ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Не всички последствия се усещат на момента!
За мъжете, които искат да станат бащи на здрави деца
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

Морбили

Зашука, шарки, Хепатит, инфекциозна мононуклеоза

Модератори: админ, консултанти

no name

Морбили

Мнение от no name » 20 апр 2017 10:46

Здравейте!
От един месец в Пловдив, където живея, има епидемия от морбили, три болници са под карантина заради вътрешно болнични инфекции.
Аз съм хронично болна, с Първична билиарна цироза. Била съм на имуносупресивна терапия с имуран и кортизон. Сега съм на поддържащо лечение. До края на месеца трябва да отида на редовен профилактичен преглед, но ме е страх да се мотая из болниците, защото не съм карала морбили, нямам и имунизация, защото съм 64 набор, а нас не ни имунизираха срещу морбили навремето, сега вече не подлежа на имунизации. Не знам какво да правя, никой не може да даде предположение кога ще отмине епидемията. Затова въпросът ми е: доколко е опасна за мен тази шарка? Доколко е опасно да ходя в болница на преглед и изследвания, където идват и потенциални болни от морбили? Дали да отложа за неопределено време или е безсмислено, след като може да продължи и догодина? Объркана съм и се чудя как да постъпя....Моля за адекватен съвет!
Благодаря!

д-р Цончев

Re: Морбили

Мнение от д-р Цончев » 20 апр 2017 20:21

Можете да се консултирате и с лекуващия си лекар, но според мен можете да изчакате месец-месец и нещо докато поотмине епидемията и тогава да ходите в болница. Там където ще ходите на преглед има ли морбили?

no name

Мнение от no name » 21 апр 2017 09:55

В самата болница няма карантина, но е най-близката болница до циганската махала и непрекъснато се мотаят от малцинството. Не е изключено да си водят и болните от морбили деца там, те нямат никаква здравна култура.
Имам опция да отложа напълно този преглед и да го оставя за юли, когато ще ме викат на ТЕЛК и трябва да мина и през личната лекарка. Дали е подходящ този вариант, или ще стане прекалено много времето, през което не съм се изследвала?

no name

Мнение от no name » 21 апр 2017 10:05

В самата болница няма карантина, но е най-близката болница до циганската махала и непрекъснато се мотаят от малцинството. Не е изключено да си водят и болните от морбили деца там, те нямат никаква здравна култура.
Имам и друга опция, да отложа напълно този преглед и да оставя за юли, когато ще ме викат на ТЕЛК и трябва да мина и през лекуващата лекарка за заключение. Дали е подходящ този ход, или ще стане прекалено дълго време, без да съм се изследвала?
П.П. Изследвания правя на всеки 6 м, последно съм ходила през октомври миналата година и трябваше да ида сега през април.

no name

Мнение от no name » 21 апр 2017 10:14

Стана някакво объркване при изпращане на отговора ми.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 25 апр 2017 14:03

Не виждам проблем да го отложите... До тогава вероятно ще се овладее и положението с морбилито.

Отговори

Върни се в “Инфекциозни болести и паразити. Хепатит”