Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Те ще продължат до края на месеца
Те действат като "гимнастика за мозъка"
реклама

Сърдечен проблем...или какво?

Хипертония, Аритмии, сърдечна недостатъчност, атеросклероза, Исхемична Болест на Сърцето, перикардит

Модератори: админ, консултанти

Сърдечен проблем...или какво?

Мнениеот kreichgau » 27 Дек 2011 14:38

Здравейте, колеги!

От два дни имам един странен проблем - като си легна вечер и ми се повишава пулса и трудно заспивам. За пръв път това се случи преди два дни - цял ден пулсът ми бе нормален, вечерта също, но си легнах и след 15-20 минути сърцето започна да ми тупти доста силно. Едвам заспах, а на сутринта като се събудих и пулсът си бе нормален (80-82 удара в минута). Снощи същото - легнах да спя, минаха 15-20 минути и пулсът пак се покачи. Пак заспах много трудно, а сутринта като станах и нямах проблем.

Аз имам и друго, което трябва да кажа - от около 2 месеца пулсът ми се увеличава понякога след вечеря или след като консумирам шоколад. Преди това не ми е правило впечатление, но сега забелязвам, че особено след вечеря понякога даже чувствам сърцето ми как бие.

Също така когато вдишвам дълбоко или правя резки движения и чувствам нещо като стягане около сърдечната област. В тази област като се понатисна и ме заболява, това също го забелязах преди няколко седмици.

Искам да подчертая, че като започнаха оплакванията ми ходих на кардиолог (преди около два месеца), който ми гледа сърцето на ехо, ЕКГ също ми бе направено и не откриха нищо.

Сега обаче се появи проблемът с увеличаване на пулса при лягане вечер и това не ми харесва....

Надявам се да ми помогнете с нещо, благодаря предварително :)
kreichgau

Re: Сърдечен проблем...или какво?

Мнениеот д-р Цончев » 28 Дек 2011 23:06

На първо време пробвайте да не лягате с пълен корем, хранете се няколко часа преди лягане, по-рано привечер и не яжте много като количество, избягвайте алкохола. Възможно е това да е причината, което е обяснимо и не е нещо опасно, човек трябва да си създаде режим.
д-р Цончев

Мнениеот kreichgau » 28 Дек 2011 23:49

А как да си обясня некомфорта в сърдечната област при дълбоко взимане на въздух или рязко движение? :cry:
kreichgau

Мнениеот д-р Цончев » 02 Яну 2012 20:00

Няма как да отговоря на такъв въпрос, ако е налице сърдечен дискомфорт при физическо усилие е добре да се направят функционални изследвания от типа на велоергометрия.
д-р Цончев

Мнениеот kreichgau » 03 Яну 2012 00:00

Ами не съм забелязал при физически усилия да имам дискомфорт, но...

...последните два дни вечерях 3 часа преди лягане, и като легнах са спя отново ми се увеличи пулса...след около два часа се нормализира и едва тогава заспах... :cry:

Утре смятам да отида на лекар, но ще съм благодарен ако споделите и Вашето мнение :P
kreichgau

Мнениеот angel75 » 04 Яну 2012 17:25

Здравейте, използвам темата за да поставя и моя проблем.
Аз съм на 36г. 182 висок и 80кг. Имам 2 малки деца и сравнително натоварено ежедневие. Не пуша, пия предимно вино по 1-2 чаши вечер, спортувам 1 път седмично, през укендите се занимавам с селска къща в планината и се пораздвижвам.
Преди 2 месеца към 21:30ч, 20 мин. след вечеря, докато полулегнал си четях нещо на лаптопа, усетих няколко последователни притупвания на сърцето и една гореща вълна от него нагоре към главата, при което ми се зави свят и замаза погледа за 4-5 секунди. 5-10 мин по-късно си измерих кръвното и беше 156-101 и пулс 102. С валидол успях по късно вечерта да го понижа в рамките на 135-145 на 90 и на сутринта отидох на кардиолог, който ми направи ЕКГ и преслуша и ми каза, че сърцето ми е наред и това е първична хипертония на нервна почва и ми изписа Лодоз 2,5 и Деанксит.
Не се почувствах по-добре от лекарствата, усещах замаяност, притеснение и слабост.
Направих си пълни кръвни изследвания и урина, минерали, TSH бяха в средата на нормите, холестерол 5,16 и т.н. След 2 седмици отидох при друг кардиолог, който допълнително направи и ехокардиография и пак всичко беше ок, но ми смени Лодоз-а с Конкор 2,5. През Декември ми сложи и Холтер, който откри само една екстрасистола. Посетих и Невролог, който диагностицира нервно-вегетативна дистония и замени Деанксита с Неолексан. Ходих 4 пъти при Психолог, както и направих консултация с още един много реномиран кардиолог-доцент в кардиологична болница. И всички ме успокояваха, че нищо ми няма, да си пия 2-те лекарства и да спортувам. Само че точно след спортуване, но не по време на него, получавам отново единични прескачания на сърцето и топла вълна към гърлото, а напоследък на няколко пъти получих и замайване със симпотми, както при първата криза, както и безсъние и стресови пристъпи от които се събуждам на всеки половин-един час. Наблюдавам и една друга възможна причина за проблемите. В повечето случаи симптомите се проявяват, когато съм в седнало положение или след ядене. Отделно от няколко години имам проблем с газове в коремната област, които напоследък се усилиха, най-вече при ядене на определени храни: бобени, пържено и т.н. Нямам диария, запек и киселини само тежест, газове и оригвания, като при засилено проявление на тези симптоми се появават и проблемите с сърцебиенето и прилошаването. Ако успея да посетя тоалетната, и едните и другите симтоми отшумяват. Рядко усещам и една тъпа болка вляво от слънчевия сплит и под последното ребро. В последните дни се усилиха проблемите с замаяността, топлите вълни към главатачесто ми се вие свят, струва ми се понякога че предметите трептят като при земетресение, чувствам нестабилност при ходене. Нямам настроение и желание за нищо, концентрацията ми също не е на ниво.
Моля за мнение, за вероятните причини за проблемите, тъй-като с кръвното и пулса проблеми вече нямам и явно има някакъв друг причинител.
angel75

Мнениеот stambe » 04 Яну 2012 18:19

по всичко личи че трябва да посетите гастроентериолог,пълни изследвания и пълен преглед и да се търси причината,по вероятно е тези прескачания да са екстрасистоли но те най вероятно са вторични вследствие на друга причина.оплакванията са ви неспецифични и причините могат да бъдат много и трудно се диагностицира особено когато и изследванията не дават никакви резултати.
stambe

Мнениеот angel75 » 05 Яну 2012 11:36

Благодаря за отговора, но посетих гастроентеролог, който буквално ме "отсвири" и с преглед от бюрото си ми каза, че симптомите ми не са нищо особено, но щом се оплаквам, да пия 7 дни, Ентерол, Пулсет и Зирид и би трябвало да се оправя. Само че като изключим Пулсет, другите два медикамента са за напълно различни симптоми от моя, което ми потвърдиха и в аптеката и се отказах да ги пия. То общо взето, да те диагностицират в България не е лесно, въпреки че ползвам и услугите на здравен фонд, но е страшна загуба на време и нерви.
Питането си поставих за мнение на специалист, относно възможността проблемите да са от сърдечно съдов характер извън направените ми изследвания. Притеснявам се и да не е от запушен съд, проблем с проводимостта и оросяването на мозъка, или от възможна взаимовръзка на друг орган и влиянието му върху сърдечната дейност.
Ако някой може да направи връзка между изброените симптоми или да ме насочи към подходящо изследване ще съм благодарен.
angel75

Мнениеот angel75 » 10 Яну 2012 14:39

За да съм полезен и на други хора с моите симптоми и чудещи с откъде идва всичко, че си направих Гастроскопия и се оказа, че имам плъзгаща хиатална херния, а от нея съм развил и ГЕРБ. Именно хернията е притискала сърцето и дробовете, от което съм получавал сърцебиене, прескачания и дискомфорт. Сега въпросът е дали трябва да се оперира, или не? Мнението на доктора който ме диагностицира е че не трябва, а това на хирурзите е че трябва.
angel75

Мнениеот д-р Цончев » 11 Яну 2012 22:00

Аз в такива случаи се придържам към мнението на гастроентеролога.
д-р Цончев

Мнениеот angel75 » 13 Яну 2012 11:23

Днес ходих на двуконтрастно, полипозиционно ренгеново изследване в "Св Иван Рилски" и колкото и да ме въртяха във всички посоки, херния не се показа, единствено при обръщане с главата надолу имаше много малко върнато от стомах акъм хранопровода. Установи се и наличие на задна каскада в стомаха, което не разбрах какво е и малък ГЕР.
angel75

Мнениеот д-р Цончев » 13 Яну 2012 23:53

И аз така предполагах..., така, че вероятно вече сте решили какво да правите.
д-р Цончев

Мнениеот krasi65 » 14 Яну 2012 21:10

Здравейте и от мен! Да споделя и аз моят проблем.
Жена на 46 год. съм. Проблемите ми започнаха някъде април - май миналата година. По това време баща ми беше много зле и от тревогата и недоспиването бях почти постоянно с главоболие, започнах и да вдигам кръвно. Ходих на кардиолог, ендокринолог и невролог. Заключението и на тримата, а и на личната ми лекарка беше, че всичко е от стрес. Имах много силно сърцебиене, направо усещах сърцето си в гърлото, като че ли иска да изскочи. Вечер заспивах трудно и след няколко часа се събуждах със силно сърцебиене, изпотяване и високо кръвно. Изписаха ми мивара и бизостад за кръвното и грандаксин за нервите. Междувременно баща ми почина. При мен положението продължаваше да е същото. През октомври и ноември кръвното се вдигаше още по-високо и по-често. Няколко пъти достигна 180/110. През ноември отново посетих кардиолог. Направи ми кардиограма, накара ме да клекна 20 пъти, преслушва ме продължително и пак ми каза, че сърцето ми е здраво. Смени ми бизостада с Беталок ЗОК. Сега долу-горе кръвното е добре, понякога се вдига до 140-90, но мен ме притеснява повече друго. Почти всяка вечер като си легна започва отново силно сърцебиене, вие ми се свят, понякога започвам да треперя цялата и често ми изтръпва лявата ръка, някога и крака. Спомням си баща ми точно преди да получи инсулта се оплака, че му е изтръпнала ръката. Според лекарите, с които споделих за това изтръпване не било опасно, но мен точно от това много ме е страх. На всичкото отгоре от няколко дни се появи някаква болка в стомаха, точно в средата където се срещат ребрата усещам като че ли стомаха ми става на камък. Стана доста дълго, но исках да споделя всичко и ако някой има такива проблеми да сподели как ги е решил. Или да ме посъветвате какво да правя, аз вече не знам, няма ден в който да съм добре... Благодаря на всички, които са имали търпението да изчетат това.
krasi65

Мнениеот angel75 » 16 Яну 2012 12:36

Аии какво мога да направя д-р Цончев? При положение, че въпреки усилията на рентгенолозите да провикират херния, такава не се прояви, остава да си пия лекарствата 1,5-2 месеца и да спазвам препоръчания дневен режим. Снимките от рентгена ги гледа и още един рентгенолог, работещ в елитна МБАЛ и той също каза, че при изпиване на 1л каша и 10 минутно въртене и свиване във всички посоки, ако е имало херния е щяла да се прояви. Той смята, че вероятно с ендоскопа доктора е попаднал на каскадата и я е приел за херния. Самият доктор, твърдеше че с ендоскопа я бил натикал обратно, където й е мястото, което предизвика насмешка в другите специалисти, предвид и времето на ендоскопията, която трая не повече от 60 сек общо.
Според д-р Атанасов, пък можело да не е диагностицирана на рентгена, именно защото била плъзгаща, но като я няма на ренгена, какво може още да се направи? Още повече че при ендоскопията бях в покой и не бях ял и пил 14 часа и не е логично точно тогава да се плъзне хернията, а при тъпченето с кашата и сгъването и въртенето на рентгена да не се прояви.
Може би рефлукса и каскадата са причината за всичките ми проблеми, поне така ми обясниха и двамата рентгенолози. Не знам чие друго мнение още да търся?
angel75

Мнениеот д-р Цончев » 16 Яну 2012 15:11

Според мен сте направили достатъчно - пийте си лекарствата, по-натам ако има някакъв проблем ще се гледа пак.
д-р Цончев

Следваща

Назад към Артериална Хипертония. Повишен холестерол. Инфаркт