ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Бебетата учат лексика от бащите си
Честата консумация на леща регулира кръвното налягане

Пролапс на митрална клапа

Хипертония, Аритмии, сърдечна недостатъчност, атеросклероза, Исхемична Болест на Сърцето, перикардит

Модератори: админ, консултанти

Ashsnd

Пролапс на митрална клапа

Мнение от Ashsnd » 08 сеп 2018 00:38

Здравейте,

На 24 мъж съм и вчера сутрин към 5 се събудих с тежест в гърдите и дясната ръка ми беше изтръпнала.След посещение в спешното ми установиха пролапс на митрална клапа и симптомите се дължали на това ,че е върнала повече кръв.Електролити в норма,ПКК норма,
Vent. rate 78 , PR 134, QRS 102, QT 364, QTc 396, P 81, QRS 86 , Axes 52 degree.

Днес обаче се чувствам все още отпаднал и когато ми се ускори пулса усещам лек натиск в лявата част на сърцето.Изписаха ми магнезий б 6 и като цяло ми казаха ,че тази деформация е козметична и няма опасност.През последните месеци често получавах сърцебиене,но мислех,че е на нервна почва.Бихте ли ме посъветвали как да процедирам оттук нататък,какво трябва да следя,да правя и не правя?Не съм пушач,не пия.Нормалният ми пулс е 58-60 максимум,кръвното не мърда от 120/80.Притеснен съм поради факта,че все пак съм млад,но не се чувствам толкова добре,а уж диагнозата не е нещо сериозно.

д-р Р. Иванова

Re: Пролапс на митрална клапа

Мнение от д-р Р. Иванова » 09 сеп 2018 15:39

Не се притеснявайте, следете се при кардиолог на 1 път на 6 месеца, до 1 път годишно, за да се проследява за евентуални промени. Говорете с колегата и какво да бъде оттук нататък подходящото физическо натоварване. Следенето е с профилактична цел, при голяма част от лицата с подобен проблем дефектът не прогресира.

Отговори

Върни се в “Артериална Хипертония. Повишен холестерол. Инфаркт”