ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Риби в депресия помагат за разработване на антидепресанти
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Може ли един размер да пасне на всички мъже?

висок пулс

Хипертония, Аритмии, сърдечна недостатъчност, атеросклероза, Исхемична Болест на Сърцето, перикардит

Модератори: админ, консултанти

Потребителски аватар
Dr_House

висок пулс

Мнение от Dr_House » 10 яну 2017 21:32

Здравейте,
На 19 години съм и искам да попитам дали пулс от около 80-90 удара в минута, в състояние на покой, може да се счита за нормален? Често забелязвам, че моят пулс не спада под 75 удара, а и много често достига до 85-92 удара в минута, в състояние на покой.
Преди няколко дни за около 10 мин беше около 110/112 удара, което доста ме изплаши

Ходил съм на кардиолог, правен е ехограф и кардиограми, които не показват нищо притеснително. Тест за хормони също е нормален-
Не за мига, в който те повалят е нужен кураж, а за дългото изкачване нагоре обратно към здравия разум, към вярата и сигурността.

д-р Цончев

Re: висок пулс

Мнение от д-р Цончев » 10 яну 2017 21:46

В тези граници е нормално, особено за млади хора. Аз лично не виждам проблем.

radost4eto89

Мнение от radost4eto89 » 02 май 2017 07:31

Здравейте,
Майка ми е на 54 години. От два дни е с ниско кръвно 100/60, но с доста висок пулс 120. Има леко повишена телесна температура 37.3, задъхва се при извършване на минимални движения. Не успя да спи качествено две нощи, събраха и се сън 3-4 часа. Предвид почивните дни и отсъствието на личния лекар извън БГ, не съм правила консултации с лекар.
Моля за Вашето мнение!

radost4eto89

Мнение от radost4eto89 » 02 май 2017 07:40

Здравейте,
Майка ми е на 54 години. От два дни има ниско кръвно 100/60 и доста ускорен пулс 120. Телесната и температура е леко повишена 37.3, задъхва се при извършване на минимални движения. От два дни не е спала качествено, събират и се 3-4 часа сън. Предвид почивните дни и отсътвието на личния лекар от БГ, не съм правила консултации с лекар.
Моля за Вашето мнение!

Отговори

Върни се в “Артериална Хипертония. Повишен холестерол. Инфаркт”