Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Вирусът на Испанския грип наподобява съвремения вирус на птичи...
Физическото здраве зависи от щастието
Средствата ще дойдат от ОП "Регионално развитие"
реклама

високо кръвно

Хипертония, Аритмии, сърдечна недостатъчност, атеросклероза, Исхемична Болест на Сърцето, перикардит

Модератори: админ, консултанти

високо кръвно

Мнениеот schneemann » 02 Юли 2012 23:20

пред 1 годин и няколко месеца ми беше лошо . Чуствах едно прескачане на сърцето и задух . Ходих на лекар и кръвното беше 140+(максимално е били 150) /70 . Гледаха ми сърцето нищо му няма , кръв ми взимаха и там нищо . Предписха ми конкор пих го до нова година и реших да го спра ,но пак се повиши и го почнах отново . Пиех по 1/2 таблетка и след 2 месеца по 1/4 и до преди няколко дни го спрях . Ходих при друг кардиолог - отново ми гледа сърце , бъбреци нищо ми няма . Каза ,че 1/4 конкор не действало .Каза ,че трябвало да отслабна 85кг сега съм 91 , а зимата бях 95,50 . Можело и от килограмите да е . Ходя да спортувам доста . Също и от фитнеса можело да бъде заради тежките тежести . Каза да си меря кръвното 1 месец и ако премеря 2х стойности над 140+/90 да почна по 1/2 конкор . Тия два дни, които не пия конкор 1/4 кръвното сутрин е 132(130)/70 и 62 пулс . Днес след работа18ч. 139 /75 и после в 22:30 беше 135/73 (но пак усещам лек дисконфорт ) . На 26 години съм .
schneemann

Re: високо кръвно

Мнениеот д-р Цончев » 03 Юли 2012 18:05

При всички случаи ако забележите нещо притеснително в състоянието си, дори на фона на предписаната терапия трябва да се обърнете към лекуващия лекар за да прецени как да се промени ако се налага.
д-р Цончев

Назад към Артериална Хипертония. Повишен холестерол. Инфаркт