нормално, особено за млади хора. Аз лично не виждам проблем.

radost4eto89

Мнение от radost4eto89 » 02 май 2017 07:31

Здравейте,
Майка ми е на 54 години. От два дни е с ниско кръвно 100/60, но с доста висок пулс 120. Има леко повишена телесна температура 37.3, задъхва се при извършване на минимални движения. Не успя да спи качествено две нощи, събраха и се сън 3-4 часа. Предвид почивните дни и отсъствието на личния лекар извън БГ, не съм правила консултации с лекар.
Моля за Вашето мнение!

radost4eto89

Мнение от radost4eto89 » 02 май 2017 07:40

Здравейте,
Майка ми е на 54 години. От два дни има ниско кръвно 100/60 и доста ускорен пулс 120. Телесната и температура е леко повишена 37.3, задъхва се при извършване на минимални движения. От два дни не е спала качествено, събират и се 3-4 часа сън. Предвид почивните дни и отсътвието на личния лекар от БГ, не съм правила консултации с лекар.
Моля за Вашето мнение!

Отговори

Върни се в “Артериална Хипертония. Повишен холестерол. Инфаркт”