Форум

 
Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Грипните вируси спомагат растежа на налични бактерии в носа...
Взаимоотношенията в работата също влияят на продължителността ...
А над 9 хиляди го подкрепят в социалните мрежи
реклама

ксанакс

Модератори: админ, консултанти

ксанакс

Мнениеот slamis » 04 Юни 2007 12:38

днес невролога ми изписа ксанакс.2/сутрин и вечер/ по 1/0,25мг/.някой може ли да ми каже нещо повече за този медикамент?преди бях пила софанакс.да не е нещо подобно.а и ме е страх да не ме приспива и така нататак,защото работя по 12часа и трябва да съм бодра.симптомите ми бяха следните:след като си легна нощно време и заспя след 1ч-2,ставам без видима причина.губи ми се въздуха и сърцето ми почва бързо да бие.много често се страхувам и стряскам от най малкото нещо.често ме обзема и едно безпокойство без причина,страх че ще умра,че няма никой около мен.и такива неща общо взето.някой ако го е пил,моля да сподели впечатленията си.има ли странични ефекти.пристрастява ли се към него?
slamis
 
Мнения: 144
Регистриран на: 25 Апр 2007 23:22

Мнениеот д-р Цончев » 04 Юни 2007 19:44

Има странични ефекти този препарат - сънливост, трудно концентриране и т.н., както и след продължително приемане - феномен на "отнемане"
Етомалко повече информация за него
http://www.webapteka.ru/drugbase/name215.html
д-р Цончев
 
Мнения: 26592
Регистриран на: 27 Юни 2006 14:51

Мнениеот slamis » 04 Юни 2007 20:06

какво е феномен на "отнемане".ами незнам вече в моя случай какво да пия?пих няколко дни валериана,глог и мента на таблетки,но без ефект.обикновено си слагах и валидол под езика.но той ми помагаше само за момента.
slamis
 
Мнения: 144
Регистриран на: 25 Апр 2007 23:22

Мнениеот д-р Цончев » 05 Юни 2007 11:12

Феномена на отнемане се проявява при някои препарати (често при бензодиазепините като ксанакс) при рязкото спиране на препарата. Това се изразява в симптоми на депресия, раздразнителност, общо неразположение, изпотяване, гадене, нарушения на съня и др.
Това се избягва с постепенното спиране на такива препарати. Това трябва да е взето под вниание от невролога и при решение за спиране на препарата той трябва да Ви инструктира как да стане това.
д-р Цончев
 
Мнения: 26592
Регистриран на: 27 Юни 2006 14:51

Мнениеот good_for_nothing » 05 Юни 2007 20:08

Kсанакса е отличен, но напоследък антидепресантите дават по-добър резултат. Направете посещение при психолог.
На мен специално ксанакса не ми помогна, а СЕРОКСАТ. Но трябва да Ви го препоръча лекар. Пие се по схема. Самолечението води до опасни последици!
Последна промяна good_for_nothing на 06 Юни 2007 10:35, променена общо 2 пъти
good_for_nothing
 
Мнения: 120
Регистриран на: 16 Май 2007 12:35

Мнениеот дива » 06 Юни 2007 10:15

Как може да даваш такива съвети,просто се чудя???Антидепресанта да не е аналгин?Назначава се от психиатър и се пие под неговия контрол.Това,че на теб ти е подействал добре не значи ,че и при жената ще е така.А освен това намаляването става по схема.Относно ксанакса-аз съм пила,но не се чувствах добре и го спрях,може би защото съм много внушаема,а прочетох в листовкото какви ужасии пише.
дива
 
Мнения: 94
Регистриран на: 24 Апр 2007 15:59

Мнениеот big_rabbit » 06 Юни 2007 10:23

Ксанакса е добър!
big_rabbit
 
Мнения: 37
Регистриран на: 20 Май 2007 15:39
Местоположение: Sofia

Мнениеот good_for_nothing » 06 Юни 2007 10:29

Привиква ли се с Ксанакса?
Последна промяна good_for_nothing на 06 Юни 2007 10:30, променена общо 1 път
good_for_nothing
 
Мнения: 120
Регистриран на: 16 Май 2007 12:35

Мнениеот дива » 06 Юни 2007 10:29

Аааааааа,защо промени поста си???
дива
 
Мнения: 94
Регистриран на: 24 Апр 2007 15:59

Мнениеот good_for_nothing » 06 Юни 2007 10:29

Дива, Бихте ли ми казали по каква схема се пие антидепресанта, колко време и по какъв начин се намалява. Ще Ви бъда крайно благодарен!
good_for_nothing
 
Мнения: 120
Регистриран на: 16 Май 2007 12:35

Мнениеот дива » 06 Юни 2007 10:34

Ами аз година и половина пия българския вариант на сероксат-ксетанор.Първо бях на сутрин и вечер по 1,след 6 мес.само сутрин 1 и след още 6 сега съм само на половин сутрин.НО ТОВА Е ПРИ МЕН!!!При всеки е строго индивидуално.Някои се оправят за 6 мес.,на други им трябват 2 години.Консултирай се с психиатър,те не хапят.
дива
 
Мнения: 94
Регистриран на: 24 Апр 2007 15:59

Мнениеот дива » 06 Юни 2007 10:39

Какъв точно ти е проблема?Защо искаш да пиеш антидепресант?ЕСБЕРИКУМ е екстракт от жълт кантарион-природния антидепресант,но не мога да ти кажа как се пие и не си мисли,че съм лекар и ти го изписвам.
дива
 
Мнения: 94
Регистриран на: 24 Апр 2007 15:59

Мнениеот good_for_nothing » 06 Юни 2007 10:50

дива написа:Ами аз година и половина пия българския вариант на сероксат-ксетанор.Първо бях на сутрин и вечер по 1,след 6 мес.само сутрин 1 и след още 6 сега съм само на половин сутрин.НО ТОВА Е ПРИ МЕН!!!При всеки е строго индивидуално.Някои се оправят за 6 мес.,на други им трябват 2 години.Консултирай се с психиатър,те не хапят.


Благодаря за отговора. На мен ми бе предписан от психолог по схема I-IV ден по половин таблетка, след това по една от 20мг. Но причината да ми го предпишат бе да ми нормализират кръвното. На контролния преглед дозата ми бе повишена на 30мг. Не ми повлия на кръвното. След това смених кардиолога, който ми предписа точните лекарства и заковах кръвното 120-130/75-80. Спрях постепенно Сероксата, но станах много нервен. Започнах го отново по познатата схема. В момента пия 20 мг сутрин след закуска и се чувствам ОК. Въпроса е до кога да го пия и по каква схема да го намаля. Изгубих връзка с психоложката, а освен това го пия вече по друга причина. Ето защо се опитвам да разбера до кога да го пия и как да го намаля. Ако знаеш, кажи моля Те! Що се отнася до това, че без лекар такива неща не трябва да се вземат, си абсолютно права! За мъжете, които не знаят за някои странични ефекти, нека да им кажа, че подтискат ерекцията и забавят еякулацията.
good_for_nothing
 
Мнения: 120
Регистриран на: 16 Май 2007 12:35

Мнениеот дива » 06 Юни 2007 11:21

Последното мога да кажа че важи и за жените,имам предвид сексуалното желание.Пак ти повтарям,че не съм лекар,но трябва доста дълго да си добре,за да започнеш с опитите за намаляне-напр.2-3 месеца.И ще го правиш много бавно два дни по половин,на третия пак цяло и повтаряш 1/2;1/2;1 примерно 1 месец така и ако си добре вече може да минеш изцяло на половин.Аз също пия антидепресанта заради кръвното,но моето е на психична основа.Твоя проблем кардиологичен ли е?
дива
 
Мнения: 94
Регистриран на: 24 Апр 2007 15:59

Мнениеот дива » 06 Юни 2007 11:28

Чудя се как психолог изписва антидепресант?Само психиатър има право,доколкото знам.А на колко си години?
дива
 
Мнения: 94
Регистриран на: 24 Апр 2007 15:59

Следваща

Назад към Лекарства, медикаменти, билки



Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта