ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Риби в депресия помагат за разработване на антидепресанти
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Може ли един размер да пасне на всички мъже?

Продължителен прием на различни антибиотици

Модератори: админ, консултанти

puls100

Продължителен прием на различни антибиотици

Мнение от puls100 » 06 авг 2015 13:45

Добре ли е да правим почивка между прием на различни групи антибиотици и ако е необходима такава почивка, колко време минимално е добре да бъде тя.
Става въпрос за антибиотици лекуващи различни състояния, тоест без връзка между тях, както от гледна точка на съставът им, така и от гледна точка на лекуваното заболяване.
Има ли такава препоръка, или може да се започне с нов прием, непосредствено след спирането на първия.
Изключваме натоварването на черният дроб, което е факт така или иначе след продължителна употреба на антибиотик. Въпросът е по скоро за някакво взаимодействие между различните антибиотици, което може евентуално да наруши тяхното действие, както и такова касаещо общо състоянието на организма.

Shaider
Контакти:

Re: Продължителен прием на различни антибиотици

Мнение от Shaider » 07 авг 2015 08:13

Хеликобактер пилори се лекува едновременно с два антибиотика, така че два АБ един след друг или едновременно може да се понесе от пациента, но това си носи и някои странични ефекти, като двата най-чести вероятно са гъбички по гениталиите и дисбактериоза, водеща до повръщане и диария. След подобен прием на два антибиотика черният дроб вече започва да се претоварва и трябва да се спре прием на антибиотици и да се започне овладяване на дисбактериозата и ликвидиране на гъбичките, а през това време черният дроб и бъбреците да "си починат" от претоварването с химията. Но за какъв период да се спре приемът- не знам, предполагам няколко месеца поне..
Уважаеми читатели, и вие сте разработка на военните!!! Аз съм бай Шиле Попюрданов, не си казвам истинското име от съображения за сигурност!

puls100

Мнение от puls100 » 07 авг 2015 09:36

Благодаря ти за включването!

Точно това ме притеснява. Имах 10-дневен курс с нолицин, сега започвам един с ципрофлоксацин и смятах след това да започна лечение точно на хеликоптер пърпори :) но се усетих, че това вече идва в повечко. Реших да попитам тук за да не стане белята.
Значи е по-добре след 20дневен прием на антибиотици (10ноли и 10 ципро) да направя дълга почивка, преди да започна мора на хеликоптера?

Shaider
Контакти:

Мнение от Shaider » 07 авг 2015 18:41

Може би поне 2 месеца, защото за тези 20 дни се натоварват доста бъбреците и черният дроб.
Уважаеми читатели, и вие сте разработка на военните!!! Аз съм бай Шиле Попюрданов, не си казвам истинското име от съображения за сигурност!

puls100

Мнение от puls100 » 07 авг 2015 21:33

Да благодаря ти пак, ще направя задължително почивка

Отговори

Върни се в “Лекарства, медикаменти, билки”