ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Рядкото заболяване се проявява веднага след раждането
Бактериите не получават шанс да развият резистентност
Какво е разумно да очакваме от тях?
Плевралният излив може да е причина за задух

питане за ТАП

Зашука, шарки, Хепатит, инфекциозна мононуклеоза

Модератори: админ, консултанти

lastagara

питане за ТАП

Мнение от lastagara » 14 юли 2017 12:15

Здравейте,
Вчера паднах от един стол. По-точно пластмасов стол, строши ми се под задника и съответно се изтърсих по гръб. При падането ръката ми попадна в цепката между острите ръбове на пластмасите и успяха да ми предъвчат един пръст, ама го стиснаха хубаво, добре че не се счупи. Абе като клюца-капан за животни ми го стиснаха. Как се разцепи точно така тая пластмаса и ми попадна точно там в цепката при падането ръката не разбрах, но късмет-тва е положението. Резултата-най-горната фаланга и до средата на средната всичката кожа е свлечена дълбоко и шурти кръв. Плюс още няколко по-дребни рани по съседните пръсти от острите ръбове на пластмасите. ТАП съм си правил преди 13месеца веднъж и 2014та пак. Преди това не съм си правил може би 30год. Дали е нужно сега да сложа пак? Иначе сега засега полях с кислородна, сложих стерилна марля с риванол и направих превръзка.
Стола по принцип е къщен, но някой път го изкарвам да го ползвам в една съседна сграда, сиреч-излизал е по вън, а дали съм го слагал по земята нямам спомен.
Благодаря предварително!

д-р Цончев

Re: питане за ТАП

Мнение от д-р Цончев » 20 юли 2017 00:33

Според мен няма нужда от нов ТАП. Лекувайте раната

Отговори

Върни се в “Инфекциозни болести и паразити. Хепатит”