Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Могат ли ваксинациите да доведат до нарушения в централната не...
Облекчава болката и предпазва от травми
И как еволюира така, че да инфектира хора
реклама

Мидокалм,фламексин милгама!

Модератори: админ, консултанти

Мидокалм,фламексин милгама!

Мнениеот Sleart » 21 Май 2010 16:38

Днес ми изписаха тези лекарства за гръбнак и нерви!Казах на невроложката че имам проблеми с храносмилателния тракт и тя каза добре тогава взимай тези лекарства!Фламексина ми каза да го пия без вода а да го разтапям в устата!За да не ми дразне стомаха,предизвикват ли колити молити тези медикаменти!?
Sleart

Re: Мидокалм,фламексин милгама!

Мнениеот MARINELA M » 21 Май 2010 22:09

Съжалявам че ще те разочаровам но с теб и в други теми сме си писали и мога само да ти кажа че точно от тези лекарства си развалих стомаха за съжаление
MARINELA M

Мнениеот Lidi » 21 Май 2010 22:18

Не мисля, че ще имаш проблем с приема на лекарствата. Аз съм с колит, гастрит и съм пила Мидокалм и Милгама. Милгамата е витамини В1 и В12 - изписват ги почти винаги при такива проблеми. Те не могат да ти навредят. Мидокалма аз го пиех за разпускане на мускулите - понеже съм с неврологични проблеми и правех упражнения, от които имах силни мускулни трески и спазми - предписаха ми го заради това и не ми пречеше на стомаха. Третото лекарство не съм го пила, но знам, че е противовъзпалителен препарат за лечение на различни видове неврологични заболявания. Щом докторката е казала да го пиеш по този начин, пробвай и виж дали ще ти дразни на стомаха! Ако не го понасяш и имаш оплаквания се консултирай с нея, може да ти предпише друго или да ти предпише нещо, което да приемаш съвместно с това, за да не ти дразни на стомаха. Често се процедира така. На мен ми се налага да пия силни антибиотици, които пречеха на заболяванията, които имам и винаги ми изписваха съпътстващо лекарство.
Успех отново и се оправяй по-бързо!:)
Lidi

Мнениеот Sleart » 22 Май 2010 00:23

Благодаря ви!Значи фламексина каза да го разтапям в устата и чак когато вече се разтвори мога да преглътна!
Sleart

Мнениеот MARINELA M » 22 Май 2010 21:22

Фламексина е болкоуспокояващор-Милгамата е витамин да права си- но Мидокалма е нестероидно противовъзпалително лекарство аз ги пих доста години около 4 години е не постоянно но доста често и тогава не ми пречеха но стомаха поне не усещах но сего вече излезе наяве а ти Лиди най добре знаеш какво положение съм аз и затова се опитвам да помогна но ако няма друг начин и се налага да ги пиете поне взимайте заедно с тях нещо за стомаха ранитидин фамотидин или друго което да предпази поне стомаха
MARINELA M

Мнениеот Sleart » 22 Май 2010 22:56

Ам само да поправя Фламексина е Нестероидно противовъзпалително,мидокалма е отпускащо мускулите(незнам как се казва на медицински) :)!Ами значи на мен много ми куркат червата,явно от антибиотиците и стреса преди месеци сега ми се отразяват на корема!Защото и изпражненията се "обагрят" с тъмно кафяви петна,трудно е да го опиша,и НИКОЙ АМА НИКОЙ неможе да ми каже,аджиба защо са такива!Бях на гастро,той ми се подиграва тактично,вместо да ми помогна,вика ти друго освен лайното неможеш ли да си гледаш! Ей тва е!И се води за добър!И наист може да е!Ама държанието!?:
Sleart

Мнениеот Lidi » 23 Май 2010 11:44

Ам само да поправя Фламексина е Нестероидно противовъзпалително,мидокалма е отпускащо мускулите(незнам как се казва на медицински)

Слеарт, да, аз така и ги написах!
Маринела, да, знам какво е при теб!
Относно Мидокалм, на мен ми го изписаха само при нужда, като го пиех не всеки ден, а само когато се случеше да имам силна мускулна треска. Това беше в първите дни, докато свикне организма. Изпила съм не повече от 6-7 хапчета. Докторката ми го изписа, след като ми се появиха проблемите и ми каза да го пия 2-3 дена и щом почувствам облекчение да спра да го пия.
После ми се наложи да пия само веднъж едно и повече не съм го пила.
Не знам защо на теб ти е изписан за толкова дълго време! :shock: :shock: Не знам какви са реакциите при продължителната му употреба, и макар и да не съм доктор, знам че се провежда лечението с него с наблюдения от страна на доктора! :shock: :shock: Не се учудвам, защо тогава имаш проблеми със стомаха.
Lidi

Мнениеот MARINELA M » 23 Май 2010 15:10

лиди много си права точно затова имам проблеми със стомаха
MARINELA M

Мнениеот Sleart » 09 Юни 2010 21:23

Здравейте,ревматолог ми изписа Флекс Код и пискледин за ставите!Като основната му диагноза артропатии по костите вследствие на бърз растеж и прекарана пневмония!Тези лекарства а скъпи и как мислите за тях!ДРАЗНЯТ ЛИ СТОМАХА ИЛИ КОРЕМА!Моля ви мнения, и оплаквания!
Sleart

Мнениеот Sleart » 12 Юни 2010 00:33

Хм!
Sleart

Мнениеот Sleart » 13 Юни 2010 22:07

Има ли мнения?
Sleart

Назад към Лекарства, медикаменти, билки