ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Стандартното лечение на киселини може да увреди черния дроб
Аспермия - причини, симптоми и лечение
Отключва осезаеми промени в детския мозък

микроинфаркт

Хипертония, Аритмии, сърдечна недостатъчност, атеросклероза, Исхемична Болест на Сърцето, перикардит

Модератори: админ, консултанти

theone_20

микроинфаркт

Мнение от theone_20 » 18 юли 2009 09:15

На 25 съм и имах следния проблем, и все още не знам дали не е било микроинфаркт.Случи се преди 3 месеца докато тренирах във фитнеса изведнъж ми прилоша и започнах да се задушавам, и така за около 5 мин.,като след 30 мин получих пак такава криза, пулса беше учестен, но нямах никакви изтръпвания или болки.На другия ден имах няколко малки такива кризи, но май по-скоро бяха от уплахата да не получа някоя по-сериозна докато не отида на лекар:)След като отидох при личния ми даде направление за невролог! Та 1 седмица се тъпчех с едни малки розови хапченца, но получих пак лека 15 сек. криза и реших да отида пак на лекар, но този път твърдо на кардиолог, личния този път ме прати да си правя изследвания за холестерол и захар! Айде няколко дена пак в чакане докато станат готови изследванията, и все пак успях след 1 месец да се добера до кардиолог.
(още не мога да разбера защо не отидох на другия ден и срещу съответното заплащане да бях се прегледал при някой кардиолог, но както и да е). Тук трябва да спомена, че в продължение на 7 месеца приемах бета-блокери, но понеже се почуствах по-добре реших да спра приема им!Естествено намалявах дозата в продължение на месец, след което се чуствах перфектно до инцидента(към 4 месеца).Обясних проблема на кардиолога, той ми назначи старото лечение небилет половинка и ми направи кардиограма както и ехограф.За ехографа каза че всичко било ок, но въпреки това по едно време се замисли нещо докато гледаше няква клапа на сърцето, която ми е показа и на мен:).След това в продължение на 2 седмици ми бяха направени още 2 кардиограми, можеби защото постояно имам оплакване, че при физическо натоварване(примерно качвам се по стълбището в блока) се задъхвам и получавам сърцебиене, както при всеки нормален човек, но все имам чувството, че задуха е по-силен отпреди инцидента.Спрях и цигарите и 2 месеца вече не пуша.Другата седмица ще ми правят и Холтер. Та микроинфаркт или не мога само да гадая.

д-р Цончев

Re: микроинфаркт

Мнение от д-р Цончев » 18 юли 2009 10:09

Не е микроинфаркт, щеше да се види на кардиограмата. По-скоро прилича на хипертонична криза или пристъп на тахикардия, особено след като сте намалили бета-блокера.

odizio

Мнение от odizio » 28 ное 2016 23:09

Здравейте,

Пиша и в този форум, понеже не мога да открия причина за проблема ми. Искам да попитам, възможно ли е на 37 години да съм получил някакъв лек сърдечно-съдов инцидент без да съм имал тежки и внезапни оплаквания?
От около 3, 4 седмици, освен други оплаквания (непрекъсната умора, много бърза уморяемост, завишена нужда от сън, задух) имам постоянна болка в сърцето и в лявата ръка.
Имам пролапс на задна митрална клапа и пия от 10 години бета-блокер заради учестения пулс. Правих си много изледвания на кръв и урина, но всичко е в норма без холестерола (LDL - 5,2 mmol/l при норма до 3,36).
Миналата седмица личният лекар ми направи и кардиограма и каза, че няма нищо. Възможно ли е лекар, макар и не кардиолог, да не забележи от ЕКГ ако е имало нещо като микроинфакт?
Благодаря.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 29 ное 2016 01:09

Не е инфаркт, спокойно. Особено ако е правено и ЕКГ... щеше да се види.Има един вид "тихи" инфаркти, но те се виждат при проведените изследвания...

odizio

Мнение от odizio » 29 ное 2016 09:54

Благодаря Ви, д-р Цончев!
Днес съм на кардиолог. Ако пак ми каже същото като другите - че ми няма нищо на сърцето, на какъв специалист да отида? Оплакванията които имам ми пречат в ежедневието, на работата, затова искам да намеря разрешение.
Благодаря.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 29 ное 2016 20:55

Ако при кардиолога всичко е ОК следва невролог.

odizio

Мнение от odizio » 29 ное 2016 22:08

Здравейте, д-р Цончев!

Кардиологът ми каза, че всичко е наред: кардиограмата отлична, на ехокардиографията също никакъв проблем не се видя. При преслушването ми установи двустранно отслабено везикуларно дишане и ми назначи рентген на бял дроб. Не знам какво очаква да види на снимката, вероятно се съмнява за наличие на новообразувание, не ми каза. След като види резултата от рентгена, ще ми прави и натоварване с велоергометър.
А смятате ли, че мога да поискам направление за невролог от личния лекар, при положение, че оплакванията ми привидно не изглеждат неврологични?
Благодаря много.

odizio

Мнение от odizio » 01 дек 2016 18:35

Привет отново.
Днес бях на рентген на бял дроб, като резултатите са:

Лицева рентгенография на гръдна клетка.
Нормално разположени диафрагмени куполи. Свободни КД синуси.
Белодробен паренхим - без оформени инфилтративни засенчвания от алвеоларен тип и огнищни промени във видимите полета.
Сърдечна сянка - КТИ= 50%.

Да считам ли, че всичко е ОК и няма данни за неопластичен процес? Или да нося снимката и на друг рентгенолог за разчитане?

Личният лекар сега ми даде направление за ендокринолог и каза ако той не ми открие нищо, да искам направление за психиатър. Според мен последното не е нужно. Бил съм преди много време, и то неведнъж, на психиатър за лечение на депресия и познавам симптомите на това заболяване. Но сега изобщо не съм нито потиснат, нито напрегнат или стресиран. Няма го нито един от симптомите на депресивно р-во, които съм имал преди години и познавам добре. Не мога да приема, че тази непрекъсната умора и тотална липса на сили се дължат на психическо или нервно неразположение.

Вече и аз не знам при кого да ходя и какво да изследвам. Не съм хипохондрик, даже обратното - имам нехайно отношение към здравето си и не се страхувам от болести. Проблемът ми е, че не се чувствам добре, а причина - няма!

aglika_v

Мнение от aglika_v » 18 мар 2017 19:01

Здравейте
Аз съм на 27 години. Днес следобед изведнъж започнах да чувствам тежест в гърдите и главоболие, реших че е преумора и легнах. После обаче крайниците ми изтръпнаха, тежесста обхвана и част от гърба, втресе ме. Мъжът ми чете в интернет и предположи, че е от нерв. Като ме отпусна съм заспала и после освен леко главоболие ми нямаше нищо. Чудя се да ходя ли на лекар и каво беше това чудо.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 мар 2017 22:00

Ако утре не се чувствате добре посетете личния лекар. Ако той прецени ще предприеме някакви мерки.

Отговори

Върни се в “Артериална Хипертония. Повишен холестерол. Инфаркт”