Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Високото кръвно вече не е проблем само на възрастните
И как еволюира така, че да инфектира хора
Хапчето за спешна контрацепция...
Ресвератролът повишава костната плътност
реклама

Аритмия на сърцето

Хипертония, Аритмии, сърдечна недостатъчност, атеросклероза, Исхемична Болест на Сърцето, перикардит

Модератори: админ, консултанти

Аритмия на сърцето

Мнениеот Mariqna Vasileva » 29 Авг 2007 09:46

Здравейте. От една година насам предимно вечерно време като си лягам получавам сърцебиене и ми става лошо. Ходих на лекар, направих изследване на щитовидната жлеза, пълна кръвна картина, кардиограма, но всичко ми е в нормите. Някой може ли да ми помогне да разбера от какво ми се получават тези аномалии. Личният лекар ми каза, че това е нормално, но аз не се чувствам добре. Когато взема Валидол се успокоявам малко. Всичко това трае 10-тина минути. Моля някой ако е запознат да ми пише. :)
Mariqna Vasileva

Мнениеот big_rabbit » 29 Авг 2007 16:36

Как си с кръвното?
big_rabbit

Мнениеот Ростислав » 29 Авг 2007 19:26

По всичко личи, че причините са неврогенни! Аритмията може да бъде в резултат на стрес и повишена реактивност на нервната система.Употребявате ли по-големи количества кафе, или други стимулиращи нервната система препарати? Наспивате ли се, или страдате от безсъние-това е съществена предпоставка за разтройства в НС и всичко, което произтича от това?
Аватар
Ростислав

Мнениеот Mariqna Vasileva » 29 Авг 2007 22:32

С кръвното съм добре :wink: И пия по едно кафе на ден. Също така се наспивам добре.
Mariqna Vasileva

Мнениеот Д-р Янева » 30 Авг 2007 12:33

Можи би имате пристъпи на паника, консултирайте се с психиатър. Лекува се с антидепресанти. Лечението на тези епизоди продължава около 6 мес.
Д-р Янева

Мнениеот Mariqna Vasileva » 30 Авг 2007 20:59

Д-р Янева, благодаря Ви за това, че се отзовахте на писмото ми. В момента личният ми лекар ми е предписал Медазепан, но аз се притеснявам, че се привиква към тези медикаменти. Може ли да ги заместя с нещо, към което да не се пристрастявам.Като ги пия вечерно време ми е добре и заспивам, но мисля, че това не е начина да ми е добре. :?
Mariqna Vasileva

Мнениеот big_rabbit » 31 Авг 2007 07:52

Mariqna Vasileva, заболявания от Вашия род не се лекуват от общопрактикуващи лекари. Така наречените ДЖИ ПИ-та, могат само да премертят кръвното Ви налягане, да Ви предпишат нещо за настинка и да Ви направят електрокардиограма, която в 99% от случаите е "добра". ДЖИ ПИ-тата са нещо като препращачи (да Ви изпратят при лекар специалист). Та настоявайте да Ви дадът направление, направете си изследвания за да разберете кое от къде идва.
Успех!
big_rabbit

Мнениеот Mariqna Vasileva » 31 Авг 2007 19:08

Благодаря Ви за помощта :wink:
Mariqna Vasileva

Мнениеот Д-р Янева » 03 Сеп 2007 13:17

Медазепам е медикамент от групата на бензодиазепините- облекчава временно симптомите, но за съжаление води до привикване след продължителна употреба. За разлика от него антидепресантите за които Ви писах, нямат такъв непосредствен ефект- подобрението настъпва след 10-20 дена, но са значително по-ефективни в дългосрочен план и не водят до пристрастяване. Компетентно такъв медикамент може да предпише специалист по психиатрия, който да оцени състоянието и да проследява за периода на лечение симптомите, ефективността и безопасността на терапията.
Успех.
Д-р Янева

Мнениеот Георги Иванов » 19 Сеп 2007 21:04

И аз имам подобни проблеми, даже с повече усложнения. При мен пристъпът започва с леко пристягане в стомаха, ускоряване на пулса до 100 или повече, кръвно-90 на 140 или повече, единични екстрасистоли. Странични явления, пресъхнало гърло, напрежение в ръцете. Ходил съм при всички специалисти, всички възможни изследвания. Няма органични проблеми никъде. Невролозите ми прилагаха антидепресанти Аурорикс, Инсидон, Ксанакс. Кардиолозите-Беталок Зок, Пропастад. Най-добре беше май с инсидона, но го няма у нас. Беталока е доста добре, но има дни в които изпуска контрола, макар и слабо. Сега пробвам еликсирите на Хлебаров, но и с тях съм имал леки кризи. Пробвал съм и психолози почти до химпноза. Научих се да овладявам някои пристъпи, но не всички. Има такива, които не се поддават на контрол. Чувал съм, че има манипулации, при които някакви центрове по сърдечния мускул се третират, за да не подават грешни сигнали и да създават така наречения "трети" удар и аритмичността. Има ли някой с подобни проблеми и как се бори с тях?
Георги Иванов

аритмия

Мнениеот жужи » 30 Окт 2007 17:55

И аз имам подобни проблеми.При мен пристъпът започва с болки и стягане в гърба ,прилошаване на стомаха след което сърцето ми излиза извън ритъм,това става през два три дни.Ходих при какви ли не лекари,в Национална кардиологична болница съм лежал но никой не може да открие проблема.Ходих при невролог пих Атаракс и Ривотрил но нищо не помогна .В кардиологичната болница ми правиха коронарография всичко е нормално,сложиха ми холтер и тук нямам проблем,изследвано ми е щитовидна жлеза-хормони-бъбреци.Пих различни бета блокери но ефект никакъв.Незнам какво да правя отчаен съм.Кръвното ми е ниско.
Има ли някой с подобни проблеми? Моля да ми пише
Ще ви бъда благодарен!
Благодаря предварително!
жужи

за жужи

Мнениеот Георги Иванов » 31 Окт 2007 00:54

Жужи, като изключим твоето често излизане от ритъм, оплакванията ни са сходни. При мен са по-чести екстрасистолите. Аз блокирам засега нещата с Пропастад. А при теб, сигурно ли е че излизаш от ритъм толкова често? Доказано ли е с кардиограма. Напоследък чета, че специално при прекаралите инфаркт, борбата с ритъмните смущения е по-опасна, парадоксално нали? По-малък е риска ако организма сам се справи. Няма изследвания как е при органично здравите сърца като нашите с теб. Неприятно е, но трябва да се борим чрез самоконтрол може би. Моя доктор ми каза, че има някакъв субстрат, който предразполага към мъжденето, но не се знае кой е. И при мен изключиха щитовидната жлеза, най-честия виновник. В неделя проф. Григоров бе при Юлиян Вучков и имам телефона му. Мисля утре да се свържа с него.
Георги Иванов

за Георги Иванов

Мнениеот жужи » 10 Ное 2007 11:47

Ходи ли при проф.Григоров?И аз мисля да ходя при него, гледал съм предавания със него ,преди 3 дни му се обаждах беше зает и мисля идната седмица да му се обадя и да отида при него,мисля че той е единствения който може да помогне.Диагнозата ми е предсърдно мъждене,мисля да се съветвам с него и за лекарството Пропостад,На много хора е помогнало.Незнам ти как се чувстваш с него?Начесто ли излизаш от ритъм?
жужи

re

Мнениеот Георги Иванов » 11 Ное 2007 13:04

Жужи, аз съм от В.Търново и ми е трудно да отделя време за София. Обадих му се и помолих да си платя и да му изпратя изследванията си. Отговори ми, че никой лекар не лекувал по телефона. Може би не разбра, че става въпрос за интернет (имейли) :) Предложи ми да се обадя в понеделник за евентулно записване. Не знам, хем ми се иска да отида, хем ми е трудно. Може би напролет. От Пропастата съм доволен, помагал ми е при кризи. Аз имам доказани само 2 мъждеения, тази година през 6 месеца. При второто преди да отида в Бърза помощ си взех 2 пропастата и половин беталок и в бърза помощ не познаха че съм с мъждене. Чак по-късно кардиолога разчете правилно кардиограмата. Явно пропастатът е подействал и почти е оправил положението за 20 минути. Аз съм на 53, а проблемите ми започнаха на 45 само със синусова тахикардия и кратковременно вдигане на кръвно. Постепенно тахикардиите отслабнаха и се изместиха към екстрасистоли, по-голяма част от времето пък всичко ми е нормално. Най интересно е, че в дни с екстрасистоли може да ги провокира рязко движение, лягане, ставане, навеждане. А в нормални дни правя всичко, нося тежко и нищо ми няма! Нормално вземам по 1 пропастад сутрин и половин беталок - 15 минути преди ставане. Ако денят ми е нормален не вземам повече. Ако имам засилени ексрасистоли-вземам и един на обед. Само 1 път съм вземал и в 20 часа. Моя доктор ми предписа и Магнерич и сега от три дена вземам и него. Би трябвало да улесни електроуправлението на ритъма. Аз основно се притеснявам от това, че не е ясна причината при мен и възникват абсолютно непридвидимо. Единствено виновен е синусовия възел и нерва "вагус" доколкото разбрах, защото велоергометърът и ехографът показват абсолютно нормално сърце и кръвооросяване. Но защо и как могат да се оправят - не знам.
Георги Иванов

Мнениеот д-р Цончев » 11 Ное 2007 13:45

[/quote] Обадих му се и помолих да си платя и да му изпратя изследванията си. Отговори ми, че никой лекар не лекувал по телефона. Може би не разбра, че става въпрос за интернет (имейли)

Следейки постингите забелязвам очакване от Ваша страна да получите лечение дистанционно - това няма да стане. Няма лекар, пък бил той и професор, който да се подпише под някакво лечение без да е виждал пациента. На този форум много хора са очаквали от мен да им кажа как да се излекуват, но дори и в случаите, когато съм относително наясно с патологията, не съм препоръчвал конкретно лекарство. Дистанционно можете да получите идеи, съвет, насока, но не и лечение. Все пак това е основно правило в медицината.

д-р Цончев

Следваща

Назад към Артериална Хипертония. Повишен холестерол. Инфаркт