ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Кръвен тест показва дали е преборен окончателно
Пийте чай от джинджифил
Формула дава резултата според пол, ръст, тегло и възраст

Болка в областа на сърцето и гърдите но не самото сърце. Пом

Хипертония, Аритмии, сърдечна недостатъчност, атеросклероза, Исхемична Болест на Сърцето, перикардит

Модератори: админ, консултанти

fikusa

Re: Болка в областа на сърцето и гърдите но не самото сърце. Пом

Мнение от fikusa » 25 апр 2011 23:16

Blagodarq Vi d-r Conchev. Izvinqvam se za latinicata

ulianasssss

Re: Болка в областа на сърцето и гърдите но не самото сърце. Пом

Мнение от ulianasssss » 10 юни 2011 20:28

При мен като легна на дясната страна да спя и получавам остра болка в областта на сърцето чак въздуха ми спира.От какво може да е :?:

mihaelaooo

Re: Болка в областа на сърцето и гърдите но не самото сърце.

Мнение от mihaelaooo » 17 дек 2012 20:01

Може ли да ме посаветвате болката се появи днес късно вечер точно там където коментирате а съм само на 12 мисля че не е нормално.

prozacc

Мнение от prozacc » 27 дек 2012 13:20

Здравейте. Чудех се, чудех се къде да пиша. Реших да е тук. Не ми се пише във форум на боди- билдери, защото няма да получа полезна информация. Предпочитам тук, защото има лекари, които отговарят.
На 28год съм. Изклучително слаб съм, висок съм 182см, а тежа едва 58кг. Преди време тренирах 8 месеца. 5 от 7 дни бях в зала с идея да наддам малко тегло. Приемах аминокиселини, протеин на Биогейм- ефектът беше нулев. След това се наложи една операция от херния, която няма нищо общо с фитнеса, а по- скоро от едно пренасяне на много тежки радиaтори. (Ингвинална херния, усещаше се само как напъваше в ингвиналния канал, но не бе излязла за радост).
От 2 месеца (година след операцията) тренирам пак. Реших се да взема отново добавка. Спрях се на креатин монохидрат. Четох, четох, четох, единственото, което можах да разбера е само положителен ефект. Приемам до 6-7г/ ден. Наистина започнах да наддавам мускулна маса, а силата ми се удвои. Но не може тази химия да няма страничен ефект. Затова реших да питам наистина запознати хора, лекари, какво може да се очаква от този вид химия. Напоследък (от два-три дни), не мога да си обясни колко е във връзка с креатина, защото ежедневието ми е доста напрегнато, усещам едно леко изтупване в сърцето или прескачане, в същия момент неприятно чувство в областта на гърдите, временно задъхване (за около секунда). Всичкото това отшумява за 1 сек. максимум и се проявява на различни периоди от време, ориентировъчно 20до 30 мин. Понеже креатинът реагира върху мускулите, а сърцето е мускул, има ли вероятност тази добавка да влияе върху ритъма на сърцето?
Утре ще ходя при личния ми лекар, но е малко “отвеян от вихъра?. (Нищо против лекарите, напротив- цялото ми уважение И респект към вас !) Евентуално, какво може да се направи като изследване освен кардиограма?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 27 дек 2012 15:05

Ехокардиография, ако се прецени, че се касае за прескачания на сърцето /екстрасистоли/ може да се постави холтер.
Аз лично не съм привърженик на тези добавки.

prozacc

Мнение от prozacc » 27 дек 2012 16:09

Благодаря за отговора.
За жалост напълняването при мен само с храна е мисията невъзможна. Както казват всички колеги, аз съм унищожител на храна без ефект.
Утре ще отида при ГП-то, но така като чета без да се постави холтер няма да стане ясно. Защо- защото по време на ехокардиография ако не се прояви това нещо апаратът няма да отчете нищо.

ankamar56

Мнение от ankamar56 » 28 дек 2012 00:16

А защо не проверите хипотезата за щитовидната жлеза - хипер функция ? При Личния лекар с направление за консултация с ендокринолог.

prozacc

Мнение от prozacc » 28 дек 2012 10:39

На времето ходих при личния си лекар точно по този въпрос. Но единственото, което се случи е, че ми изписа някаква химия за по- добро усвояване на храната. Пак няма ефект и ги спрях.

Аз си мисля, че има друг фактор, който играе върху това усещане. Спрях да пия креатин, но от сутринта се прояви това тупкане поне 4 пъти. Не злоупотребявам с фитнеса, тренирам не повече от 30-40 мин, с умерено натоварване.Не пуша, не пия, не приемам наркотични вещества, нито пия някакви лекарства.

Не знам колко психологическият фактор играе роля в случая.

Лошото е, че имам час в късния следобед при личния ми лекар, оттам изобщо не се знае дали ще ме прати на кардиолог. Дори да го стори петък вечерта пред нова година едва ли ще има часове за преглед и се изкушавам да си платя. Вече се чудя за какво ги плащам тези здравни, като всеки път си плащам като поп.

prozacc

Мнение от prozacc » 28 дек 2012 18:45

Стана точно това, което описах по- горе. Направихме една кардиограма за 30 сек и ми каза, че нищо ми няма. Не че има нещо лошо в това, но през цялото време докато бях закачен на апарата нямаше спазъм. После седнахме и както обикновено : ами то с възрастта ще започват да се обаждат (само на 28 съм...), по- нататък ще те разтриса даже, има нещо съмнително в дясната част. Но то няй- вероятно е дефект още от раждането. Намерих кардиограмата от операцията и я занесах да сравним. Аз нищо не разбирам, но отговорът бе еднозначен. Изписа ми да пия СИМПАТИЛ, лекарство за ервна възбуда при възрастни, нарушения на съня. И сега стоя пред компа и това ме трясна 2 пъти с типичната задуха. :shock:

prozacc

Мнение от prozacc » 28 дек 2012 21:38

Ето и какво пише на кардиограмата :
Сърд честота : 61 у/м
PR инт 176
QRS продълж 96
QT/ QTc 404/ 407
P/QRS/T 60/ 75/ 39
RV5/SV1 1.660/0.990
RV5+SV1 2.650

1100 синусув ритъм
2420 RSR (QR)в отвеждане V1/V2 , съответстващ на дяснокамерно проводно закъснение
9130 ** гранична екг**

Някакви коментари?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 30 дек 2012 20:52

Нищо сигнификантно от това заключение. Холтер поставян ли ви е?

prozacc

Мнение от prozacc » 30 дек 2012 23:33

Не. Няма кой да ме вземе на сериозно май.
Преди малко ходих и в спешното на София Мед, защото тупкането стана много често. Пак ми направиха кардиограма. По време на изследването не се появи. Докторът ми каза, че ми няма нищо и да се прибирам след като платя.
Еми вече каквото такова, какво да направя.

spvspv

Мнение от spvspv » 31 дек 2012 11:21

Направи няколко неща...Първо като усетиш това тупкане провери пулса ти дали е ритмичен, ако нормален може и да е забързан значи не е прескачане.Вземи да правиш нещо да се разсееш и ако искаш точна диагноза ехография на сърцето.От сега като гледам ти казвам ,че си пресилил някой мускол и имаш или невроза или невралгия.Успех.

ivaylods

Мнение от ivaylods » 27 яну 2013 03:36

здравейте, и аз имам същия проблем.
В момента се боря с него, имам доста голям напредък, ако искате да ви обясня как процедирам пишете ми на e mail ivaylodstoykov@gmail.com

Цветелина А.

Мнение от Цветелина А. » 12 юни 2013 18:49

Здравейте ! Искам и аз да се обърна към някой за помощ ...На 19г. съм и от около 1 месец усещам болки в лявата част на гърдите .. Започнаха малко преди бала при което първото нещо което си помислих беше че е от напрежение и притеснение ... но болката не спира .. започна да ме боли и от зад на гръдния кош .. ходих на лекар гледаха ми гърдите на видеозон и казаха че няма място за притеснение всичко било на нервна почва .. Но болките не спират- понякога не се чувствам добре изобщо, замотава ми се главата, потя се цялата и т.н .. Моля някой който е наясно за какво става на въпрос да ми отговори, защото ако е нещо по страшно да се оправи на време .. :)

Отговори

Върни се в “Артериална Хипертония. Повишен холестерол. Инфаркт”