Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Средствата ще дойдат от ОП "Регионално развитие"
А над 9 хиляди го подкрепят в социалните мрежи
Грипните вируси спомагат растежа на налични бактерии в носа...
реклама

ЗАПУШЕНИ АРТЕРИИ /атеросклероза/

Хипертония, Аритмии, сърдечна недостатъчност, атеросклероза, Исхемична Болест на Сърцето, перикардит

Модератори: админ, консултанти

ЗАПУШЕНИ АРТЕРИИ /атеросклероза/

Мнениеот Titan_a » 01 Яну 2007 19:49

Здравейте!Баща ми се оплакваше от болки в краката и така след множество консултации се установи запушване на артериите в долните крайници.Опитаха с отпушване,но не се получи и се стигна до операция.Поставиха му байпас,който позволява да се оросяват крайниците.2,5 месеца след това той беше приет по спешност защото се оказа че байпасът е запушен.Последва втора тежка операция-сега се възстановява ПСИХИЧЕСКИ и физически.Откриха и диабет,но е на хапчета.Той е на 60г. и никога не съм го виждала толкова отчаян.Моля всички,които знаят някакви билки,лекове които прочистват шлаката от вените да ми пишат.Благодаря предварително :roll:
Titan_a

Мнениеот д-р Цончев » 02 Яну 2007 20:53

Каквито и мерки да предприемете (алтернативна мед. , билки и др.), не спирайте антиагрегантите и антикоагулантите.
д-р Цончев

Мнениеот Titan_a » 02 Яну 2007 22:16

Благодаря за отговора!Незнам какви са тези лекарства,но предполагам,че са тия които пие за разреждане на кръвта и за диабета.Нали за това става на въпрос? :oops:
Titan_a

Мнениеот д-р Цончев » 03 Яну 2007 10:56

Точно така. В много случаи пациентите, "разочаровани" от традиционните методи на лечение, обръщайки се към алтернативни методики, спират медикаментите предписани от лекаря. Във Вашия случай това би било изключително опасно и би довело до големи усложненсия.
д-р Цончев

Стесняване на кръвоносните съдове

Мнениеот stoj4eto » 07 Яну 2007 01:03

Прочетох във форума за проблем, който има и моят баща. Но при него се стигна до ампутация на крака над коляното. За съжаление вече три години той страда от така наречените симптомни болки. Никой не казва кога ще спрат и дали изобщо ще спрат. Той не спи с денонощия, пие парацетамол и аналгин за обезболяване сега, а преди е пробвал какво ли не. Казва че нищо не му действа. Опитахме и с успокоителни, за да може да спи но не става.Той се е разочаровал от отношението към него в началото на заболяването и не иска вече да иде на една обикновена консултация. Какво може да се направи, към кого да се обърнем за консултация за тези болки? Възможно ли е да е засегнат нерв при ампутацията и от това да го боли?
stoj4eto

Мнениеот д-р Цончев » 07 Яну 2007 20:29

Това са т.н. "ФАНТОМНИ БОЛКИ" а не "симптомни" - представлява усещане за болка, произхождащо от отрязания крайник. Този феномен е в резултат на коровото представяне на съответната област, която вече липсва като такава, но "частта" от мозъчната кора, която "отговаря" за нея продължава да действа. В случая със стандартните аналгетици няма да постигнете нищо. Най-добър ефект биха имали опиятите - морфин, фентанил, Durogesic (фентанилови депо-пластири) и подобни.
д-р Цончев

запушени артерии

Мнениеот stoj4eto » 08 Яну 2007 13:38

Да- "фантомни болки"-грешката ми е неволна. Може ли обаче личен лекар да изпише тези лекарства или трябва някакъв специалист. Защото ни бяха препоръчали едно подобно (но го забравих как се казва) и личната лекарка на баща ми отговори че то се изписвало само с жълта рецепта и тя не може. И при какъв специалист да го заведем на преглед. Благодаря за проявеното внимание!
stoj4eto

Мнениеот д-р Цончев » 08 Яну 2007 22:30

Всички тези средства се изписват на жълта рецепта. Пробвайте с консултация при невролог.
д-р Цончев

запушени артерии

Мнениеот stoj4eto » 09 Яну 2007 00:33

Благодаря! Дано помогнем с нещо, защото животът в къщи е кошмар!
stoj4eto

Запушени артерии / Атеросклероза

Мнениеот Д-р Стайкова » 10 Яну 2007 01:10

Здравейте Titan_a. Присъединявайки се към съвета, баща ви да не спира лекарствата, искам да добавя, че няма магическо лекарство ей-така да "отпуши" кръвоносните съдове. Движение, контрол на диабет, холестерол
и всички други рискови фактори ( вкл.пушене) са най-добрият лек.
Основният проблем както разбирам е психическото му състояние като резултат на болестта. Най-доброто в случая е баща ви да се подложи на период рехабилитация, може да е в къщи с терапевт, но по-добре в рехабилитационна клиника. Като правило - ще му е необходим един по-дълъг период за да се възстанови, да речем поне месец-два. Общо взето - колкото време е бил болен и обездвижен, толкова време ще му е необходимо за да се възстанови след като започне рехабилитацията. От раздвижването ще има положителен ефект и за артериите и за самочувствието му. Всичко трябва да се прави постепенно, за да не се стига до болки, но всеки ден трябва да се стреми да повиши мобилността си. Успехи
Д-р Стайкова

Мнениеот д-р Цончев » 10 Яну 2007 20:17

:? Искрено Ви съчувствам. Тежко е за човек да загуби крайник. Такъв проблем изисква както огромна мобилизация от страна на пациента, така и изключително много грижи и съдействие от близките му. Тяхната съпричастност с проблемите на пациента, разбиране и помощ е от голяма важност както за възстановяването му, така и за стабилното му психично състояние, самочувствие и жизнен комфорт.
Пожелавам успех в тази трудна задача, бъдете търпеливи, вниманието към близкия човек е особено ценно за него!
д-р Цончев

Re: ЗАПУШЕНИ АРТЕРИИ /атеросклероза/

Мнениеот PaguHka » 01 Окт 2008 23:21

Здравейте! Може ли някой да ми помогне с малко повече информация - моят дядо получи спинален инсулт , но мисля в друга тема да питам за това, но едновременно с това има и запушени артерии и пие Трентал 400 до колкото знам. Въпросът ми е знаете ли дали има по - добро лекарство което може да му помогне или пък от САЩ ако има нещо ,което да се внесе по-добро , друго което искам да питам е дали трябва да се спазва някакъв хранителен режим,който да помогне или някаква нетрадиционна медицина ,която да използваме паралелно с медикаментите,които са му изписани... Много ще съм Ви задължена ако ме посъветвате нещо,защото при него не може нищо оперативно да се направи ,защото и има доброкачествен тумор или образование което не позволява...Благодаря предварително на всеки койтосе отзове.
PaguHka

Мнениеот д-р Цончев » 02 Окт 2008 18:19

Добре е да се направи доплер на засегнатите съдове и евентуално консултация със съдов хирург. Иначе трентала е подходящо средство за проблема. От щатите евентуално може да се намери някой негов аналог но не е ясно с колко по-добър ефект.
д-р Цончев

Мнениеот PaguHka » 02 Окт 2008 20:24

Много благодаря за отговора д-р Цончев ! Доколкото знам има консултация със съдов хирург ,но ни е отказано всякакъв вид хирургическа намеса,защото самите съдове вече не са много добре и е много опасно а и заради доброкачествения тумор,който не може да се изреже защото има опасност да се засегнат нерви .В този случай можем ли да се надяваме ,че само с Трентал биха се подобрили нещата?
PaguHka

Мнениеот д-р Цончев » 03 Окт 2008 17:09

Трентала по-скоро предпазва от влошаване, не толкова да лекува вече настъпилите промени в съдовете.
д-р Цончев

Следваща

Назад към Артериална Хипертония. Повишен холестерол. Инфаркт