ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дори в малки количества провокират стомашен дискомфорт
Схващането, че застрашават само жените е много грешно
Промените в изхожданията при бебето могат да насочат към серио...

Усещане на всеки един удар на сърцето,екстрасистоли и т.н.

Хипертония, Аритмии, сърдечна недостатъчност, атеросклероза, Исхемична Болест на Сърцето, перикардит

Модератори: админ, консултанти

soundinadarkroom

Усещане на всеки един удар на сърцето,екстрасистоли и т.н.

Мнение от soundinadarkroom » 21 ное 2013 17:51

ЗДравейте,
На 24 години съм, от София.
От 3 години имам следния проблем:
Усещам си сърцето. Усещам всеки негов удар.Всяка една секунда, минута, не го усещам единствено, когато ходя бързо, тичам или спя. Получавам и екстрасистоли, след които винаги имам раздвижване в стомаха, сякаш въздух преминава и притиска сърцето. Повечето случаи ги получавам, когато съм седнал, сгънат някакси или легнал. Прав доста рядко.
Холтер ми поставяха още когато бях на 17 - всичко било наред. Ехокардиография - всичко било наред. 5 години по-късно отидох в "Ню медикал" където някаква кардиоложка се кълнеше в дипломата си , че имам пролапс на митралната клапа. 3 Дни по-късно отидох за второ мнение в 3-та градска , където 4-ма лекари не можаха да установят къде е този пролапс и казаха, че няма нищо такова. Когато пулса ми се ускори, целият ми гръден кош подскача, ако легна по корем мога да правя лицеви опори без ръце....последния път, когато си мислих, че вече ще ми се пръсне сърцето, отидох в спешното на Пирогов и там една лекарка, не много по-голяма от мен ми каза, че трябва да си направя ЕФИ и ако има нужда аблация и т.н. Възможно ли е след всичките 10 кардиограми, холтери и ехокардиографии , които не откриха нищо да имам сърдечно заболяване, което да води това усещане? Един ден просто се събудих и усещах сърцето си. Това е.
Споменаха ми за вегетативна дистония и сърдечна невроза, спрях цигари, алкохол, всичко и пак. Не мисля, че усещането е субективно, защото ако беше така, нямаше да ми подскача гръдния кош а и сърцето ми се усеща само като сложиш ръка на гърдите ми..Вече не знам към кого и какво да се обърна.Всъщност, най-слабо го усещам сутрин, като стана от сън, започна ли да се движа, пулса ми е стабилен, нормален , между 65-80 удара в минута, сърцебиения нямам, както и ритъмни нарушения...някакви съвети, идеи?

Благодаря Ви предварително!

д-р Цончев

Re: Усещане на всеки един удар на сърцето,екстрасистоли и т.

Мнение от д-р Цончев » 22 ное 2013 15:36

НТова вероятно са т.н. палпитации, всеки ги усеща понякога, особено при аритмия, но пък не би трябвало постоянно да го усещате.

soundinadarkroom

Мнение от soundinadarkroom » 23 ное 2013 12:08

Др. Цончев,

Аз го усещам дори, когато бие нормално, да кажем 65-70 удара в минута. Според всички лекари, дори тези в НКК, ми няма нищо. Сърцето ми е здраво и според тях е на нервна почва. Мислите ли, че трябва да отида пак и възможно ли е на нервна почва наистина? Възможна ли е евентуална диагноза сърдечна невроза?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 26 ное 2013 21:14

Аз лично не използвам такава диагноза в практиката, възможно е да има неврогенно нарушение от един или друг тип, но сърдечна невроза не значи нищо, поне според мен.

Whatsthere

Мнение от Whatsthere » 02 дек 2013 18:31

Няма защо да се притесняваш. Същото го има и при мене. Питай ме как успявам да заспя вечерта, когато сърцето ми ми изнася цял концерт. Освен това имах и много високо кръвно. ПРавих си всякакви изследвания в продължение на 3 месеца - Сърце, хормони, на кръвта, бъбреци, простата, черен дроб, артерии. Всичко беше наред. Така че причината или е нещо непознато на медицината или просто проблем на нервна почва, както се оказа при мен. След като разбрах, че няма нищо притеснително с времето кръвното се нормализира, но шума остана :) Всеки организъм си явно си има специфики. Горе главата.

soundinadarkroom

Мнение от soundinadarkroom » 12 дек 2013 11:14

Здравейте!

Искам да добавя, че освен всичко това, напоследък се появиха и прескачания - екстрасистоли - които обикновено се появяват като съм в седнало или легнало положение и 99% от случаите са следвани от къркорене на корема, оригване и отделяне на газове. Снощи получих 4 или 5 една след друга и направо имах чувството, че това е краят. Скочих от дивана и докато отида до кухнята, пулса ми стана 140 от уплахата. Поставян ми е холтер преди около 7 години, на който нямаше нищо нередно.Попаднах на информации , че екстрасистоли се получават, ако стомахът е подут и повдига диафрагмата, която от своя страна притиска сърдечния връх, мислите ли, че би могло да е от това?
Периодично ми се появяват и тръпненето в малкия и безименния пръст на лявата ръка и прорязваща болка в лявото рамо, преди около месец отидох по спешност в спешното в Пирогов, направиха ми кардиограма и всичко беше наред, просто ускорен пулс.Мисля да отида на кардиография отново, не знам какво друго да направя.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 12 дек 2013 20:48

Попаднах на информации , че екстрасистоли се получават, ако стомахът е подут и повдига диафрагмата, която от своя страна притиска сърдечния връх, мислите ли, че би могло да е от това?
- вярно е това, случва се. В подобни случаи трябва да се намали обема на храната при едно хранене.

soundinadarkroom

Мнение от soundinadarkroom » 16 дек 2013 22:56

Днес бях на кардиография. Казаха ми , че имам пролапс на митралната клапа.Казаха ми също така, че не се изисква лечение за момента. Лекарката ми се съмняваше за лека хипертрофия в ляво, възможно ли е да е вследствие на пролапса? Попаднах на някакви теми, които прогнозират развиване на сърдечна недостатъчност и цялостно увреждане на сърцето в бъдеще. Аз съм на 24, трябва ли да се притеснявам? Д-р Цончев, какво е Вашето мнение?

mmmj

Мнение от mmmj » 18 дек 2013 00:41

здрасти, според мен няма защо да се притесняваш. аз не съм лекар, но имам същите оплаквания като теб. и аз съм на 24, имам аритмия всеки ден, имам изтръпванията на лявата ръка, проблеми със стомаха и т.н. само веднъж са ме гледали на ехограф, но тогава ми видяха пролапс (преди околко 9 месеца), от тогава имам прескачания почти всеки ден. пия антидепресанти защото всички казват, че ми няма нищо. правили са ми 4 кардиограми откакто ме гледаха последно на ехограф. един път ми казаха, че имам дихателна аритмия, казаха ми, че съм прекарал и бронхит, сега се съмняват дали не е хроничен.. може би всичко е от напрежение, може да е проблем със стомаха, може състоянието на сърцето да не е отлично, но трябва да разберем, че колкото и обезпокоителни да са тези симптоми, те не са животозастрашаващи. при всеки аритмичен удар си го повтарям. истината е, че не знам дали ми помага много, но знам, че хора като теб, които страдат от същото имат нужда да го чуят. от лекарите в българия може да чуеш само "нищо ти няма" за съжаление. ако някой иска да ме опровергае, моля да ми посочи сърдечен специалист, който наистина ще ми помогне да разреша проблема си или ще ме насочи към друг специалист... успех и горе главата

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 дек 2013 18:19

Лекаря написал ли е колко голям е пролапса? Ако е малък - няма повод за притеснение, доста хора си живеят съвсем нормално с такива...

soundinadarkroom

Мнение от soundinadarkroom » 20 дек 2013 03:13

Здравейте!

Благодаря ви за отговорите.

Последните 2 дни е някакъв ужас, получавам прескачания постоянно, дори сега, докато пиша този ред, усещам си сърцето толкова силно, сякаш някой почуква отвътре с чук..

Д-р Цончев , не съм сигурен колко е голям пролапса, Д-р, който ме прегледа детайлно, каза, че няма поводи за притеснение, но да си меря кръвното.Ако било по-високо, щяла да ми изпише Небилет. Аз не съм много уверен в лечението с бета-блокери, още повече , че те се пият цял живот..
Притесняват ме най-вече постоянното усещане на сърцето, дори когато не прескача, при пулс 60, блъска, сякаш се блъска вътре в костите, не разбирам, възможно ли е всичко това да е от самовнушение, страх, нерви? Не беше толкова зле преди да ми кажат за пролапса..

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 21 дек 2013 13:37

Трябва да се прецени от кардиолог това, ако се касае за значима аритмия ще трябва да се лекува. Добре е да се сложи холтер и да се види дали става въпрос за ритъмно нарушение или е просто субективно усещане.

Ivailieva

Re: Усещане на всеки един удар на сърцето,екстрасистоли и т.н.

Мнение от Ivailieva » 08 юли 2017 12:18

Здравейте има ли някой който може да ми помогнее ?? От извесно време усещам нещо което незнам как да обясня ,но е като един силен удар на сърцето и после си бие нормално. Ходих на кардиолог през февруари но той каза всичко ми е наред мисля пак да ходя. На 24 г. Съм :)

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 09 юли 2017 20:48

Това обикновено са т.н.екстрасистоли, те не са опасни ако са единични и няколко пъти на ден... Лекуват се ако станат много чести - над 100 дневно - или ако имат определена конфигурация на ЕКГ

Nightwallker

Мнение от Nightwallker » 07 ное 2017 18:22

Здравейте,

интересното е , че аз дори се събуждам от това усещане посред нощ. От 2012 год. до сега съм направил всички възможни изследвания ...хормони тсх ; фт4 ; ехокардиография на сърцето и аортата ; велоергонометрия ; холтер за 5 дни който казаха че е максимума и всичко което можеше да се направи . Посещавал съм спешни центрове през нощта където ми взимат кръв за сърдечни маркери непосредствено след усещането , измерват насищане на кислород и всякакви други неща и всичко е в норма . На холтера когато ги усещах и съм натискал бутона се е регистрирала синусова тахикардия с максимален пулс 110. Следил ме е специалист ЕФИ според който това е съвсем нормално дори когато сънуваш нещо. За 5 дни имам 3-4 екстрасистули регистрирани, което според лекаря е чудесно... но не съм ги усетил защото не съм натиснал бутона в тези моменти. При последното ми събуждане среднощно дори събудих съпругата ми която бе приготвила апарата за измерване на кръвно налягане и измерихме 120/70 с пулс ~ 90 , но на апарата се чува отчетливо и силно изпомпване на всеки удър на сърцето в частта си между 100-90. Като казвам чува ...си представете думкане като на пуснат апарат за доплерово изследване. Чувството за това удряне е толкова неприятно ... дори когато се измерва налягането при стискането на апарата ме заболяват много вените. В началото когато се събуждах с това усещане ходех до тоалетна с цел изпразване на пикочния мехур, като си мислих че просто ми се ходи и за това ми блъска ... и минаваше... сега след уринирането трябва да мине време и да постоя изправен в седнало положение за да мине ... в легнало няма шанс ... усилва се. Всичко започна от както на едно профилактично изследване с кардиограма единия доктор ми каза : " Вие знаете ли , че имате ДББ ? ... Да сте прекарвали инфаркт ? ... Непременно трябва да го изследвате. " Вече след 5 години изследвания мога да кажа , че не зная дали има нещо неизследвано в мен ... и то не само в частта си за сърцето . Не зная как да се отърва от това усещане ... но наистина е много, много неприятно . Пречи на нормалния ми начин на живот ... Мисля , че всичко е психо ... но винаги има едно ами ако не е ? Не зная дали има лекар който да може да помогне , не зная как се нарича това усещане но е реално .

Отговори

Върни се в “Артериална Хипертония. Повишен холестерол. Инфаркт”