ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Защо даряването носи повече щастие от получаването?
Има връзката между пародонтита и Алцхаймер
Лидерите сред плодовете, зеленчуците и ядките
Пийте чай от джинджифил

Тенаксум, моля за мнение!

Хипертония, Аритмии, сърдечна недостатъчност, атеросклероза, Исхемична Болест на Сърцето, перикардит

Модератори: админ, консултанти

gergana_k1980

Тенаксум, моля за мнение!

Мнение от gergana_k1980 » 22 дек 2016 12:48

Здравейте! Моля за мнение от медицинско лице, лекар.
През 2013 г загубих съпруга си, който беше на 35 г. Почина млад, от инфаркт. От тогава започнаха моите проблеми, физически и психически. Емоционално се сринах много и се наложи лечение с АД и успокоителни. Антидепресантите ги пия още, но почти вече спрях ускопокоителното Клонарекс /преди беше ривотрил/. За тия години много панически атаки получавах все с високо кръвно. Но се овладяваха и всичко беше наред. Нямам доказани никакви заболявания. Но от 3-4 месеца вече се появи едно главоболие, стягане в главата, покачвам кръвно до 150/90, а понякога дори до 160/100. На 36 години съм. От АД качих доста кг, за тия 3 години откакто ги пия съм правила няколко пълни кръвни изследвания, само едни от които бях с леко завишен холестерол 6,5. Принудих се да отида на кардиолог, ехографа каза че е много добър, никакви изменения в сърцето, кардиограмата също добра, но ми изписа вечер по 1/2 Тенаксум. Вече от месец пия лекарството, чувствам се добре. Въпроса ми е следния:
След като нямам доказано сърдечно заболяване, не съм с диагноза хипертония, дали да продължавам да пия Тенаксума, ще ми навреди ли по някакъв начин?
Благодаря на всеки който изрази мнение и съвет.

д-р Цончев

Re: Тенаксум, моля за мнение!

Мнение от д-р Цончев » 25 дек 2016 14:15

Няма да навреди, така че пийте си го докато се консултирате поне с кардиолога, който да ви каже как да продължавате.

gergana_k1980

Мнение от gergana_k1980 » 03 яну 2017 09:32

Благодаря Ви д-р Цончев.
Желая ви през новата 2017 г много здраве и късмет.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 03 яну 2017 20:28

Благодаря, подобно!
Здраве и късмет!

Отговори

Върни се в “Артериална Хипертония. Повишен холестерол. Инфаркт”