Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
С тези пари бюджетът на НЗОК ще надвиши 3 млрд.лв.
И как да я различим от чувствителната
Виновни ли са гените?
реклама

високо кръвно

Хипертония, Аритмии, сърдечна недостатъчност, атеросклероза, Исхемична Болест на Сърцето, перикардит

Модератори: админ, консултанти

високо кръвно

Мнениеот schneemann » 02 Юли 2012 23:20

пред 1 годин и няколко месеца ми беше лошо . Чуствах едно прескачане на сърцето и задух . Ходих на лекар и кръвното беше 140+(максимално е били 150) /70 . Гледаха ми сърцето нищо му няма , кръв ми взимаха и там нищо . Предписха ми конкор пих го до нова година и реших да го спра ,но пак се повиши и го почнах отново . Пиех по 1/2 таблетка и след 2 месеца по 1/4 и до преди няколко дни го спрях . Ходих при друг кардиолог - отново ми гледа сърце , бъбреци нищо ми няма . Каза ,че 1/4 конкор не действало .Каза ,че трябвало да отслабна 85кг сега съм 91 , а зимата бях 95,50 . Можело и от килограмите да е . Ходя да спортувам доста . Също и от фитнеса можело да бъде заради тежките тежести . Каза да си меря кръвното 1 месец и ако премеря 2х стойности над 140+/90 да почна по 1/2 конкор . Тия два дни, които не пия конкор 1/4 кръвното сутрин е 132(130)/70 и 62 пулс . Днес след работа18ч. 139 /75 и после в 22:30 беше 135/73 (но пак усещам лек дисконфорт ) . На 26 години съм .
schneemann

Re: високо кръвно

Мнениеот д-р Цончев » 03 Юли 2012 18:05

При всички случаи ако забележите нещо притеснително в състоянието си, дори на фона на предписаната терапия трябва да се обърнете към лекуващия лекар за да прецени как да се промени ако се налага.
д-р Цончев

Назад към Артериална Хипертония. Повишен холестерол. Инфаркт