ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
На какво се дължи?Какви могат да бъдат оплакванията?
Не всички последствия се усещат на момента!
Мъчителна за болния и околните

Нексиум 40мг?

Модератори: админ, консултанти

Shaider
Контакти:

Нексиум 40мг?

Мнение от Shaider » 16 фев 2015 23:50

Здравейте отново. Имам едно въпросче. В петък гастроентеролог ми изписа Нексиум 40 мг (езомепразол) веднъж дневно за 2 седмици, заради киселини в стомаха и връщането им към хранопровода, съпроводено с гадно парене. Въпросът ми е дали не е прекалено висока дозировката, все пак това е максималната? И понеже се плаша от тежките алергични реакции (анафилаксии и тем подобни, понеже съм преживявал такова нещо), дали е възможно от него да се получи такава и ако може, колко време г/д след първия прием ще се появи клинична картина? Благодаря ви предварително!
Уважаеми читатели, и вие сте разработка на военните!!! Аз съм бай Шиле Попюрданов, не си казвам истинското име от съображения за сигурност!

д-р Цончев

Re: Нексиум 40мг?

Мнение от д-р Цончев » 18 фев 2015 17:30

Толкова е дозата.
и аз по толкова го изписвам на болните.
Не съм виждал до сега реакция към Нексиум.

Shaider
Контакти:

Re: Нексиум 40мг?

Мнение от Shaider » 18 фев 2015 18:21

благодаря ви, действително не получих алергия, макар че имам леко разстройство от него. Гастроентерологът ми каза след 10 дни да му се обадя, за да чуе състоянието ми.
Уважаеми читатели, и вие сте разработка на военните!!! Аз съм бай Шиле Попюрданов, не си казвам истинското име от съображения за сигурност!

Отговори

Върни се в “Лекарства, медикаменти, билки”