Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Предлагаме ви поза, която помага
Той ще се проведе на 11 октомври тази есен
И колко бързо се разпространяват те
реклама

Тахикардия и болки в сърдечната област.

Хипертония, Аритмии, сърдечна недостатъчност, атеросклероза, Исхемична Болест на Сърцето, перикардит

Модератори: админ, консултанти

Тахикардия и болки в сърдечната област.

Мнениеот kaliia1 » 12 Ное 2007 11:49

Здравейте , на 27 години съм Преди 7 години получих много силно сърцебиене лявата ми ръка почервеня и се подуха дланта и пръстите ми .От тогава постоянно имам проблеми - болки в сърдечната област ,тахикардия ,екстрасистоли .На ехографа нищо не се вижда ,на ЕКГ то се вижда лека аритмия и тахикардията .Слагаха ми холтер - тахикардията ми стига до 170 удара в винута - под графиката пише ventr.tach . На какво може да се дължи това ? Спрях цигарите ,защото веднага ми предизвикват нарушение на ритъма ,кафе не пия , забелязвам ,че когато ям шоколад след половин час пулса ми се покачва , от чаша бира също .Вчера бях пред колабс ,не можех да ходя дори .Кардиограмата ми беше добра .Спирам си сърцебиенето с Валидол ,сироп Мента ,Глог и Валериан , масажиране на врата от двете страни ,притискане на очните ябълки и поемане и задържане на въздух ,тогава пулса ми слиза да 90-100 удара .Кръвното ми е добре , не съм с наднормено тегло .От хормоните съм изследвала скоро TSH ,който е в норма .Намерих си старите изследвания и виждам ,че в тях FT4 ми е бил извън норма - 2,48 ng/dl при норма -0,59 -1,33.Възможно ли е TSH да е в норма, а тироксина да е повишен .Защото ми обясниха ,че здравната каса поема само първия хормон и ако е в норма то по дифолт и другите два са в норма .Удачно ли е да си правя изследване на тироксин ?Може ли това да бъде картина на диабет или нервно -вегетативна дистония ?
kaliia1

отговор

Мнениеот ai4ka11111 » 12 Ное 2007 12:02

и аз съм така с сърцебиене и екстрасистоли досега не са разбрали от каде произлизат да почакаме лекарите да се вклучат в форума и да си кажат мнението .
ai4ka11111

болка в сърдечната област

Мнениеот Petar Marinov » 26 Дек 2007 16:52

На 46 години съм. Не пуша и не прекалявам с алкохола. От няколко месеца вземам мерки за отслабване и от 87 кг съм слязъл на 79
/при ръст 166/. Практикувам спорт - главно ходене пеша, дневно около 5 км. През пролетта направих една тахикардия. Изследванията не показаха нищо особено. Понякога като ми се качи пулса пия Беталок - 25мг. Кръвното ми постоянно е около 130/90.
След храна усещам покачване на пулса и леко притискане, свиване в сърдечната област. Понякога това усещане е по-силна болка, която отива и отзад - към задната лява плешка. Понякога ме свива под лявата мишница, като че ли реброто.
След рязко физическо натоварване /а след хранене е просто винаги/ това нещо също се появява като болка в сърдечната област.
Моля за Вашето мнение и съвет.
PMZ
Petar Marinov

Мнениеот д-р Цончев » 26 Дек 2007 18:20

Оплакванията, които описвате могат да се дължат на разнообразни причини. За да се изясни дали проблема е със сърдечен произход е добре да се направи велоергометрия (тест с натоварване). Ако след хранене получавате такива симптоми е редно да намалите количествата храна, която поемате на едно хранене - хранете се почесто с по-малки количества.
д-р Цончев

Назад към Артериална Хипертония. Повишен холестерол. Инфаркт