ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Риби в депресия помагат за разработване на антидепресанти
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Може ли един размер да пасне на всички мъже?

Болки в сърдечната област

Хипертония, Аритмии, сърдечна недостатъчност, атеросклероза, Исхемична Болест на Сърцето, перикардит

Модератори: админ, консултанти

д-р Цончев

Re: Болки в сърдечната област

Мнение от д-р Цончев » 21 юни 2015 14:18

Според така описаните оплаквания не виждам причина за притеснение относно проблем със сърцето.

nedelina

Мнение от nedelina » 22 юни 2015 14:05

Да,днес бях на кардиолог и не е проблема от сърцето.Възможно е да са шипове или някакъв друг неврологичен проблем или също така може да ми е от разширени вени,които имам на левия крак.Само ще кажа на всички,които са млади да не се притесняват като мене и да мислят положително :)

Mmilenaaa

Мнение от Mmilenaaa » 11 мар 2017 23:03

Здравейте и аз имам въпрос.
Ходих на кардиолог казаха ми,че кардиограмата ми е добре (наложи се да ида защото бях доближила долната и горната граница на кръвното,това става преди 3 месеца някъде)
Миналата седмица ходих да тичам,а отдавна не съм тичала,след това по прекалих малко с цигарите и алкохола и към 4 сутринта усещах адцки болки в сърдечната област измуках половин валидол и ме пооспокои после към 8 сутринта пак се повтори и си хапнах сладко,кисело мляко и пак валидол и ми отмина,и от тогава спрях цигарите днес става 6 ден,обаче в момента пак усещам лек дискумфорт в областа на сърцето и си мисля,че е на психическа основа. И не знам ,а съм на 21 години

д-р Георгиева

Мнение от д-р Георгиева » 12 мар 2017 16:22

Здравейте!

Добре е на първо време да се ограничи консумацията на алкохол и цигари, особено в по-късните часове, както и Вие сама вече се опитвате. Опитайте се освен това да регулирате режима си на заспиване и събуждане. Стресът,кофеинът, алкохолът, цигарите и недоспиването могат да станат причина за подобни оплаквания, затова на първо време е необходимо те да се елиминират, преди да се търси някаква органична причина.

Поздрави!

PetarG

Re:Болки в сърдечната област

Мнение от PetarG » 15 юни 2017 11:53

здравейте докторе
И аз искам вашия съвет и мнение. От няколко дена имам пробождания леки отзад на плешката особенно като се закашлям. Също така имам и притискане от време на време и отпред около сърдечната област. като цяло ходих на кардиолог няколко пъти правихме дори тест с колело преди няколко месеца но всичко беше наред. последния път имаше на кардиограмата леки прескачания но лекаря каза че няма нищо сериозно и няма да пия хапчета. освен това имам леко пристягане като си поемам дулбоко въздух от 2 дена . също искам да спомена че преди 2 години получавах паник атаки пих ксероксат и спряха. но преди няколко месеца отново имах чувство на тревожност и различни оплаквания правих си ЯМР както и кардиограми и какво ли не дадоха ми триксико и го пия но имам чувството че не ми помага макар че малко по добре спя и има леко подобрение. Дали проблема е със сърцето и дали мога да сменя триксикото с друго хапче, което да ми влияе по добре.
мерси за вниманието

PetarG

Мнение от PetarG » 15 юни 2017 12:24

пропуснах да кажа че отпред болката е като натиск от време на време на няколко см в посока мое ляво и леко нагоре от слънчевия сплит

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 20 юни 2017 13:07

Това не е сърдечна болка, спокойно. Повишената тревожност често дава подобни оплаквания, както и различни дребни радикулерни увреждания или възпаления.

PetarG

Мнение от PetarG » 22 юни 2017 11:43

здравейте оказа се след холтера има редица екстрасистули някой от които в групи и се замислям дали е възможно това да е от приемането на триксикото като медикамент

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 23 юни 2017 07:47

Не е от него, или поне според мен.

Отговори

Върни се в “Артериална Хипертония. Повишен холестерол. Инфаркт”