ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Развива всички мускули на тялото
Бременността през лятото може да бъде дори приятна.
Макар и косвено, бащата е важен фактор в процеса на кърмене

Високо кръвно и сърцебиене

Хипертония, Аритмии, сърдечна недостатъчност, атеросклероза, Исхемична Болест на Сърцето, перикардит

Модератори: админ, консултанти

amador

Високо кръвно и сърцебиене

Мнение от amador » 29 дек 2017 21:59

Здравейте,

от няколко месеца имам проблеми, които започнаха с нова работа място за живеене. Не беше стресираща, но не беше това, което си представях. Имах и други грижи и единият ми крак сякаш започна да отича. Ходих по изследвания и лекари, но казваха, че няма проблем. Лятото проблемът с крака поотшумя след като не седях толкова време на работното място.
От два месеца ми се повиши пулса и започнах да чувствам сърцебиене през деня и понякога преди да заспя или се събуджам. Имах няколко стресови момента за мен, които ми се отразиха на тялото в изтръпване на крайници, задуха, вкочаняване и прочие. Определено съм в тревожно състояние, но не постоянно. След като се появи сърцебиенет от около месец започнах да имам и по-високо кръвно - около 135/80 стигащо до 142/85 на момент. Пулсът ми варира между 80 и 110.
НИКОГА не съм вдигал кръвно, не знаех как да изпозлвам уреда. Чувствам тежест в главата и тила понякога, задъхвам се при движение и се чувствам неадекватен на моменти. Тревожа се заради стойностите на кръвното...

Ходих на двама кардиолози, правих си кръвни изследвания, ходих на ендокренолог. Кардиологът каза, че имам лека хипертония и ми предписа Неуропан и Магнезий. След това ми предписа Симпатил и бетаблокер. Пих Симпатила 2 дни, но не ми се отрази добре и го спрях. Бетаблокер няма как да пия.

д-р Цончев

Re: Високо кръвно и сърцебиене

Мнение от д-р Цончев » 05 яну 2018 20:58

На колко години сте?

amador

Мнение от amador » 09 яну 2018 17:12

Здравейте д-р Цончев,

благодаря за включването. На 27 години съм, с нормално тегло.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 11 яну 2018 21:08

А бетаблокера защо не си го пиете?
Наднормено тегло имате ли?

Отговори

Върни се в “Артериална Хипертония. Повишен холестерол. Инфаркт”