Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Всеки пациент ще има ясен лимит за доболнична помощ
Има редица фактори, които могат да отслабят защитните сили
Те ще продължат до края на месеца
реклама

ПОДУТ ЛИМФЕН ВЪЗЕЛ

Зашука, шарки, Хепатит, инфекциозна мононуклеоза

Модератори: админ, консултанти

Re: ПОДУТ ЛИМФЕН ВЪЗЕЛ

Мнениеот Ibig » 14 Авг 2011 16:43

Здравейте и от мен!
От може би месец или два си опипвам едно топченце отзад на врата,точно където е вратното сухожилие и под самото него.Притеснява ме дали това е лимфен възел или може да е от неправилна поза на спане,схващане на врата.Преди 20дни си пусках ПКК и всичко ми беше в нормите.Много съм обезпокоена и притеснена,линчната ми е в отпуск и незнам какво да правя?
Ibig

Мнениеот д-р Цончев » 14 Авг 2011 19:01

Там, където описвате има лимфен възел. Въпросът е да се пипне от лекар, за да се прецени дали е патологично увеличен. Някакви инфекции в последно време прекарвали ли сте?
д-р Цончев

Мнениеот Ibig » 14 Авг 2011 20:27

Ами от скоро имам проблемен зъб,който в момента лекувам с антибиотик...иначе за други инфекции не съм усетила.Другото,което беше е усещането за чуждо тяло в гърлото...в смисъл,колкото и да опитвах да преглътна нещото,все неможех,ходих на УНГ,който заяви че няма нищо притеснително и сериозно и може би е било на нервна почва.Друго не се сещам,температура несъм вдигала.От май месец насам всеки месе си пускам ПКК,понеже съм бременна и всичко ми е било в норма.Много ме е страх да не е нещо сериозно,понеже в интеренет прочитам само за много лоши и страшни болести!
Ibig

Мнениеот д-р Цончев » 15 Авг 2011 10:59

Един болен зъб може да даде нещо такова. Не се притеснявайте, гледайте си спокойно бременността.
д-р Цончев

Мнениеот Ibig » 15 Авг 2011 17:04

Днес личната ми пусна ПКК+ДКК и всичко е в нормите,каза че този лимфен възел може да е от прекарана ангина,защото понего време,когато имах усещането за чуждо тяло в гърлото имах и налепи по гърлото.Сега от четвъртък,петък,събота и до неделя сутрин пих Оспамокс 500 2х2 заради зъба,но според личната мога да пия още 3 дни 2х2 за по-сигурен ефект.Мислите ли,че е наложително да пия отново антибиотик и не пречи ли това,че имам прекъсване...в смисъл,че снощи и тази сутрин съм пропуснала.Притеснено ми е и относно бебчето,което нося?
Ibig

Мнениеот Ibig » 16 Авг 2011 12:37

Д-р Цончев,извинете ме и ако ми разрешите искам да ви попитам още нещо...във вдлъбнатината под долната месеста част на ухото отново лимфен възел ли е или околоушни слюнчени жлези?И ако да-възможно ли е и тази жлеза да е леко подута от някоя настинка,инфекция...както е лимфния възел?
Благодаря Ви много!
Ibig

Мнениеот д-р Цончев » 18 Авг 2011 11:02

По-вероятно е да е лимфен възел. Пийте антибиотика според предписанието.
д-р Цончев

Мнениеот Ibig » 19 Авг 2011 09:20

Благодаря Ви,д-р Цончев!
Дано след антибиотика има ефект и спадне лимфния възел,понеже сега ми е доста притеснено и все си го пипам лекичко дали не се подува с всеки с иминал ден,че ме е страх,ако сеподува какво ще правя в чужда държава,бременна с подут лимфен възел!
Всичко добро Ви желая!
Ibig

Мнениеот д-р Цончев » 21 Авг 2011 19:39

Успех!
д-р Цончев

Мнениеот tevolere » 04 Сеп 2011 17:23

Здравейте, имам подут лимфен възел от около 2 месеца,мек е на пипане,мести се при пипане,намира се от врата посока рамото където е края на ключицата.Не ме боли,няма зачервяване около него изобщо не го усещам освен визуално.Нямам някакви заболявания ,не съм пила антибиотици ,но мажа кожата на лицето понякога с Protopic 0,1 ,за себореен дерматит.Някакви идеи какво да предприема?мерси
tevolere

Мнениеот Ibig » 04 Сеп 2011 22:27

Д-р Цончев,много се извинявам,че пак аз ви безпокоя,но ми е много притеснено,понеже това топче така и не спада,а напротив-имам чувството,че се е уголемило или вече така ми се струва!
от лявата страна пък,там където уж е паротидната жлеза ми е леко твърдо на пипане и се чудя вече какво става с мен.Казаха ми,че може би това от ляво е възпаление на паротидната жлеза,но защо този лимфен възел не спада?И като прибавим и за капак,че получих малко усложнение с този проблемен зъб,който лекувахме...просто незнам вече какво да правя.Четох в интернет,че точно тези неболезнени и увеличени единични лимфни възли говорят за злокачествено заболяване и почвам да се притеснявам.
Какво бихте ме посъветвали Вие?
п.с.Само забравих да добавя,че и при мен няма зачервяване и на пръв поглед не се забелязва,а и на първо напипване трудно някой страничен човек го усеща.
И последно питане,ако позволите...вярно ли е,че при тези злокачествените нямало никаква промяна в ППК и ДКК?
Ibig

Мнениеот д-р Цончев » 06 Сеп 2011 15:53

И последно питане,ако позволите...вярно ли е,че при тези злокачествените нямало никаква промяна в ППК и ДКК
- злокачествени заболявания не се диагностицират с тези изследвания. Те са неспецифични.
Мога да препоръчам УНГ в София да ви погледне...
д-р Цончев

Мнениеот Ibig » 06 Сеп 2011 16:14

Благодаря ви д-р Цончев,но аз съм в Англия и проблема е,че тук всичко става много бавно с лекарите,а и когато си бременна са още по-бавни нещата,понеже изчакват да родиш,а така губиш важно време.И наистина незнам какво да правя вече!
Аз си мислех,че след като няма изменение в ПКК,поне в ДКК ще има някаква промяна на стойностите,но явно съм се лъгала...а и знам,че няма как да се диагностицират с тези изследвания,а просто питам дали няма отклонение в ДКК-то...поне в него.
Явно вече търся във всяко едно нещо искрица надежда,че не е нещо лошо!!!
Ibig

Мнениеот д-р Цончев » 06 Сеп 2011 16:31

Не му се притеснявайте толкова, а за злокачествени заболявания въобще не мислете. Вероятно е от зъба.
д-р Цончев

Мнениеот Ibig » 08 Сеп 2011 11:33

Малко ми е трудно да не мисля за слокачествените заболявания,защото четох,че подут лимфен възел точно като моя е симптом за една много лоша болест,на която ме е страх дори да изрека името.За два месеца не се повлия въобще от антибиотика и това страшно ме плаши,а и още повече,ако и от другата страна това,което напипвам,ако е пак лимфен възел още повече ме плаши...Странното е,че вчера ми се струваше по-малък,а днес отново по-голям...какво да предприема вече незнам!!!
Ibig

ПредишнаСледваща

Назад към Инфекциозни болести и паразити. Хепатит