Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Напоследък те се радват на все по-голяма популярност
Той ни прави по-привързани към половинката ни
Или как се формират мазнините по корема
Обмислят и премахване на клиничните пътеки
реклама

ПОДУТ ЛИМФЕН ВЪЗЕЛ

Зашука, шарки, Хепатит, инфекциозна мононуклеоза

Модератори: админ, консултанти

Re: ПОДУТ ЛИМФЕН ВЪЗЕЛ

Мнениеот Ibig » 14 Авг 2011 16:43

Здравейте и от мен!
От може би месец или два си опипвам едно топченце отзад на врата,точно където е вратното сухожилие и под самото него.Притеснява ме дали това е лимфен възел или може да е от неправилна поза на спане,схващане на врата.Преди 20дни си пусках ПКК и всичко ми беше в нормите.Много съм обезпокоена и притеснена,линчната ми е в отпуск и незнам какво да правя?
Ibig

Мнениеот д-р Цончев » 14 Авг 2011 19:01

Там, където описвате има лимфен възел. Въпросът е да се пипне от лекар, за да се прецени дали е патологично увеличен. Някакви инфекции в последно време прекарвали ли сте?
д-р Цончев

Мнениеот Ibig » 14 Авг 2011 20:27

Ами от скоро имам проблемен зъб,който в момента лекувам с антибиотик...иначе за други инфекции не съм усетила.Другото,което беше е усещането за чуждо тяло в гърлото...в смисъл,колкото и да опитвах да преглътна нещото,все неможех,ходих на УНГ,който заяви че няма нищо притеснително и сериозно и може би е било на нервна почва.Друго не се сещам,температура несъм вдигала.От май месец насам всеки месе си пускам ПКК,понеже съм бременна и всичко ми е било в норма.Много ме е страх да не е нещо сериозно,понеже в интеренет прочитам само за много лоши и страшни болести!
Ibig

Мнениеот д-р Цончев » 15 Авг 2011 10:59

Един болен зъб може да даде нещо такова. Не се притеснявайте, гледайте си спокойно бременността.
д-р Цончев

Мнениеот Ibig » 15 Авг 2011 17:04

Днес личната ми пусна ПКК+ДКК и всичко е в нормите,каза че този лимфен възел може да е от прекарана ангина,защото понего време,когато имах усещането за чуждо тяло в гърлото имах и налепи по гърлото.Сега от четвъртък,петък,събота и до неделя сутрин пих Оспамокс 500 2х2 заради зъба,но според личната мога да пия още 3 дни 2х2 за по-сигурен ефект.Мислите ли,че е наложително да пия отново антибиотик и не пречи ли това,че имам прекъсване...в смисъл,че снощи и тази сутрин съм пропуснала.Притеснено ми е и относно бебчето,което нося?
Ibig

Мнениеот Ibig » 16 Авг 2011 12:37

Д-р Цончев,извинете ме и ако ми разрешите искам да ви попитам още нещо...във вдлъбнатината под долната месеста част на ухото отново лимфен възел ли е или околоушни слюнчени жлези?И ако да-възможно ли е и тази жлеза да е леко подута от някоя настинка,инфекция...както е лимфния възел?
Благодаря Ви много!
Ibig

Мнениеот д-р Цончев » 18 Авг 2011 11:02

По-вероятно е да е лимфен възел. Пийте антибиотика според предписанието.
д-р Цончев

Мнениеот Ibig » 19 Авг 2011 09:20

Благодаря Ви,д-р Цончев!
Дано след антибиотика има ефект и спадне лимфния възел,понеже сега ми е доста притеснено и все си го пипам лекичко дали не се подува с всеки с иминал ден,че ме е страх,ако сеподува какво ще правя в чужда държава,бременна с подут лимфен възел!
Всичко добро Ви желая!
Ibig

Мнениеот д-р Цончев » 21 Авг 2011 19:39

Успех!
д-р Цончев

Мнениеот tevolere » 04 Сеп 2011 17:23

Здравейте, имам подут лимфен възел от около 2 месеца,мек е на пипане,мести се при пипане,намира се от врата посока рамото където е края на ключицата.Не ме боли,няма зачервяване около него изобщо не го усещам освен визуално.Нямам някакви заболявания ,не съм пила антибиотици ,но мажа кожата на лицето понякога с Protopic 0,1 ,за себореен дерматит.Някакви идеи какво да предприема?мерси
tevolere

Мнениеот Ibig » 04 Сеп 2011 22:27

Д-р Цончев,много се извинявам,че пак аз ви безпокоя,но ми е много притеснено,понеже това топче така и не спада,а напротив-имам чувството,че се е уголемило или вече така ми се струва!
от лявата страна пък,там където уж е паротидната жлеза ми е леко твърдо на пипане и се чудя вече какво става с мен.Казаха ми,че може би това от ляво е възпаление на паротидната жлеза,но защо този лимфен възел не спада?И като прибавим и за капак,че получих малко усложнение с този проблемен зъб,който лекувахме...просто незнам вече какво да правя.Четох в интернет,че точно тези неболезнени и увеличени единични лимфни възли говорят за злокачествено заболяване и почвам да се притеснявам.
Какво бихте ме посъветвали Вие?
п.с.Само забравих да добавя,че и при мен няма зачервяване и на пръв поглед не се забелязва,а и на първо напипване трудно някой страничен човек го усеща.
И последно питане,ако позволите...вярно ли е,че при тези злокачествените нямало никаква промяна в ППК и ДКК?
Ibig

Мнениеот д-р Цончев » 06 Сеп 2011 15:53

И последно питане,ако позволите...вярно ли е,че при тези злокачествените нямало никаква промяна в ППК и ДКК
- злокачествени заболявания не се диагностицират с тези изследвания. Те са неспецифични.
Мога да препоръчам УНГ в София да ви погледне...
д-р Цончев

Мнениеот Ibig » 06 Сеп 2011 16:14

Благодаря ви д-р Цончев,но аз съм в Англия и проблема е,че тук всичко става много бавно с лекарите,а и когато си бременна са още по-бавни нещата,понеже изчакват да родиш,а така губиш важно време.И наистина незнам какво да правя вече!
Аз си мислех,че след като няма изменение в ПКК,поне в ДКК ще има някаква промяна на стойностите,но явно съм се лъгала...а и знам,че няма как да се диагностицират с тези изследвания,а просто питам дали няма отклонение в ДКК-то...поне в него.
Явно вече търся във всяко едно нещо искрица надежда,че не е нещо лошо!!!
Ibig

Мнениеот д-р Цончев » 06 Сеп 2011 16:31

Не му се притеснявайте толкова, а за злокачествени заболявания въобще не мислете. Вероятно е от зъба.
д-р Цончев

Мнениеот Ibig » 08 Сеп 2011 11:33

Малко ми е трудно да не мисля за слокачествените заболявания,защото четох,че подут лимфен възел точно като моя е симптом за една много лоша болест,на която ме е страх дори да изрека името.За два месеца не се повлия въобще от антибиотика и това страшно ме плаши,а и още повече,ако и от другата страна това,което напипвам,ако е пак лимфен възел още повече ме плаши...Странното е,че вчера ми се струваше по-малък,а днес отново по-голям...какво да предприема вече незнам!!!
Ibig

ПредишнаСледваща

Назад към Инфекциозни болести и паразити. Хепатит