ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Площта на изгарянето се определя по правилото на деветките
Притежава редица фактори на патогенност

Инфекцизона мононуклеоза със засегнат черен дроб

Зашука, шарки, Хепатит, инфекциозна мононуклеоза

Модератори: админ, консултанти

Kolo1213

Инфекцизона мононуклеоза със засегнат черен дроб

Мнение от Kolo1213 » 06 дек 2017 19:14

Здравейте! Прекарах тежка инфекциозна мононуклеоза.В началото не успяха успешно да ми определят диагнозата и се лутах известно време в неизвестното - за това и мисля, че беше доста тежко прекарана болестта.
С други думи след 2 седмици, влязох в болница, като вече имах увеличен черен дроб с АСАТ и АЛАТ повишени едното беше към 170 другото минаваше 500.Сега, 2 седмици след болницата вече едното е в норма, а другото е на границата.Пих лекарства бая и сега продължавам да пия още едно.
Въпросът ми е свързан с това, че един вид се води, че съм прекарал Хепатит, т.е. спазвам режим на хранене, не тренирам, не мога да пия алкохол и т.н. Искам да попитам, защото в болницата ми казаха първо 6 месеца, после станаха 3 можело и повече, а в крайна сметка никой не ми отговори - ще се оправя ли напълно ? Не искам някой да ми каже да - след 2 месеца точно , ясно ми е, че не може да се предвиди, но вярно ли е, че цял живот ще трябва да се пазя и примерно ще трябва да мисля когато пия алкохол сега дали няма да се повредя отново - все пак не съм бил болен от хепатит, а от инфекциозна мононуклеоза, факта че съм на 19 и цял живот ще трябва да мисля за тези неща ме побърква ...?

д-р Ал. Игнатова

Re: Инфекцизона мононуклеоза със засегнат черен дроб

Мнение от д-р Ал. Игнатова » 20 дек 2017 09:31

Здравейте!

Не се тревожете, възстановяването след инф. мононуклеоза по принцип е пълно - просто отнема няколко месеца нормализирането на ензимите. Освен ако във вашия случай няма нещо допълнително и извънредно, не би трябвало да има проблем.
Ще водите напълно нормален живот.

Поздрави!

Отговори

Върни се в “Инфекциозни болести и паразити. Хепатит”