ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Защо спермограмата не е достатъчна понякога
Бета-амилоидът се образува заради него
Налагат се заради високите температури

Болка в областа на сърцето и гърдите но не самото сърце. Пом

Хипертония, Аритмии, сърдечна недостатъчност, атеросклероза, Исхемична Болест на Сърцето, перикардит

Модератори: админ, консултанти

д-р Цончев

Re: Болка в областа на сърцето и гърдите но не самото сърце. Пом

Мнение от д-р Цончев » 25 апр 2016 21:01

Добре е това кръвно, според мен прекалено много се притеснявате. Естествено самата бременност е предпоставка както за подобни оплаквания, така и за подобни притеснения.

Stefan2040

Мнение от Stefan2040 » 16 фев 2017 00:36

Здравейте,
На 28 години съм и имам същия проблем. Ходих по кардиолози и невролози но пак зле. Но имам собствено решение което доста ми помага. Зарязах колата започнах да ходя колкото се може повече пеш и на разходки с това компенсирам многото стоене на комютър и седналото положение. Диклак не барам получих кородия на стомаха от него. Така помолих за нещо много леко за кръвно и много леки успокоителни. Това е защото съм по емоционален и като зопочне вечер кризата се шашкам и го мисля и става по зле. Неприятното усещане предизвиква притеснение, притеснението предизвиква по силно неприятно усещане което води до проблемите с кръвното и тн. Храната ,спрете да преяждате или да ядете повечко вечер също го предизвиква. Тези методи дават ефект но знайте, че този проблем да го получите е трябвало години стрес, много часове компютри и други проблеми. За това поспрели не спирайте разхоките и не започвайте пак обилното хранене. За работа на всеки 50 мин ставайте за 10 мин и просто направете някои кръг на офиса знам, че другите гледат странно но незнаят какво преживяваме. Не задържайте нервите във вас споделяйте проблите със близки, проблема е нервно психологически и за това трябва да се облекчава физиката и психиката. Който иска да се свърже с мен пишете майл на stefan.stanchev88@gmail.com.88 бих споделил по подробно със всеки как се боря с проблема.

александър1245

Мнение от александър1245 » 24 ное 2017 01:27

Здравейте чета от известно време във всякакви форуми за този гаден и досаден проблем със сърето или поне така го определяме ние. Та нека ви разкажа и за моя проблем преди около 3 месеца получих сърцебиене. Беше съвсем нормален ден станах сутринта и се чувствах страхотно след което отидох на работа което ми напомня да ви кажа че съм на 17 години и работя стройтелство боядисвам шлайфам и т.н. След работа отидох на тренировки (фитнес) при което не тренирам колкото да отчета дейност ами си тренирам сериозно. след тренировките излязох навънка с приятели при което реших да се напуша с трева не пуша често пушил съм 5 6 пъти през живота си след което се мина малко време и усетих за пръв път сърцебиене след което ми стана лошо но веднага си помислих че е от тревата но състоянието ми се влошаваше със всеки изминал момент опитах се да повърна но без успех при което веднага се прибрах пих мента глог и валериан защото се бях уплашил много. Точно след тази нощ почна всичко имах чувството че сърцето ми работи на предела на възможностите си и че едва ли не стига аз си прецаках целия живот няма оправия вече. След около 1 седмица отидох при гп то направиха ми екг всичко нормално мериха ми кръвното 120 на 70 перфектно но просто нещо ме измъчваше от вътре и не спирах да го мисля пулсът ми беше по ускорен и сърцето ми биеше силно и бързо. След около още 1 седмица отидох на кардиолог направиха ми екг пак гледаха ми сърцето на няква машина (съжелявам но не се сещам как се казваше) след което кардиоложката ми каза че няма нищо плашещо сложи ми холтер и ми каза да отида на тренировка за да може да види как ми работи сърцето под натоварване.Направих точно това което ми каза отидох тренирах и изобно не пестях нищо.На следващия ден отидох да ми го махнат след като го провери ли каза че сърцето ми работи съвсем нормално и няма никви притеснения изписа ми да пия магнезий и ми каза че до 2 седмици всичко ще се оправи. Но не просто продължаваше да бие бързо отидох и на кръвни изследвания направиха ми пълна кръвна картина с утайка на урина и за щитовидната жлеза всичко беше в норми. Вече незнам дали найстина не е на нервна почва или нещо такова. А също така забравих да спомена че от 2 дена получавам болки в гърдите по скоро в лявата нямам изтръпвания на ръката или на гърба поне за момента. Ще съм благодарен ако ми обърнете внимание мерси предварително 😃😃

д-р Ал. Игнатова

Мнение от д-р Ал. Игнатова » 24 ное 2017 19:05

Здравейте!
Тъй като тези симптоми ги имате вече от 3 месеца без реално нещо сериозно да се е случило и на фона на подробните и отрицателни изследвания е силно вероятно да е на "нервна почва". Никъде не споменавате колко точно е учестен пулсът - когато имате такова усещане, помолете някого да го измери.
Не е изключено след трева, още повече че понякога е с допълнителни примеси, да се отключи например тревога с такива оплаквания.
Ако симптомите продължават и ако пречат на ежедневните ви дейности може да се консултирате с психиатър или психолог. Дори само психотерапията може да се окаже напълно достатъчна, за да се освободите от неприятните усещания.
Успех!

wildchick_

Мнение от wildchick_ » 26 ное 2017 00:56

Привет и от мен! На 22год. съм, предимно вечер ми се случва да имам напрежение над лявата гърда, бодежи около сърдечната област, ускорен пулс, лоши мисли. Според ЛЛ това са симптоми на паническо разстройство и болката идва от там - внушение, но вече се проявява в доста продължителен период от време, като си променя мястото и това с бодежите никак не е приятно. Напоследък се появява предимно вечер, понякога се засилва или затихва в зависимост от позата на тялото, което до някаква степен ме кара да мисля, че не е сърдечен проблем, а и толкова пъти се е случвало вече - не съм умряла..., и все пак откъде идва тази болка?

д-р Ал. Игнатова

Мнение от д-р Ал. Игнатова » 27 ное 2017 13:43

Здравейте! След мнението на личния лекар пробвахте ли нещо леко успокоително като капки мента глог и валериан или съответно сироп с тях?

wildchick_

Мнение от wildchick_ » 01 дек 2017 17:55

Единствено с таблетки Валевит съм пробвала. Отдавна не съм приемала, като цяло паник атаките отшумяха, но болката ту идва, ту стихва. Понякога се проявява и в дясната част на гръдния кош и аз си мисля отново най-лошото - че умирам. Може да е смешно за някого, но наистина е доста неприятна историйка. :cry:

Отговори

Върни се в “Артериална Хипертония. Повишен холестерол. Инфаркт”