ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Откри френски научен екип
Доколко правилно е да се отрича който и да е от двата вида?
Опасността идва от жената кръводарител.

Болка в сърцето и леко повишено кръвно

Хипертония, Аритмии, сърдечна недостатъчност, атеросклероза, Исхемична Болест на Сърцето, перикардит

Модератори: админ, консултанти

Ervice

Болка в сърцето и леко повишено кръвно

Мнение от Ervice » 28 дек 2016 00:54

Преди няколко месеца направих нещо като нервна криза или паническа атака получих сърцебиене,кръвно 150-160/100 и мравучене по крайниците.Това го стабилизирах вече, ходих на 2 кардиолога имам 2 ехографии и 4-5екг и 2 ПКК всичко е в норма, но последно време получавам едни болки в сърцето основно вечер като легна в покой.Болката не е остра нито е много тъпа и продължава няколко секунди.При натоварване не се появява(тичам по 2-3км 3 пъти в седмицата) и не се е появявала.Кръвното сутрин като стана ми е 115-120 на 70-80, но като го меря през деня е 130-140/8/70-80 по често само горната граница ми е висока.Вечер като съм преди лягане и съм се отпуснал пак пада на 120-125/70/80.Имам и някакъв шум на сърцето.Качвам посшедното ехо.А да допълня,че на екг ми излиза лево камерна хипертрофия от машинката, но лекарите не са казали,че е проблем. От какво може да са тези болки? https://s23.postimg.org/nb0ap9w4b/IMG_2 ... 233722.jpg И за този шум от какво може да е?Да не е стеснена някоя артерия или нещо такова?Кардиоложката каза,че е от завихрянето на кръвта. Кардиолозите, при които съм ходил са д-р Здравка Цекова и доц.Яна Симова.А да добвя, че и рентген ми правиха и всичко е ок. Работата ми е такава,че вадя медицинско с доста изследвания та за последните 2 месеца имам 2пкк,урина 2 екг, рентген и нищо не излиза,но от време на време имам болки в сърцето и като еднократно прескачане на сърцето.

Ervice

Re: Болка в сърцето и леко повишено кръвно

Мнение от Ervice » 28 дек 2016 01:00

Да добавя,че шума като съм легнал и съм с успокоен пулс не се чува,не се чува и в седнало к право положени,но само при покой.Започна ли да правя нещо се появява.

Ervice

Мнение от Ervice » 29 дек 2016 00:13

Не намерих бутон за редакция.Да уточня на 26 години съм около 1.72 85-86кг. Преди около 5 години съм приемал анаболни стероиди,което беше глупост. 2 месеца тестостерон ентат по 500мг на седмица и метан и 2 месеца тестостерон енантат и станозолол.Тогава пих и много добавки и 100% кръвното ми е било високо,а като добавим и много килограми,които бях качил от стероидите ... не съм го мерил тогава. Та ме притеснява да не съм предизвикал някакви органични промени в сърцето или другаде в тялото възможно ли е? Вече почти не ходя на фитнес основно с плуване и бягане се занимавам и с разходки сред природата.Изследвания правих на ТСХ- на горната граница е,а фт3 и фт4 също са на границата,но кардоложката каза,че няма смисъл да ходя на друг доктор,а след 6 месеца пак да пусна тсх,фт3 и фт4.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 29 дек 2016 20:40

Не виждам някакъв проблем, вероятно си внушавате неща от типа на шум... ако го имаше щеше да се види от кардзиолога

Ervice

Мнение от Ervice » 29 дек 2016 20:52

д-р Ц ончев написа:Не виждам някакъв проблем, вероятно си внушавате неща от типа на шум... ако го имаше щеше да се види от кардзиолога
Ами тя кардиоложката го е чу и е написала в ехото(по-горе е линка) и е написала функционален шум при повишена сърдечна честота.Шума се чува ясно и понякога си е доста силен, но кардоложката ми каза,че е от завихрянето на кръвта дори с апаратчето за ехото го допря точно до точката източник и шума се чу от апарата за ехото и каза,че е от завихрянето на кръвта.Шума е силно променлив зависи от кръвното и пулса и дали съм спокоен или не.Май под вола теле търся след 4-5 екг,рентген,урина,2 ехо-та всичко е в норма,но този шум все го чувам като си сложа стеноскопа от апарата за кръвно освен като съм в покой, тогава не го чувам.И ме притеснява,че разликата в границите на кръвното е по-големичка и и мисля от там може да е шума понеже сърцето се съкращава по-силно,но не знам. Основно горната граница ми се вдига до 130-140 ,а долната си стой на 70-80.

Ervice

Мнение от Ervice » 29 дек 2016 21:42

Много прилична на ето този : https://vimeo.com/125802152 ,но не на това,което се чува на няоколко пъти като дишане ами това другото не знам как да го опиша.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 03 яну 2017 20:30

Шума е функционален както е описан, така че просто не го слушайте, зада несепритеснявате.

Отговори

Върни се в “Артериална Хипертония. Повишен холестерол. Инфаркт”