Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Три стъпки при ситуации "под пара"
То ще се проведе на 25 октомври
реклама

Болки в сърдечната област

Хипертония, Аритмии, сърдечна недостатъчност, атеросклероза, Исхемична Болест на Сърцето, перикардит

Модератори: админ, консултанти

Болки в сърдечната област

Мнениеот nino85 » 17 Яну 2012 21:33

Здравейте на 26 години съм моя проблем започна преди 2 години. Тогава за първи път почувствах стягане в сърдечната област,веднага отидох на лекар прослушаха ме и ми измериха кръвното казаха, че нещо съм се притеснил и ще ми мине изписаха ми валидол.Малко ме отпусна,но болката не изчезна отидох при личната направи ми кардиограма каза,че всичко е наред и ме изпрати при ендокринолог гледаха ми щитовидната жлеза на ехограф и направиха някакви изследвания и всичко беше нормално. Казаха ми,че имам междуребрена невралгия изписаха ми някакви хапчета.Болката изчезна за известно време.След време пак се появи отидох на кардиолог направиха ми кардиограма и ме гледаха на ехограф за сърце казаха,че всичко е наред.Изписаха ми е тиоризидинн пих го колкото ми казаха и болката изчезна докато не се появи пак.Тогава отидох на втори кардиолог прегледаме направи ми кардиограма каза,че всичко е наред и нямало нужда да ме гледа на ехограф.Изписа ми деанксит казаха,ми че ще мине.И наистина ми мина известно време бях добре.След време пак се появи.Болката е по-скоро като тежест само на моменти усещам нещо като пробождане.Постоянно започнах да си мисля че нещо сериозно ми има на сърцето,че ще се разболея и такива лоши мисли. Отидох на психиатър и му разказах всичко,което написах по горе и ми каза,че съм бил в депресия,която често преминавала чрез чисто физически симптоми.От около 3 месеца се лекувам изписаха ми Ксанакс 2 пъте на ден по половинка,който ми го спряха вече,сутрин по една таблека от 50 мг Стимолотон и вечер преди лягане тритико.В началото имаше подобрение,но от 2 седмици насам пак се чувствам зле отпаднало ми е усещам болката,гади ми се. Вече не знам на какъв д-р да ходя да ли пак да не отида на кардиолог.Кръвното ми налягане е малко променливо от 80/120 до 90/130 Сега на 21.01.2012г пак съм на преглед при психиатъра.Моя въпрос е ако може да ме посъветвате да ли ми има нещо на сърцето или всичко се дължи на стрес и психическа основа.
nino85

Re: Болки в сърдечната област

Мнениеот д-р Цончев » 18 Яну 2012 19:22

Съдейки по описаното, а и след толкова прегледи вероятно нищо ви няма на сърцето. Повишената тревожност обаче може да е съпроводена със субективни оплаквания наподобяващи сърдечни.
д-р Цончев

Мнениеот krasi65 » 20 Яну 2012 20:07

Д-р Цончев ще съм много благодарна, ако отговорите и на мен. Имам почти същите оплаквания като nino85. След прегледи при кардиолог, невролог и ендокринолог не се откри нищо съществено, било на нервна почва. Пия Беталок ЗОК и Грандаксин. Кръвното ми е горе-долу добре сега, вдига се до 140/90, но не често /преди 2-3 месеца често стигаше и до 180/110/, но сърцебиенето и бодежите в сърдечната област си продължават. Имам и болки в гърба между плешките, а съм чувала че при проблеми със сърцето боли точно там. Жена съм на 46 години .Много често нощем ми изтръпва лявата ръка - по-точно последните два пръста. Това опасно ли е? Освен това искам да попитам само със слушалка и от 2 кардиограми може ли да се определи здраво ли е сърцето? Постоянно си мисля, че ми има нещо, но не са го открили...
krasi65

Мнениеот д-р Цончев » 20 Яну 2012 20:19

Когато има опасения от сърдечно заболяване следва да се направят повече изследвания, но обикновено кардиограмата и преслушването на сърцето ориентират лекаря за това, като той взима предвид и други данни от общия преглед на състоянието ви, не само ЕКГ-то. Бодежите в сърдечната област се срещат при повечето хора по едно или друго време и рядко са "сърдечна болка" - тя е тъпа, стягаща, притискаща, т.е. няма характер на "бодеж". Причините могат да са най-различни. Същото се отнася и за болката в гърба и плешките. При хората от средната възраст, като нас, обикновено е с невралгичен произход, в резултат на възрастови изменения по гръбнака.
д-р Цончев

Мнениеот Silwito » 28 Фев 2013 09:52

Здравейте,
и аз като всички останали, бих искала да попитам за моите болежки така да се каже.От много време усещам нещо като стягане, бодежи, и други, които не мога да определя точно в областта на сърцето!Дори понякога имам чувството , че просто напомня за себе си или и аз не знам как да го нарека.По някога като ме свие или стегне, не мога въздух да си поема друг път сякаш ме стяга, ако направя някакво движение, усилие и след малко минава.....Понякога по няколко пъти на ден, друг път на седмица или на две го усещам...Много е неприятно и притеснително доста понякога, пречи ми и в работата и в семейните задължения, дари започва да управлява живота ми...В смисъл съобразявам се , къде ходя с кого, пък да не пия мн. кафе или да не прекаля с нещо...на 30г. съм.Ходих разбира се на кардиолог, каза ми че няма нищо и да пия Симпатил, но от него няма никакъв ефект...Попита ме дали имам проблеми с бъбреците, но на мен такива не са ми известни, трябва ли да си направя някакви изследвания, често уринирам в интерес на истината, но....Та, дали е добре да отида на някакъв лекар, JP-то ми каза повсеместната диагноза "на нервна почва", но дори и това да е няма ли билки, чайчета или някакви лекарства с които да престанат тези свивания, стягания и др. неприятни усещания...Пречат изключително много, чудя се къде да се скрия на работа да се свия, много неприятно усещане...Ще съм благодарна на всеки, който даде съвет...Желая ви хубав ден!
Silwito

Мнениеот Silwito » 28 Фев 2013 10:20

Пропуснах да кажа, че няколко пъти 3 или 4 всъщност, получавам и болка м/у гърдите, отминава ми, а усещането за някаква болка в сърцето е сякаш навътре, звучи странно , но с е мъча да обясня какво чувствам.Една майка беше споделила за такива проблеми и тя ги е имал от години, и са и казвали че няма проблем.Знам че сега детето и е с проблеми дължащи се на нейни сърдечни или поне тя така разказва...да не дава Господ...Аз смятам да има и второ детенце :P , за това може би го казвам, получавала е микроинфаркти или нещо такова!
Silwito

Мнениеот д-р Цончев » 28 Фев 2013 19:10

След като сте се консултирали с кардиолог и е отхвърлено сърдечно страдание не виждам причина за притеснение от такова естество. Особено пък във връзка с планирана бременност.
д-р Цончев

Мнениеот mariana_23 » 02 Мар 2014 14:55

Здравейте,д-р Цончев.Аз също имам болки в сърдечната област понякога са остри понякога тъпа болка.Преди 2 месеца ходих на трима кардиолози ,двамата ми направиха ехограф и кардиограма а единия само кардиограма и ми казаха ,че всичко ми е наред,но аз си мисля,че ще получа инфаркт.Много ме е страх и Ви питам дали пак трябва да ходя на кардиолог?Пия небилет,защото имам проблем с щитовидната жлеза.Ще Ви бъда благодарна ,ако ми отговорите!Благодаря Ви!
mariana_23

Мнениеот д-р Цончев » 02 Мар 2014 19:45

Защо пък инфаркт?
д-р Цончев

Мнениеот mariana_23 » 02 Мар 2014 20:11

ами защото болките са ми точно в областта на сърцето
mariana_23

Мнениеот д-р Цончев » 04 Мар 2014 19:28

Това не е типично за болката със сърдечен произход, обикновено остра, пробождаща, кратка болка е с неврален произход и няма отношение към сърцето. Исхемичната болка е по-друга.
д-р Цончев

Мнениеот mariana_23 » 05 Мар 2014 15:41

Благодаря Ви докторе ,но моята болка имам чувството ,че е постоянна основно тъпа,от време на време е стрелкаща.Да ме насочите на какъв лекар да отида,тази болка е вече от един месец.Правих си снимка на гръбначния стълб ,казаха ми че имам леко изкривяване,просто не знам какво да правя,виждам ,че сте много отзивчив ,за това Ви занимавам с моите проблеми.Благодаря Ви!
mariana_23

Мнениеот д-р Цончев » 06 Мар 2014 13:43

След като сте ходили на кардиолог и там не е открито нещо патологично, т.е. не е от страна на сърцето, редно е да се направи една консултация с невролог и да се назначи лечение.
д-р Цончев

Мнениеот mariana_23 » 06 Мар 2014 16:28

Благодаря Ви докторе
mariana_23

Мнениеот mariana_23 » 07 Мар 2014 12:35

Последно искам да Ви питам ,аз ходих преди два месеца на кардиолог ,не съм ходила сега,въпроса ми е нужно ли е сега да отида пак или ще ми кажат пак същото?А на изследването пише: на ЕХОКГ-запазени сърдечни размери,обеми и фракции,малък пролапс на ПМП,с митр. рег-O-I степен,ексц джет насочен постеролатерално.Това е.Благодаря!
mariana_23

Следваща

Назад към Артериална Хипертония. Повишен холестерол. Инфаркт