ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
На какво се дължи?Какви могат да бъдат оплакванията?
Не всички последствия се усещат на момента!
Мъчителна за болния и околните

Мелатонин! д-р Цончев!

Модератори: админ, консултанти

Sleart

Мелатонин! д-р Цончев!

Мнение от Sleart » 27 юли 2011 12:22

Привет д-р Цончев искам да споделя че откакто почнах да уча за изпитите (приеха ме фармация в МУ-Пловдив),съм адски напрегнат,ядосан притеснен и немога да спя вечер заспивам към 2-3 часа!Както преди споменах от 7 месеца имам странен конюнктивит,който винаги ме гложди,а на моменти все едно трън ми обикаля в окото,както и да е!2 ОЧНИ лекарки се чудят какво става всичко пробвах,не помага и казаха да не би да е от нерви,изострена нервна система и оттам да съм по чувствителен към алергените!Та така,искам да попитам аз съм на 20 години,мога ли да пия Мелатонин за по добър сън,привиква ли се към него,защото четох че не предизвиква зависимост,колко време мога да го пия и крие ли рискове този хормон!И ще имам ли проблем с епифизната жлеза като цяло!Благодаря Ви!!!

iwa

Re: Мелатонин! д-р Цончев!

Мнение от iwa » 27 юли 2011 15:56

Едва ли мелатонина ще помогне.Оплакванията са от стрес и трябва да се насочите към минимизирането му.Мелатонина се препоръчва на възраст след 40 години, тогава епифизата при някои хора започва да старее и намалява отделянето му.Количеството на съня намалява и се прибавя мелатонин.При 20 годишен този проблем не може да съществува.От друга страна мелатонина сам по себе си е антиоксидант и намалява малко стреса .Така ,че може да се пие в случая, бе обаче да се очаква съществено подобряване на съня.Няма зависимост.Рискове има само за бременни-за бебето.
/Отговора е консултиран с психиатър/

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 30 юли 2011 13:09

Най-малкото може да се пробва. Възможно е и да не окаже търсения ефект, при някой хора обаче действа доста добре. Не съм намерил зависимост защо е така... вероятно ако проблема е в някаква тревожност а не в настъпването на съня не би трябвало да действа.

Sleart

Мнение от Sleart » 31 юли 2011 16:56

Благодаря д-р Цончев,ще пробвам с Мелатонин АМБРОЗ :)

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 01 авг 2011 12:00

Моля, успех!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 01 авг 2011 12:00

А, и пишете дали има ефект, за моята статистика.

Sleart

Мнение от Sleart » 02 авг 2011 11:10

Няма проблем....първата вечер имах.снощи се събудих 2 пъти,незнам може би ми е мноооого изострена нервната система и това го свързам с очите...явно там ме е ударило на конюнкивит!Спя с тапи з уши всеки звук ме дразни.............!

Sleart

Мнение от Sleart » 13 авг 2011 12:45

д-р Цончев,защо така се получава,не чувствам разлика с Мелатонина,по-скоро в началото беше Плацебо ефект!Тази нощ си легнах в 00.00 h уж се удремнах за 15-20 мин,като имате предвид,че нищо не се е случвал напоследък просто си мислих едни неща които бих искал да ми се случат,нещо като емоции,пих много студен чай Nestea лимон,дори на прах не тези бутилираните,кофеин ли имат незнам!ЦЯЛА НОЩ до 07.00 h това саа 7-8 часа неможех да заспя,усещах сърцебиене,изпотяване,нервност,и прилив на енергия,притесних се още повече че ако не спя,ще ми се възпали комюнктвитиа и още повече масло в огъня и чаааак към 8 часа сутринта вече едвам едвам се унесох и заспах до кам 12 и нещо се събудих!Дори от 1 месец спя с тапи за уши,незнам всеки малък шум почна да ме дразни,трудно заспивам.......незнам!Всички изпити минаха,вместо да съм спокоен!Аз преди изпитите спях по-добре от сега................

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 14 авг 2011 19:03

В такъв случай мелатонинът не е подходящото слредство.

Sleart

Мнение от Sleart » 16 авг 2011 14:46

А д-р Цончев,снощи също не можах да заспа,искам да кажа че водя доста монотонен живот лятото,преди изпитите поне вниманието ми беше насочено на другаде!Сега дори спя с тапи за уши,всеки шум ме дразни,баща ми ми каза че не изразходвам енергия,имам тъжни емоции има някои естетствени неща от живота които ми лиспват, и дали това не се натрупва!И дали когато почна лекции,и постоянно вниманието ми работи,и общувам повече и изразходвам повече енергия ще спя по добре!Защото баща ми ми каза "иди копай цял ден на нивата да видиш няма ли да спиш,просто не извършаш никакви действия!Просто си седа у нас на компютъра и аз също мисля че доста се вглеждам в много неща незнам...........................!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 авг 2011 11:07

Не е добре да се затваряте в къщи по време на сесия. Трябва разнообразие и "общество", аз поне така правя когато трябва да се взимат изпити - опитвам се да дозирам работа и почивка, като почивката е ходене някъде, компания и др. И най-важното - в деня преди изпит не чета, почивам разхождам се из града, релаксирам. И на другия ден мозъка ми е бистър...

Sleart

Мнение от Sleart » 18 авг 2011 15:58

Благодаря Ви за съвета д-р Цончев,ще се опитвам да релаксирам повече,и дано това помогне! :)Всичко добро Ви желая!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 21 авг 2011 19:45

Благодаря! Успех!

Sleart

Мнение от Sleart » 25 авг 2011 13:10

д-р Цончев,искам да Ви споделя това което се случва!На 19 заминах на море,където климата беше супер имаше положителние емоции и смених обстановката!Вчера се прибрах и точно след 2 часа в Пловдив,изведнъж очите започнаха отново да ме болят,вече почнах да си мисля,че тези бодежи,стрелковидни боцкания или глождения и щипането в очите(субективните симптоми на конюнктивита който вече 8 месец немога да оправя).взех да си мисля че очите ме болят от нерви,стрес и отрицателно мислене!Дори на морето където има повече слънце,вятър,пясък там почти не ме боля-много рядко и то мнооого леко и краткотрайно.......кажете д-р Цончев вашето становище,възможно ли е да не се дължат тези хронични изнервящи болко и усещания за чуждо тяло в очите на алергии?

Sleart

Мнение от Sleart » 25 авг 2011 15:49

Моля ви кажете си мнението за този препарат,рискован ли е,привиква ли се към него?Ше имам ли ползи от него? И коя разфасовка от 50 или 100 мг е достатъчна.....................?????? http://apteka.framar.bg/30014798/%D0%BD ... 1%D0%BB-30

Отговори

Върни се в “Лекарства, медикаменти, билки”