Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Всяка година се откриват около 2000 нови случая
Спортуване и хубава храна ни пазят от летаргията
реклама

Бодежи в областта на сърцето

Хипертония, Аритмии, сърдечна недостатъчност, атеросклероза, Исхемична Болест на Сърцето, перикардит

Модератори: админ, консултанти

Бодежи в областта на сърцето

Мнениеот kreichgau » 04 Окт 2011 17:12

Здравейте, приятели!

Имам следния проблем:

Преди седмица изведнъж в областта около сърцето почувствах нещо като бодежи, които продължиха около два часа, след което постепенно изчезна. При поемане на дълбок въздух и смях бодежите бяха по-силни, при нормално дишане - по-слаби.

В дните след това бях добре, но снощи отново започна да ме боде, макар и само няколко пъти.

Като цяло обаче чувствам някаква тежест в областта около сърцето, но аз съм много плашлив на тема болести и може да е нещо като самовнушение, знам ли.

Днес например нямам бодежи или болки, само лека тежест чувствам...

Мисля да изчакам още няколко дни и ако не отшуми ще ходя на лекар, но първо бих желал да видя какво мислите и Вие, защото от друга страна нямам други симптоми...:)

Благодаря предварително.
kreichgau

Re: Бодежи в областта на сърцето

Мнениеот д-р Цончев » 05 Окт 2011 12:14

Бодежите не са опасни... не са със сърдечен произход.
Тежестта в гърдите засилва ли се при натоварване?
На колко години сте?
д-р Цончев

Мнениеот kreichgau » 05 Окт 2011 15:12

Тежест е малко силно казано, по-скоро лек дискомфорт...иначе вчера потичах малко, сутринта си направих редовните упражнения за събуждане и честно казано днес съм окей, но все ме глозга отвътре нещичко, знаете как е :) иначе съм на 21 години, почти всяка седмица бягам и играя футбол, никога не съм имал проблеми със сърцето :)
kreichgau

Мнениеот kreichgau » 06 Окт 2011 10:44

Тази сутрин пак чувствам нещо странно в областта на сърцето и то като се поразмърдам, като на седя на едно място няма нищо. Не е нито силно, нито пронизващо, но просто е некомфортно. Даже не знам как точно да го опиша, защото досега не съм имал проблеми от този характер. Като се затичам или вдигам нещо по-тежко не се увеличава неприятното чувство. Ще изчакам още няколко дни и ако не мине ще посетя лекаря :cry:
kreichgau

Мнениеот д-р Цончев » 09 Окт 2011 16:41

Това е добре, но вероятно проблема не е със сърдечен произход.
д-р Цончев

Мнениеот kreichgau » 09 Окт 2011 17:26

Добър ден отново.

Значи ходих на кардиолог и там ми гледаха сърцето на ЕКГ, после ми направиха и едно друго изследване и лекарката заключи, че сърцето ми е здраво.

Към момента ми се струва, че проблемът идва от левия бял дроб, защото започнах да кашлям по-често, но пък ми е кофти само отляво, не и отдясно....
kreichgau

Мнениеот Lidi » 09 Окт 2011 17:39

А според мен проблема е неврологичен.
Не съм доктор, просто изказвам мнение.
Бодежи съм имала като малка - кардиолог изказа мнение тогава, че се дължали на активния спорт. По-скоро, бях спряла да спортувам, а сърцето ми е свикнало на натоварване и рязкото спиране на спорта е оказало причина за бодежите и свиванията в сърдечната област.
По нататък в годините, бодежите бяха от прекарана настинка или течение (там от където е преминало течението) гръб, кръст и т.н. В последствие се е случвало и от изкривяване. В смисъл, неправилна поза при сън, или продължително стоене в една поза, седнала и прегърбена. Но тогава са явни причините, освен в сърдечната област, бодежите и болките се усещат и в гърба.
Lidi

Мнениеот kreichgau » 09 Окт 2011 18:19

Благодаря ти за мнението!

Аз също до преди един месец спортувах редовно, но трябваше да спра, тъй като имах леко проблемче с топките и ми трябваше почивка...И първите (и единствени) бодежи се проявиха няколко седмици след като спрях тренировките. Сега сърцето ми работи спокойно, но кашлям и като поема дълбоко въздух и като кашлям усещам тежест и напрежение около сърдечната област :)
kreichgau

Мнениеот kreichgau » 09 Окт 2011 22:26

Така, нека обобщя симптомите си, пък някой ако има идея какво може да ми е нека сподели :)

1. Като се затичам или тръгна да правя нещо с повече физически усилия и ми се ускорява пулса, усещам как сърцето ми работи по-бързо от нормалното.

2. Когато си поема дълбоко дъх или кашлям усещам тежест и напрежение в областта на сърцето.

3. Откакто имам тези проблеми започнах да кашлям по-често от нормалното.

4. От време на време ми става студено, не изключвам да съм имал и температура.

Благодаря предварително за помощта :)

пп ходих на кардиолог за сърцето, те ме прегледаха и казаха, че то работи нормално, освен, че пулса е малко по-високичък от нормалното :)
kreichgau

Мнениеот iliqn.dimitrov83@gmail.com » 17 Окт 2013 12:03

i az imam tezi oplakvaniq i mnogo me strah mnogo 4esto imam bodeji hodil sam na lekar kazaha mi 4e sam dobre tovae nevroza ili nqkvi jlezi . tova li sa simptomite na tezi bolesti za nai malkoto sarceto bie silno i mnogo me strah az sam na 29g mnogo vi moliq posavetvaite me kokvo da napraviq . imam semeistvo i mnogo gi pla6a. blagodariq
iliqn.dimitrov83@gmail.com

Мнениеот д-р Цончев » 18 Окт 2013 09:15

Моля, пишете на кирилица!
д-р Цончев

Мнениеот iliqn.dimitrov83@gmail.com » 20 Окт 2013 08:59

здравеите и аз имам тези оплаквания много 4есто полу4авам бодежи и задух много ме страх ходил сам и на лекар казаха ми 4е това е невроза и някви жлези. твали са сиптомите на тези болести и задоха от каде идва бодежите в сарцето много е не приятно молия за савет благодария.

Мнениеот д-р Цончев » 20 Окт 2013 19:19

Всеки понякога получава такива оплаквания, не са притеснителни.
д-р Цончев

Мнениеот iliqn.dimitrov83@gmail.com » 21 Окт 2013 21:28

благодария д-р цонев аз сам лежал в плевенска болница \ университетска сбал по кардиология \ искам да ви попитам дали сам бил при добри лекари и на то4ното място. просто искам вашето мнение като лекар.

Мнениеот д-р Цончев » 22 Окт 2013 08:37

Доколкото съм чувал са добри, поне преки наблюдения имам върху един от бившите им шефове, който обаче сега е при мен в София.
д-р Цончев

Следваща

Назад към Артериална Хипертония. Повишен холестерол. Инфаркт