ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Не всички последствия се усещат на момента!
За мъжете, които искат да станат бащи на здрави деца
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

EBV и CMV

Зашука, шарки, Хепатит, инфекциозна мононуклеоза

Модератори: админ, консултанти

Callista

EBV и CMV

Мнение от Callista » 01 авг 2016 13:59

След 3-годишно неразположение най-после попаднах на много добър лекар, който имаше съмнения, че симптомите ми се дължат на инфекциозна мононуклеоза и човекът се оказа прав.
Изследванията на IGG показаха
EBV 6.1 при гранична стойност <0.9
CMV 7.9 при гранична <0.9
Симптомите са ускорен пулс, субфебрилитет от сутрин до вечер(37.2-3), силна отпадналост и мускулна слабост, леко втрисане и парене в клепачите.
В момента съм на изопринозин, от който за сега не усещам никакво подобрение, а вече изгълтах 1 блистер.
Искам да попитам всеки, който се е сблъсквал с нещо подобно колко време му трябваше, за да се излекува? Чувал съм, че отпадналост може да се чувства месеци след прекарана инфекция, а тези антитела показват прекарана в миналото инфекция, но цели 3 години??
Трябва ли да търся причината другаде?

д-р Цончев

Re: EBV и CMV

Мнение от д-р Цончев » 04 авг 2016 20:18

Според мен трябва и други неща да се поогледат, за всеки случай. Изопринозин 1 блистер не се очаква да има особен ефект, малко повечко трябва.

Callista

Мнение от Callista » 04 сеп 2016 20:26

Привет, д-р Цончев!
И към ден днешен нямам подобрение, няколко пъти ми взеха гърлен секрет, от първата посявка се изолира мораксела, пих антибиотик. Две седмици по-късно повторих за контрола, откриха ми стептококи и хемофилус инфлуенца, в момента провеждам 16-дневно лечение с антибиотик и не изпитвам никакво подобрение...
Същевременно в ПКК, диференциалното броение, СУЕ, CRP, чернодробни ензими и каквото се сети човек няма никакво отклонение или индикация, че съм болен. Любопитно ми е възможно ли е да имам още някоя инфекция, която организмът ми пропуска, говоря за туберколоза или лаймска болест, много пъти съм намирал кърлежи да лазят по мен, но не и забити по кожата. Имам и 2 котки вкъщи, нямам идея как стоят нещата с паразитните инфекции...
Някакъв съвет какво да правя?

veselin ivanov

Мнение от veselin ivanov » 05 сеп 2016 01:24

Еми какво да правиш ли....първо да пуснеш котките в техният свят,да спреш да ядеш ,и да прочистиш кръвта си.

Callista

Мнение от Callista » 05 сеп 2016 07:41

Прекалено много е изписано за това прочистване в интернет и не знам на коя информация мога да се доверя, би ли ме насочил към конкретен метод?

Отговори

Върни се в “Инфекциозни болести и паразити. Хепатит”