ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Откри френски научен екип

Болки в сърдечната област

Хипертония, Аритмии, сърдечна недостатъчност, атеросклероза, Исхемична Болест на Сърцето, перикардит

Модератори: админ, консултанти

д-р Цончев

Re: Болки в сърдечната област

Мнение от д-р Цончев » 07 мар 2014 15:05

Ако можете да демонстрирате проблем в момента на прегледа - тогава. Но подозирам, че оплакванията ви се появяват периодично и без някаква връзка с натоварване или нещо друго.

mariana_23

Мнение от mariana_23 » 10 мар 2014 21:42

Благодаря Ви докторе,аз въпреки всичко пак ходих на кардиолог и ми правиха кардиография,казаха ми ,че нищо ми няма,но моите болки продължават.Не знам защо не ми правят други изследвания,тези достатъчни ли са?На ехокардиографията вижда ли се дали имаш запушване на кръвоносните съдове?Трябва ли да си правя и такова изследване,благодаря!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 15 мар 2014 20:40

Обикновено ЕКГ и ехоКГ са достактъчни за да се оцени състоянието на сърцето. Ако има някакви съмнения обаче за поява на симптоматика при натоварване се прави тест с натоварване. Често обаче подобни болки не са със сърдечен произход.

mariana_23

Мнение от mariana_23 » 16 мар 2014 20:04

Благодаря Ви докторе , много сте отзивчив !

Мими681

Мнение от Мими681 » 18 авг 2014 11:36

Здравейте, доктор Цончев! Моите оплаквания не са по-различни от по-горе описаните - болки в сърдечната област. Ходила съм на кардиолог няколко пъти вече от 2011 г. досега (последно през март тази година) и според специалистите няма проблем със сърцето. А болките се появяват пак от време на време и се чудя удачно ли би било отново да ходя на кардиолог като се има предвид, че през март ходих именно заради такива болки, доста силни, и не е открит проблем. Освен това имам и тиреоидит на Хашимото и периодично имам прескачания на сърцето от това. Възможно ли е и болките в сърцето да се дължат на това заболяване? Благодаря ви!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 авг 2014 15:34

Тиреоидита лекувате ли го, и с какво?

Мими681

Мнение от Мими681 » 19 авг 2014 14:09

Да, пия Л - тироксин. И да добавя още нещо: личната ми лекарка смята, че може да е във връзка със стомаха, но кардиологът не беше на същото мнение. А възможно ли е всъщност да има болки заради стомаха?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 19 авг 2014 19:53

Опишете характера на болката.

Мими681

Мнение от Мими681 » 20 авг 2014 15:26

Бих я определила като нещо средно между пареща и остра, появява се и в състояние на покой, понякога е точно в сърцето, друг път около него. Когато се появи болката пулсът ми си остава нормален, не се ускорява. А относно пвъпроса дали може да има връзка със стомаха, забелязвам, че почти винаги след като болката се появи следва отделяне на газове.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 22 авг 2014 15:15

Възможно е и със стомаха да е свързано. Но така както я описвате болката не е със сърдечен произход.

Мими681

Мнение от Мими681 » 24 авг 2014 02:41

Благодаря ви за отговора!

despina_@

Мнение от despina_@ » 12 окт 2014 23:59

Здравейте аз съм на 22 години и от 1 година имам проблем с болки около сърцето или по точно около лявата гърда точно отгоре от където тръгва.Имам двустранна дискова протузия,откриха ми и хеликобактер на корема лекувах сеза тях.Ходих на минерални бани там вдигнах 140/80 а пулса ми беше много ускорен и а пореден път ми казаха да си направя изследвания на щитовидната жлеза.Реших да ида за пореден път на кардиолог като ме заболя отново.Отидох направиха ми поредната кардиограма и ме прегледаха и прослушаха и докторкат кз че всичко е наред и няма нужда от притеснение и ми каза че ще ми пусне изследвания на хормонитеи ще ме прати на ендокринолог.Пуснаха ми ги отидох пуснаха ми още едни и на ехограф ме гледаха(мисля че такасе казваше ако не бъркам) и остановиха че имам Хашимото на гушата,а резултатите от изследванията ми бяха такива:MAT:251,5/do 34 fT4:14,94/12,0-22,0 TSH:5,65/0,27-4,2. Това ми бяха резултатите което първото и последното бяха проблема високи и сега се лекувам.А аз ви моля след всичкото това написано да ми кажете и вашето мнение защото пак ме наболявависоко горена лявата гърда то е повече като нколко пати за кратко да ти забиват все едн игла и като стане товамного се плаша а да оточня аз съм с ниско кръвно принципно 110/70/80 ,но като сепритесня в тоя момент го вдигам.На всички кардиограми показва че съм добре но мен и ме боли а и от година и половина си седя вкъщизащото съм без работа. Изатова ви моля за вашет мнение или съвет за което ще ъм ви много благодарна.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 14 окт 2014 14:47

Така орписаната болка не е със сърдечен произход. Вероятно е в резултат на интеркостална невралгия и не е нещо опасно.

despina_@

Мнение от despina_@ » 14 окт 2014 15:43

Благодаря ви за отговора ! Полезно е да чуеш и друго мнение.

nedelina

Мнение от nedelina » 19 юни 2015 23:43

Здравейте,искам и аз да попитам за съвет.
Момиче на 25 години съм.
Та значи моите мъки са такива:преди около 2 седмици първоначално ме заболя поносимо главата,усещането беше като леко затягане в менгеме.Ба следващата нощ се събудих от стягане и тежест в сърцето и изтръпване на лявата ръка.Пеез деня започнах да усещам леки бодежи между гърдите и оттам тръгна паниката да не правя инфаркт,но така и не отидох на лекар,направих го пак след седмица,като озтърчах в понеделник сутринта при лекаря вече с лека тежест,но не в гърдите а на 3 4 пръста под гърлото и лекото пристягане в главата.Личния веднага ми направи кардиограма и пълна кръвна картина включително и изследвания на хормони...и така кардиограмата всичко ок,изследванията всичко ок,да но на мене продължава да ми се вие свят,тежеста и болката в главата,но вече локализацията и беше около ушите и слепоочието отвреме навреме.Заключението на GP-то беше на нервна почва.Преди 2 дни ми се появи и някаква "буца" в гърлото и болка горе в гърба ту посредата,ту от ляво на плешката.Днес ме пресви сърцето,след което ми изтръпна и ръката,и веднага взех валидол и валериан на таблетки и скед около 5 6 минути ме поуспокои.Да обаче тази вечер пак почувствах стягабе в сърцето,изтръпване и иглички в лявата ръка и пак взех валидол и валериан,уж ме поуспокои,но пак си усещам тежест и знам че тази вечер пак няма да мога да спя от притеснение :) Личния ми изписа Стрезам 2х1 да пия,но го пих само 3 дни и от днес минах на валериан,незнам дали избора е добър.Та дали мога да се притеснявам че имам проблем със сърцето или са някакви панически разстройства,а и забравих да отбележа че почти през цялото време пулса ми варира около 65/70/74, но днес ми беше малко по-ускорен.Ще бъда много благодарна,ако д-р Цончев ми даде някакъв отговор,и се чудя дали в понеделник да не отида на кардиолог.
Извинявам се за дългия пост,но исках да опиша всичко подробно до колкото успях.

Отговори

Върни се в “Артериална Хипертония. Повишен холестерол. Инфаркт”