ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Кръвен тест показва дали е преборен окончателно
Пийте чай от джинджифил
Формула дава резултата според пол, ръст, тегло и възраст

Вътреболнична инфекция-Ацинетобактер.

Зашука, шарки, Хепатит, инфекциозна мононуклеоза

Модератори: админ, консултанти

Zlatina111

Вътреболнична инфекция-Ацинетобактер.

Мнение от Zlatina111 » 24 сеп 2016 13:01

Здравейте. Пиша ви по повод състоянието на баща ми. От няколко месеца е с необясними кризи от температура с дезоринтираност и втрисане. Имаше и нещо като бъбречна криза с еднократно изпикавяне на кръв. След обстойни прегледи се установи че има цироза чайлд А. Придружаващи заболявания са инфаркт на миокарда и диабет. Но след коронарография преди месец казаха че сърцето е добре. Страшното е че сега излезе на хемокултура и в храчка ацинетобактер баумани.в момента е зле. В болница сме и му вливат антибиотици. Ако някой е преживял подобно нещо ще се радвам да сподели опит или да ме насочи към добэр инфекционист. Благодаря.

д-р Цончев

Re: Вътреболнична инфекция-Ацинетобактер.

Мнение от д-р Цончев » 25 сеп 2016 20:42

Инфекционист с нищо в случая няма д а промени нещата, това си е вътреболнична инфекция и следва да се лекува според антибиограмата и според препоръките на микробиологичната лаборатория на болницата.

Zlatina111

Мнение от Zlatina111 » 05 окт 2016 16:25

Благодаря за отговора д-р Цончев. Вече се изчисти бактерията-поне така показва контролната хемокултура. Разстройството му обаче продължава, макар и по леко. Днес един лекар ми каза, че тази бактерия причинява и дизинтерия. Не знам сега какво да мисля- тя ли е била причина за температурите или пък я е хванал сега-разстройството се появи тук в болницата. Преди това имаше само температура. Дали да търсим друга причина за тези състояния?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 07 окт 2016 19:08

Не, изчакайте, както инфекцията, така и антибиотичното лечение може да доведе до чревно разстройство и дисбактериоза, което се възстановява сравнително бавно.

Zlatina111

Мнение от Zlatina111 » 17 окт 2016 21:49

Здравейте. Баща ми вече е изписан. От една седмица е в къщи. Възстановяваше се добре -качи 5кг за 7 дни. Но от събота отнаво е с разстройство и темпуратура 37.5. Имаше и лека кашлица. Тава, което ме притеснява е дали не е рецидив свързан с Ацинетабактер баумани. Дали тази бактерия причинява диария? Разбрах, че е доста упорита и трудно се лекува.От болницата ми казаха, че контролните хемокултури са отрицателни....но аз се безпокоя и не знам какви допълнителни мерки да взема. Благодаря предварително на всички, които биха ми помагнали със съвет.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 окт 2016 21:05

Ако човека няма температура, вероятно нещата са наред. След силнитевенозни антибиотици чревната лигавица трудно се възстановява и е нормално да се очаква редки изхождания.

Zlatina111

Мнение от Zlatina111 » 19 окт 2016 15:23

За голямо съжаление снощи е бил с 39градуса. Днес е пак субфебрилна без да взема нищо противотемпературно. Но болките при изхождане са силни. Поне няма кръв в изпражненията вече. Не знам какви поражения причинява ацинетобактера, но лекар ми каза че едно от тях е и дизинтерия. Не знам - колкото лекари толкова мнения. Там където го лекуваха казват че няма как да е рецидив.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 24 окт 2016 22:09

Става въпрос за диария а не за дезинтерия .... Към днешна дата как е човека?

Отговори

Върни се в “Инфекциозни болести и паразити. Хепатит”