ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Струва ли си да им се доверим?
- позволяват развитието на вредни бактерии
И от какво имат нужда бъдещите родилки?
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

Болка в областа на сърцето и гърдите но не самото сърце. Пом

Хипертония, Аритмии, сърдечна недостатъчност, атеросклероза, Исхемична Болест на Сърцето, перикардит

Модератори: админ, консултанти

toshko96

Re: Болка в областа на сърцето и гърдите но не самото сърце.

Мнение от toshko96 » 01 фев 2014 01:28

И аз да се оплача не знам дали е от нерви или от друго, но аз съм на 17 години и имам болки в областта на сърцето от почти 1 година
. на някои им се струва шега, заради възраста ми но не е.

ankamar56

Мнение от ankamar56 » 02 фев 2014 01:29

Трябва да се започне от преглед при кардиолог ! Имайте предвид всички фактори, които влияят на състоянието: самото сърце и сърдечносъдовата система, хранене, движение/липса на движение, общуване, стрес и натоварване в обучението и др.подобни.

milen4itoo

Мнение от milen4itoo » 15 мар 2014 22:08

ako moje i men da me posavetvate s ne6to 4udeh se dosta dalgo vreme dali da pisha no nai nakraq pomislih da pisha i da se oplakam i az stava ve4e tyka 1 sedmica me poli sarceto na 15 godini sam i az se y4udih ikam si o6te sam malka kak 6te me boli sarce i pri natovarvane barzo se izmorqvam i neznam ot kako se polu4ava hodih pri li4niq lekar napravi mi kadiograma i 90 95 pokzva6e kadiograma.....ako moje nqkoi da me posavetva sne6to ? 6te sam vi mn blagodarna mersi predvaritelno :) ?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 мар 2014 10:29

Моля, пишете на кирилица!

EmiliaY

Мнение от EmiliaY » 10 авг 2014 19:39

Здравейте!
Аз съм момиче на 23 години и проблемът ми е следният - получавам пробождания близо до лявата гърда (точно под мишницата) и лявата ми ръка изтръпва. Всичко трае по 4-5 минути, като в това време пулсът ми се ускорява. Преди съм имала забързано сърцебиене, но кардиологът е казвал, че съм добре. Дали според Вас е на нервна основа (заболява ме независимо какво правя) или проблемът е сърдечен?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 12 авг 2014 07:18

Обикновено подобни оплаквания не са със сърдечен произход а с неврален, така че лекарят ви вероятно еправ.

dkb66

Мнение от dkb66 » 01 дек 2014 21:13

Здравейте,

Прочетох темата внимателно, тъй като и аз имам сходни проблеми със силни пронизващи болки и сърцебиене. Имам ги от години, а още не съм умряла, което ме навежда на мисълта, че може би наистина са невралгични. След многократни изследвания, всеки изключва кардиологичен проблем, въпреки, че имам малък пролапс, изписва ми Симпатил-че, Валериан-че, глог и ме изпраща по живо по здраво, но...... болките не спират. Моля, за консултация от доктор Цончев с какво лекарство се повлияват НЕВРАЛГИЧНИТЕ болки, защото за толкова години аз все още не съм установила. Благодаря!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 04 дек 2014 10:21

Пробвайте с Диклак Дуо

magy

Мнение от magy » 07 дек 2014 22:19

Д-р Цончев, при цялото ми уважение към вас, не мога да не изразя учудването си, че препоръчвате Диклак, след като според мен той би трябвало да се избягва, особено от хора със сърдечни проблеми. В листовката на това лекарство се посочва като страничен ефект, че би могло да предизвика инфаркт или инсулт. На мен също ми го изписаха за неврологичен проблем, но аз се отказах от него. Мисля, че прибягването до помощта на лекарства от този род, обясняват зачестяването на инфарктите и инсултите при млади хора.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 08 дек 2014 12:46

В действителност за повечето от медикаментите, които използваме пише какви ли не неща в листовките, и ако се съобразяваме с всичко трябва да спрем цялата лекарствена терапия. :-)
Винаги се преценяват рискове/ползи при предписването на медикаменти.

kaiba

Re: Болка в областа на сърцето и гърдите но не самото сърце. Пом

Мнение от kaiba » 08 май 2015 12:54

Здравейте, от няколко дена, по няколко пъти на ден, без видима причина усещам рязка остра болка в областа на сърцето(сякаш не е към ребрата). Тази болка в повечето случаи е около секунда, но понякога трае и повече( може би около 5 секунди). Работата ми е свързана със седене пред компютър по цял ден, но ходя и на фитнес 3 пъти седмично. Първият път, когато го усетих беше вечер, малко преди да заспя, в Неделя. Скоро не бих казал, че съм имал кой знае какви стресови ситуации. Пробвах да пия Невробекс, но ефект няма. Дори сутрин след 10-15 мин. от ставането го усещам. Какво би могло да бъде и какво да предприема ? Благодаря !

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 11 май 2015 21:08

Ако е много често това пробождане можете да пробвате с НСПВС от типа на Диклак, Диклак Дуо, Кетопрофен и др.

rali_12

Мнение от rali_12 » 13 юли 2015 14:09

При мен също имах гръдна болка и изтръпване на лявата ръка /и болка /.Правиха ми кардиограми - в спешния център /там ми изписаха алмирал и невробекс ,а в частен кабинет докjора се оказа доста некомпетентен и ми изписа някакви лекарства за понижаване на кръвното ,от които ме боля повече и ги спрях .При мен също е от стреса в работата - работех в НАП и работата там е много стресова и отговорна ,освен това ми правеха мизерии ,за да ме накарат да напусна ,и в крайна сметка , като напуснах от там спря да ме боли ,не ме е боляло много отдавна ,но наскоро при един конфликт ме заболя отново ,и ръката ми изтръпна ,лявата .Явно се дължи на стресови и психогенни фактори .

Eli777

Мнение от Eli777 » 21 юли 2015 18:35

Здравейте! Нека и аз споделя моят проблем. При мен всичко започна със сърцето зимата 2014 ( от около година и половина,след смъртта на дядо ми, започнах да получавам някакви кризи, да изпадам в някакви състояния, но до зимата не съм имама проблем със сърцето). Получих прескачания,които до този момент никога не съм имала. Отидох на доктор, направи ми ЕКГ и ми каза че няма нищо освен някакъв LGL синдром, който не бил опасен. Вечерта имах много прескачания и изпаднах в някаква криза, започнах да треперя имах чувството че сърцето ми ще спре. Отидох в бърза помощ, направиха ми кардиограма и ми казаха, че имам тахикардия, но нищо повече, бях вдигнала и кръвното 160/100. Отидох при други кардиолози, които ми направиха кардиограма и ме гледаха на ехокардиограф и нищо. Казаха само че има един неясен пролапс на предна митрална клапа, за който дори не могат да кажат със сигурност. Пих магнезий, но прескачанията не спират. Получавам и пробождания и стягане в областта на сърцето и ниско между гърдите. Преди една седмица пак ходих на кардиолог, каза че пак имам сърцебиене пулсът ми беше 106. Карам почти всеки ден колело по 3-4 километра, понякога и тогава ми прескача сърцето. Правих снимка на бял дроб, гледаха ми щитовидната жлеза, изследванията са ми добри. Моля за съвет. Благодаря Ви

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 22 юли 2015 21:41

Ако са чести тези екстрасистоли за цялото денонощие е добре да се постави холтер и да се види колко са и дали има нужда от включването на някакъв медикамент.

Отговори

Върни се в “Артериална Хипертония. Повишен холестерол. Инфаркт”