ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Риби в депресия помагат за разработване на антидепресанти
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Може ли един размер да пасне на всички мъже?

Сърцето ми излиза от ритъм

Хипертония, Аритмии, сърдечна недостатъчност, атеросклероза, Исхемична Болест на Сърцето, перикардит

Модератори: админ, консултанти

Lando

Сърцето ми излиза от ритъм

Мнение от Lando » 08 мар 2016 20:59

Здравейте,

от около 3 седмици започнах да имам следният проблем. Вечер, щом си легна, сърцето ми излиза от ритъм, усещането е, все едно прескача, пропуска удар, след това почва да бие бързо. Доста неприятно чувство, което обаче, като стана и изчезва. Ходих на преглед, правиха ми ЕКГ, и ми казаха, че всичко е ок, да пия Магнезий. Ок, но това продължи, като една вечер се събудих така посред нощ...доста страшничко си беше... След това, прочетох, че може да е от капките за нос с Ксилометазолин...спрях ги, и около 10 дни нищо не се случи, като точно тогава успях да ми направят и изследването с холтер,като обаче нямам резултати все още. Преди два дни отново ми излезе така от ритъм. Ужасно неприятно е, и доста плашещо, особено, след като бях уж открил проблема. Кръвните ми изслевания са перфектни, TSH-a също. От 2 месеца спазвам кетонна диета и спортувам(ходя на фитнес от около година и половина). По принцип, правя доста кардио, но ми се получава лек задух, и по-точно недостиг на въздух. Сега съм го спрял кардиото и задуха понамаля, но се появи тая гадост с ритъма. Диетата е на база това, че се ядат само белтъчини и мазнини(зехтин), никакви въглехидрати.
Въпросът ми е, може ли така изведнъж да се появи такъв проблем и какво точно би могло да го провокира? изчетох тонове неща, ще си направя велотест+ехокардиография, но въпреки това не мога да си обясня каква би могла да бъде причината. Диетата, спорта, стреса от работата...
Благодаря за вниманието.

Therapy Man

Re: Сърцето ми излиза от ритъм

Мнение от Therapy Man » 09 мар 2016 11:09

Нервно-Вегетативна Дистония. Камерните екстрасистоли се срещат и при здрави сърца. Ако се прекалява с алкохол и кофеин , трябва да се обмисли. Каква е тази протеинова диета , от която може да се затъпее. Организъма се нуждае от въглехидрати , особено мозъка. Да се следи артериалното налягане!

Lando

Мнение от Lando » 09 мар 2016 19:51

Днес си направих велотест и ехокардиография-всичко е перфектно. снощи обаче, сърцето ми отново излезе от ритъм и така около 30-40мин, като всички техники за оправяне не подействаха.
изпих половин Беталок зок, измуках един валидол, нищо...звъннах на Бърза помощ и минута след това се оправи, та отказах линейката. Не пия кафе, не пуша, алкохол също не употребявам. Кръвното ми е супер, поне всеки път каго го меря е така. Днес на изследванията също беше. Преди години, докато пушех и водех доста нездравословен начин на живот, имах високо кръвно, но от много отдавна не преминава границата от 130/85(мах) Принципно, диетата е доста добра, но преди нея, никога не съм имал подобни проблеми, и съответно от днес, вече я спрях :) Докторката ми каза, да си взема ритмонорм, и ако отново се случи и не помогнат техниките, да пия по 1 вечер.

mmmj

Мнение от mmmj » 10 мар 2016 01:00

Здравей, правил ли си си ехография? Аз така излизах от ритъм преди време и се установи, че имам малък митрален пролапс и вероятно това е причината. В комбинация с постоянен стрес картинката е ясна. Направи си ехография за успокоение, но на мен ми се струва, че при теб се дължи на протеиновата ти диета. Бях чел някъде по въпроса, но сега не се сещам къде медицинското обяснение за това как неизразходвания протеин може да окаже негативен ефект върху сърцето.

Lando

Мнение от Lando » 10 мар 2016 22:27

Ами направих и... Нищо няма и там. Само резултатът от холтера чакам. Аз не знам по принцип какво е, но при мен като излезе от ритъм, започва да бие без абсолютно никакъв ритъм, супер хаотично, няма ритъм изобщо, прескача, започва да бие мн бързо, после пак... Изобщо е адски гадно като усещане. Всяка вечер си лягам с огромно нежелание и притеснение... А преди да легна стоя по 1час седнал:(

mmmj

Мнение от mmmj » 10 мар 2016 23:17

Недей така, защото ще си докараш някоя страхова невроза. Но те разбирам напълно, аз минах през абсолютно същото. И си съсипах нервите от притеснение и четене на статии и форуми. Щом изследванията са ти добри, значи вероятно се дължи на преумора, стрес, неправилна диета или някаква емоционална травма. Тялото ти дава сигнали, че трябва да отпуснеш някой край или да промениш нещо в начина си на живот. А защо стоиш седнал, това не го разбирам. Има ли връзка с положението, в което стоиш и този проблем? Възможно е и да става дума за някоя невралгия - дано не говоря глупости, но ми се беше мяркало нещо по въпроса - ако има възпален междуребрен нерв, може да даде отражение върху работата на сърцето. Виж тук например - http://lekuva.net/30623/kak-da-razpozna ... iyata.html

Lando

Мнение от Lando » 11 мар 2016 00:05

Стоя седнал, защото излизам от ритъм само като си легна. Аз по принцип имам някаква невроза, и като гледам е явно точно или от това или от диетата, която не спазвам вече:)

chipanov

Мнение от chipanov » 20 мар 2016 21:28

Хм, от две години и половина следвам НВД - основно белтъчини. Отслабнах с нея 20 кг. От година и половина имам високо кръвно и учестен пулс вечер. Не съм предполагал, че може да е от диетата. Каква диета да спазвам за да остлабна още, но и да нямам учестен пулс?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 22 мар 2016 19:41

Аз лично трудно бих направил връзка между диетата и пулса...

Lando

Мнение от Lando » 24 мар 2016 00:46

Здравейте:) след всички изследвания, се оказа, че има единични екстрасистоли, но нищи, което да изисква каквото и да било лечение. Ходих и при професор-кардиолог-пак нищо, като ми каза да сменя начина на живот. Впрочем, от първото ми писание тук и съответно от както спрях диетата и фитнеса, нито веднъж не ми е излизало от ритъм сърцето. Усетих няколко прескачания, но нищо страшно. В общи линии, явно твърде радикалният режим на хранене и фитнес и бил причината, при все, че се оказа, че всичко друго е наред.

Therapy Man

Мнение от Therapy Man » 24 мар 2016 10:03

Не си позволявай застой! Отдели си време през седмицата , 3-4 пъти да изминаваш по 5-6 км разстояние ходом сред природата.

Lando

Мнение от Lando » 06 юли 2017 19:57

Здравейте! Година и 3-4 месеца по-късно, след като бях забравил за проблема, той се появи отново. Сърцето ми прескача доста често, като снощи си излезе от ритъм през нощта. Преди месец си правих изследвания-холтер ЕКГ, ехокардиография+кръв и т.н и нямаше нищо. 2 седмици по-късно се започна. Тази сутрин реших, че след като на сърцето му няма нищо, все от някъде идва проблема. Отидох и си направих изследвания само на ТSH, магнезий, калций и калий. ТSH+магнезия са ок, но калция и калия не. Калция е 2,55, от горна норма 2,50, а калия е 5,83 от норма 5,10. Познат доктор ми каза, че трябва да пазя диета и че ритъмните нарушения са заради високият калий. Само че, така и не разбрах какво мога да ям, има ли някакви лекарства, които да помогнат?
Като чета, какво се случва при т.нар хиперкалимия и ми настръхва косата. До преди месец, и калия си беше ОК и калция, и нямах подобни оплаквания. Първоначално, взе доста често да ми прескача сърцето и аз си взех една елетролитна добавка, която най-вероятно е допринесла за влошаването. По принцип пазя лек хранителен режим, ходя да бягам, правя упражнения в къщи. 86кг съм, свалил съм 16кг от февруари месец до сега. Моля за насоки какво да правя и най-вече какво да ям за да спадне този калий...
Благодаря!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 07 юли 2017 07:20

Според мен е добре да се направи една контрола на този калий
Ако продължава да е висок следва да се вземе диуретик от типа на Фурантрил, но под лекарски контрол

Lando

Мнение от Lando » 29 юли 2017 12:07

Здравейте, започнах лека диета с по-малко или никакви домати, махнах любимата ми подправка-кърито и залагам на краставици повече и се нормализираха малко нещата като цяло. Когато ходих на друг кардиолог, ми казаха, че ми е много нисък пулса по време на сън, пада до към 38(от 24ч холтер, където обаче не ми обърнаха внимание за това). Дадоха ми да е пия нещо хомеопатично, но ефект няма. Имам фитнес гривна, която следи пулса постоянно и през нощта си пада около 38 удара. Смених начина си на кардио тренировки и сега бягам всеки ден по 3км, а не както преди 3 пъти седмично по 10км, хем и да не се претоварвам, че ми казаха, че калия и от това може да се разбутал. През деня, пулса ми е между 50-60 в покой. Чел съм, че при много нисък пулс има опасност за внезапно спиране на сърцето, а съм на 32г и имам малко дете и това малко ме притеснява. Та въпросът ми е, има ли от какво да се притеснявам и трябва ли да взема някакви допълнителни мерки за ниския пулс?

Благодаря

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 29 юли 2017 19:47

Според мен няма нещо притеснително. При спортни личности е нормално по време на сън пулса да пада. Няма да ви спре сърцето.

Отговори

Върни се в “Артериална Хипертония. Повишен холестерол. Инфаркт”