ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Природната дарба на светулката влиза в широка употреба (видео)
Инфекцията засяга най-често деца между 5 и 15 годишна възраст
Пийте чай от джинджифил

6 години на Пароксат въпрос към д-р Цончев

Модератори: админ, консултанти

teaq

6 години на Пароксат въпрос към д-р Цончев

Мнение от teaq » 23 дек 2014 16:10

Здравейте,искам да попитам дали след 6 години прием на Пароксат от 20 мг на ден,е опасно толкова дълго да се приемат антидепресанти,защото четох че може да предизвика натрупване в организма на Серетонин,и това да е опасно за здравето.Моля ви да ми отговорите или всеки който е запознат или е пил толкова дълго антидепресанти,опасно ли е толкова дълго време да се приема антидепресант,питах моята психиатърка дали не трябва да се спре но тя каза не,моля ви кажете ми опасно ли е да се приема толкова дълго време.Благодаря ви преудварително

д-р Цончев

Re: 6 години на Пароксат въпрос към д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 24 дек 2014 18:40

За натрупване на серотонин - не съм чувал, а и серотонина има кратък живот сравнително, така че това ми се вижда малко вероятно. Но не съм специалист по въпроса. Добре е да се вземе мнението на психиатър. Мога да препоръчам такъв в София.

teaq

Мнение от teaq » 24 дек 2014 19:05

Здравейте д-р Цончев за това че се отзовахти и ми отговорихте аз съм от Варна и ходя при д-р Йорданова от Терапията

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 29 дек 2014 18:47

Тя какво казва по въпроса?

teaq

Мнение от teaq » 27 яну 2015 14:55

Здравейте д-р Цончев,ами тя почти нищо не ми казва,а аз се притеснявам дали след 6 години прием Пароксата по 20мг на ден той продължава да ми помага защото преди 6 години като изпаднах в дълбока депресия за 1 месец ме вдигнаа на крака но тук от 6 месеца изпаднах в състояние на депресия отново и натрапливи мелодии който ми се натрапват в главата и ме обвзема страх че не знам на кой е и тръгвам да е търся докато не е намеря нещо такова,продължавам да си пия пароксата по 20мг на ден но не мога да изляза от това състояние,а да пия и флуанксол от 6 месеца но нещо както казах не излизам от този порочен кръг,питах психиатъърката си дали не трябва да увеличим дозата на пароксата и дали вече не е спрял да действа след толкова години прием,тя каза не няма да вдигаме дозата оставаш на тази,и многа ми се иска ако сте запознат да ми отговорите дали след 6 години пиене на пароксат той все още помага ли или организама ми е привикнал към това лекарство и вече не помага,разбира се ако сте запознат,Благодаря ви предварително

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 29 яну 2015 14:32

Не съм специалист по въпроса, но подобни средства е възможно да се приемат доста дълго време без да им намалява ефекта.

teaq

Мнение от teaq » 31 яну 2015 15:36

Благодаря ви д-р Цончев

Отговори

Върни се в “Лекарства, медикаменти, билки”