Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Това може да забави навлизането на нови терапии
Става дума за медикамента Зелбораф
Хелият изтласква кислорода от белите дробове
Възникват рискове за качеството на медицинските услуги
реклама

Бодежи в областта на сърцето

Хипертония, Аритмии, сърдечна недостатъчност, атеросклероза, Исхемична Болест на Сърцето, перикардит

Модератори: консултанти, админ

kreichgau

Бодежи в областта на сърцето

Мнениеот kreichgau » 04 окт 2011 17:12

Здравейте, приятели!

Имам следния проблем:

Преди седмица изведнъж в областта около сърцето почувствах нещо като бодежи, които продължиха около два часа, след което постепенно изчезна. При поемане на дълбок въздух и смях бодежите бяха по-силни, при нормално дишане - по-слаби.

В дните след това бях добре, но снощи отново започна да ме боде, макар и само няколко пъти.

Като цяло обаче чувствам някаква тежест в областта около сърцето, но аз съм много плашлив на тема болести и може да е нещо като самовнушение, знам ли.

Днес например нямам бодежи или болки, само лека тежест чувствам...

Мисля да изчакам още няколко дни и ако не отшуми ще ходя на лекар, но първо бих желал да видя какво мислите и Вие, защото от друга страна нямам други симптоми...:)

Благодаря предварително.

д-р Цончев

Re: Бодежи в областта на сърцето

Мнениеот д-р Цончев » 05 окт 2011 12:14

Бодежите не са опасни... не са със сърдечен произход.
Тежестта в гърдите засилва ли се при натоварване?
На колко години сте?

kreichgau

Мнениеот kreichgau » 05 окт 2011 15:12

Тежест е малко силно казано, по-скоро лек дискомфорт...иначе вчера потичах малко, сутринта си направих редовните упражнения за събуждане и честно казано днес съм окей, но все ме глозга отвътре нещичко, знаете как е :) иначе съм на 21 години, почти всяка седмица бягам и играя футбол, никога не съм имал проблеми със сърцето :)

kreichgau

Мнениеот kreichgau » 06 окт 2011 10:44

Тази сутрин пак чувствам нещо странно в областта на сърцето и то като се поразмърдам, като на седя на едно място няма нищо. Не е нито силно, нито пронизващо, но просто е некомфортно. Даже не знам как точно да го опиша, защото досега не съм имал проблеми от този характер. Като се затичам или вдигам нещо по-тежко не се увеличава неприятното чувство. Ще изчакам още няколко дни и ако не мине ще посетя лекаря :cry:

д-р Цончев

Мнениеот д-р Цончев » 09 окт 2011 16:41

Това е добре, но вероятно проблема не е със сърдечен произход.

kreichgau

Мнениеот kreichgau » 09 окт 2011 17:26

Добър ден отново.

Значи ходих на кардиолог и там ми гледаха сърцето на ЕКГ, после ми направиха и едно друго изследване и лекарката заключи, че сърцето ми е здраво.

Към момента ми се струва, че проблемът идва от левия бял дроб, защото започнах да кашлям по-често, но пък ми е кофти само отляво, не и отдясно....

Lidi

Мнениеот Lidi » 09 окт 2011 17:39

А според мен проблема е неврологичен.
Не съм доктор, просто изказвам мнение.
Бодежи съм имала като малка - кардиолог изказа мнение тогава, че се дължали на активния спорт. По-скоро, бях спряла да спортувам, а сърцето ми е свикнало на натоварване и рязкото спиране на спорта е оказало причина за бодежите и свиванията в сърдечната област.
По нататък в годините, бодежите бяха от прекарана настинка или течение (там от където е преминало течението) гръб, кръст и т.н. В последствие се е случвало и от изкривяване. В смисъл, неправилна поза при сън, или продължително стоене в една поза, седнала и прегърбена. Но тогава са явни причините, освен в сърдечната област, бодежите и болките се усещат и в гърба.

kreichgau

Мнениеот kreichgau » 09 окт 2011 18:19

Благодаря ти за мнението!

Аз също до преди един месец спортувах редовно, но трябваше да спра, тъй като имах леко проблемче с топките и ми трябваше почивка...И първите (и единствени) бодежи се проявиха няколко седмици след като спрях тренировките. Сега сърцето ми работи спокойно, но кашлям и като поема дълбоко въздух и като кашлям усещам тежест и напрежение около сърдечната област :)

kreichgau

Мнениеот kreichgau » 09 окт 2011 22:26

Така, нека обобщя симптомите си, пък някой ако има идея какво може да ми е нека сподели :)

1. Като се затичам или тръгна да правя нещо с повече физически усилия и ми се ускорява пулса, усещам как сърцето ми работи по-бързо от нормалното.

2. Когато си поема дълбоко дъх или кашлям усещам тежест и напрежение в областта на сърцето.

3. Откакто имам тези проблеми започнах да кашлям по-често от нормалното.

4. От време на време ми става студено, не изключвам да съм имал и температура.

Благодаря предварително за помощта :)

пп ходих на кардиолог за сърцето, те ме прегледаха и казаха, че то работи нормално, освен, че пулса е малко по-високичък от нормалното :)

iliqn.dimitrov83@gmail.com

Мнениеот iliqn.dimitrov83@gmail.com » 17 окт 2013 12:03

i az imam tezi oplakvaniq i mnogo me strah mnogo 4esto imam bodeji hodil sam na lekar kazaha mi 4e sam dobre tovae nevroza ili nqkvi jlezi . tova li sa simptomite na tezi bolesti za nai malkoto sarceto bie silno i mnogo me strah az sam na 29g mnogo vi moliq posavetvaite me kokvo da napraviq . imam semeistvo i mnogo gi pla6a. blagodariq

д-р Цончев

Мнениеот д-р Цончев » 18 окт 2013 09:15

Моля, пишете на кирилица!

Мнениеот iliqn.dimitrov83@gmail.com » 20 окт 2013 08:59

здравеите и аз имам тези оплаквания много 4есто полу4авам бодежи и задух много ме страх ходил сам и на лекар казаха ми 4е това е невроза и някви жлези. твали са сиптомите на тези болести и задоха от каде идва бодежите в сарцето много е не приятно молия за савет благодария.

д-р Цончев

Мнениеот д-р Цончев » 20 окт 2013 19:19

Всеки понякога получава такива оплаквания, не са притеснителни.

Мнениеот iliqn.dimitrov83@gmail.com » 21 окт 2013 21:28

благодария д-р цонев аз сам лежал в плевенска болница \ университетска сбал по кардиология \ искам да ви попитам дали сам бил при добри лекари и на то4ното място. просто искам вашето мнение като лекар.

д-р Цончев

Мнениеот д-р Цончев » 22 окт 2013 08:37

Доколкото съм чувал са добри, поне преки наблюдения имам върху един от бившите им шефове, който обаче сега е при мен в София.

Върни се в “Артериална Хипертония. Повишен холестерол. Инфаркт”