ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Токов удар може да наруши дишането и сърдечната дейност
Теломерите определят темпа на стареене
Дефицитът на магнезий често води до безсъние

Хапчета ОМНИК ТОКАС

Модератори: админ, консултанти

maxx271

Хапчета ОМНИК ТОКАС

Мнение от maxx271 » 15 ное 2015 10:39

Здравейте , лекар ми предписа хапчета ОМНИК ТОКАС от които се почуствах зле .От приема на първото хапче при полов контакт забелязах че нямам сперма и започнаха болки в тестисите и пикочния мехур ,след като изпих второто започнах да дишам трудно силно главоболие,отпадналост и световъртеж и ги спях .Притеснява ме че в момента нямам семенна течност дали ще ми се възстанови отново и след колко време?

puls100

Re: Хапчета ОМНИК ТОКАС

Мнение от puls100 » 15 ное 2015 11:18

Това е така да се каже "страничен ефект" на лекарството. Спермата просто отива в мехура (по-голямата част), вместо да излиза навън през уретрата. Според мен се получава така, защото съставката тамсолусин в лекарството отпуска шийката на мехура и уретрата и когато еякулата трябва да излезне, преминава директно към мехура през отпуснатата шийка, 1во защото е по-близо до мехура и 2ро защото шийката не е затворена и семенната течност не може да бъде насочена изцяло по пътя на уретрата навън.
Както и да е, определението може да не е много точно (не съм доктор все пак), но това е общо взето "проблема" на подобни медикаменти. Не е нещо фатално или вредно за организма или половата система в частност, но определено представлява най-малкото социален дискомфорт.
Другите странични ефекти, като замайване и отпадналост, преминават (или се свиква с тях) след определен период на прием. Аз го пия 2г. и вече не усещам страничните ефекти, освен в редки случаи, когато например стана много рязко от стол или легло - тогава за няколко секунди ми притъмнява естествено, но вече си знам и гледам да се подпра някъде, въпреки, че още не съм падал :)
Иначе това, което те притеснява - спирането на семенната течност, при положение, че е спрян приема на лекаството, максимум до седмица ще бъде възтановена еякулацията - изхвърлянето на спермата през уретрата.
А защо са ти го предписали?

maxx271

Мнение от maxx271 » 15 ное 2015 13:27

Усещах парене при уриниране и след като свърша с уринирането изтича по малко урина .Гледаха ме на ехограф и ми казаха че задържам урина .Направих си изследвания на урината и на сперма възможно е да имам някакви бактерии. След няколко дни чакам резултатите предполагам ще ми изпишат други да пия но за тези не искам и да чуя повече .Сега ми е доста притеснително но дано всичко да се оправи защото усещам в момента болка и дискомфорт.

puls100

Мнение от puls100 » 15 ное 2015 17:21

Как беше - "никога не казвай никога" :) ДАНО не ти се налага, но не е супер невъзможно това хапче да ти стане любимото, както при мен :lol:
Да, обикновено за задръжка го предписват омника, но много зависи дали наистина имаш задръжка. С ехото може да се установи, но най-акуратно само непосредствено след уриниране, и то няколко пъти (дори в различни дни). Така ли ти определиха задръжката, само по симптоми, или с ехо след като си уринирал? И колко евентуално казаха че е като количество?
Ако имаш сериозна задръжка на урина си е проблем и вервай ми ако говорим за някакво решение (и то временно) чрез медикаменти, то омника е единственото, алтернативата е катетър :mrgreen:
Пиши какво се случва, дано е нещо временно, причинено от инфекция, най-вероятно "сензация" (както се изрази един пич тук хаха), сиреч уголемена простата.

maxx271

Мнение от maxx271 » 15 ное 2015 18:27

Нямам проблем с простата може и да не задържам но когато ме гледаха на ехо след уриниране имаше но тогава ми беше притеснено караха ме да го правя в някаква фуния и веднага ми излязоха някакви резултати .Преди няколко месеца пак ме гледаха тогава не задържах явно втория път е от притеснение как да се отпусне човек на отворена врата и да го чакат да свърши .Сега чакам резултатите ако има някакви бацили да се лекувам .Преди да приемам ОМНИК ТОКАС пих УРОСТИМ и имах подобрение .

puls100

Мнение от puls100 » 15 ное 2015 21:22

Както обичам да казвам "your choice, your will" :)
Обикновено специалистите диагностицират задръжка на база симптоматика + споменатото "изследване". Няма как тук да ти се каже, дали наистина имаш задръжка или не. Можеш само да бъдеш ориентиран приблизително. Вече решенията си взимаш лично ти.

Както писах одеве на един колега с подобни на моите проблеми - Трябва да се доверяваме на лекарите за решенията им спрямо проблемът ни, което не значи, че те задължително са най-правилните и полезни за нас :mrgreen:

Иначе омника няма никаква връзка с уростима, абсолютно никаква. Но ако трябва да си изкажа личното мение за уростима, то е, че това е възможно най-тъпото лекарство измисляно някога за проблеми с пикочната система :lol:

maxx271

Мнение от maxx271 » 15 ное 2015 21:49

Явно твоят проблем е по-сериозен от моя пил съм и някои антибиотици но нямаше резултат .От ОМНИК ТОКАС ако имаше същите странични реакции нямаше да мислиш като мен щом ги пиеш толкова дълго време поне пиши когато започна имаше ли странични реакции и какви .

puls100

Мнение от puls100 » 15 ное 2015 23:00

Ами писал съм човек, в първият ми пост в темата. Естествено, че съм ги имал. Обаче съм нямал друг избор. Най-явното естествено е "липсата" на еякулат. В кавички е защото дефактно не липсва, но не излиза цялото през уретрата, а повечето отива в мехура. Това е най-кофтият "страничен ефект", и пак е в кавички, защото реално не представлява опастност нито за половата система, нито въобще за огранизма. Другото най-явно е замайването. Последното е отпадналостта. Но както писах горе с продължителният прием просто се свиква. Болки като страничен ефект няма. Най-вероятно при теб е от друго. В тази връзка болките ниско долу точно може да са причинени от задръжка, напрежение и дискомфорт също разбира се. Изобщо задръжката може да бъде и по-лека, но може да е много неприятна и дори фатална. Проблемът общо взето (в лекият вариант) е че при задържане на урина в нея лесно се развиват бактериите, после пък лесно заразяват пикочната система и дори бъбрека, защото се качват чак до горе с връщането на урина към бъбрека. Обаче има и остра задръжка, която може да предизвика и прераздуване на мехура, в последствие нарушение на функциите му. А най-острата както вече се досещаш може да го пръсне буквално :)))
Задръжка на урина в мехура може да имаш и от прецакана шийка на мехура и от някаква стриктура в уретрата, както и от проблеми с простата, а точно в тоя смисъл (простата) точно някакви "невинни" бактерии може да са я възпалили, от там да се е уголемила, от там да притиска уретрата, от там да предизвиква задръжка. За това "нямам проблеми с простата" може да значи, че не си имал такива или нямаш хронично такива, но може моментното й състояние да е такова (възпалена) предизвикано от тези същите бактерии, които считаш, че нямат връзка с проблема. Възможно е да бъде предизвикана и от други проблеми за които не знам, и слава богу :) но едно е сигурно, не е нещо за подценяване и е доста деликатно по отношение на диагностицирането и още повече лекуването. Но оставиш ли се да задържаш урина - кофти. Отначало не са болки за умиране - един вид търпи се, но последствията по-натам са много сериозни

maxx271

Мнение от maxx271 » 16 ное 2015 09:14

От какво спях да ги пия усещам болка и в пикочния мехур до сега не ме е боляло остава накрая от тези хапчета и да се повредя повече да не говорим че имам и болка в тестисите .Сега вече може и да имам задържане на урина .Вместо да се излекувам повече се повредих въпросния лекар даже не ми спомена и за страничните ефекти .Ако реша да имам деца как да стане в се пак съм на 30 години .Ще изчакам резултатите утре за да видя какво ще покажат предполагам че ако има някакви бактерии ще ми изпишат други хапчета .Преди пробвал ли си други за отпускане на мускулите на пикочния канал аз усещам нещо като стягане в канала да пробвам и други хапчета .

puls100

Мнение от puls100 » 16 ное 2015 10:42

Няма вариант да се повредиш от тези хапчета, още повече както си ги взимал само няколко пъти. Няма и други подобни (до колкото знам) на тях, освен аналога Фокусин, който съдържа същата активна съставка, но е по ниско качествен.

Имай идея, че тия хапчета са временното решение. Дават ти ги за да облекчат уринирането, до като се установи от какво точно ти е задръжката. После вече може да се наложи и хирургическа намеса.

Четох и другата ти тема сега и видях общо взето, че тия оплаквания ги имаш от скоро време. Напълно е възможно някаква обострена инфекция. Изчакай резултатите и се довери на лекаря за лечение.

Това за деца не го мисли - лекарството разширява уретрата само до като се приема, тоест нямаш никакъв проблем с това. Но вече имаш проблем ако имаш задръжка и я зарежеш. Всички болки които описваш са наистина много сходни точно със задържане на урина.

maxx271

Мнение от maxx271 » 20 ное 2015 15:39

puls100 написа:Няма вариант да се повредиш от тези хапчета, още повече както си ги взимал само няколко пъти. Няма и други подобни (до колкото знам) на тях, освен аналога Фокусин, който съдържа същата активна съставка, но е по ниско качествен.

Имай идея, че тия хапчета са временното решение. Дават ти ги за да облекчат уринирането, до като се установи от какво точно ти е задръжката. После вече може да се наложи и хирургическа намеса.

Четох и другата ти тема сега и видях общо взето, че тия оплаквания ги имаш от скоро време. Напълно е възможно някаква обострена инфекция. Изчакай резултатите и се довери на лекаря за лечение.

Това за деца не го мисли - лекарството разширява уретрата само до като се приема, тоест нямаш никакъв проблем с това. Но вече имаш проблем ако имаш задръжка и я зарежеш. Всички болки които описваш са наистина много сходни точно със задържане на урина.

Взех си изследванията и ми откриха някакви бактерии в пикочния канал Микроплазма и Уреаплазма положителни са и има подчертано цигнификантно 10.5 Не знам до колко си запознат с лекарства но въпросния лекар които ми изписа този ОМНИК ТОКАС изобщо не е бил за мен сега същия лекар ми изписа ентибиотик който не е тестван поне от това което пише за проби за чувствителност към антибиотици Сега проблема ми е по сериозен и се усложни когато изведнъж спях този омник и вече 10 дни усещам болка в пикочния мехур и левия тестис .Даже не знам дали тази бактерия е опасна но повече ме притеснява да нямам простатит

puls100

Мнение от puls100 » 20 ное 2015 17:36

Не вярвам болките в момента да ги имаш от Омника. Аз лично не съм имал такива, дори и минимални, в страничните ефекти също не се споменава за никакви болки. Но въпреки всичко е възможно.. знае ли човек. Не знам защо не питаш самият лекар??
Теоритично е възможно да имаш болки в мехура в следствие на приема на Омника, при положение, че нещо (конкремент или кой знае какво) се е запецнало там след спирането му... Нямам идея човек, нали ходиш по лекари - питай.
Не знам точно защо ти е изписал Омник, но най-вероятно е ЗА ДА ПРОПИКАШ, защото вече ти писах, че ако си бил с остра задръжка, това е единственият начин, освен катеризацията.
Вече каква връзка имат откритите бактерии със задръжката, простата, болките, напрежението и дискомфорта, навярно е сложна и дълга тема :) Но при положение, че ходиш по лекари в момента, едва ли КОЙТО И ДА Е ТУК ще помогне повече!
Аз съм си дал личните впечатления от това лекарство, на база 2-годишен прием, друго незнам човек..

Отговори

Върни се в “Лекарства, медикаменти, билки”