ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на магнезий често води до безсъние
Дори в малки количества провокират стомашен дискомфорт
Първата грипна вълна тази година подранява с 6 седмици
Схващането, че застрашават само жените е много грешно

Съмнения за ХИВ инфекция от водещи имунолози

Зашука, шарки, Хепатит, инфекциозна мононуклеоза

Модератори: админ, консултанти

flyaway

Съмнения за ХИВ инфекция от водещи имунолози

Мнение от flyaway » 14 юли 2016 08:19

Здравейте, пиша с молба за помощ или съвет към всички, защото вече не знам какво да правя. Случаят ми е много заплетен за лекарите и те още не могат да установят какво е, но се съмняват за хив-инфекция, която не може да бъде открита от стандартните тестове за хив поради някакви имунологични дефекти в тялото ми. Имала съм сексуални контакти без презерватив с човек, когото познавам от 10 години преди около година, връзката ни беше около година. Имала съм и друг рисков момент със скъсан презерватив. Това са случаите, за които се съмнявам, защото останалите два са били с мъже, с които съм имала дългогодишни връзки и сме си правили няколко пъти тестове за хив. Имам оплаквания, които лекарите не могат да диагностицират. От малка кашля много и никой не успяваше да установи причината, от малка имам и вагинално течение, което е постоянно и всекидневно- отново причината не можеше да се установи. Преди 5 години получих гъбички в устата от силен стрес, недохранване и множество антибиотици, както и предракови клетки на шийката на матката. Лекувах се и нещата отминаха. Преди повече от година отново започнах да получавам бели петна в устата, гъбични инфекции по ноктите и тежки вагинални такива, които протичаха с вулвит и ранички. Много се бях изплашила, че са следствие на ХИВ и си пуснах бърз тест в КАБКИС-негативен. От тогава се успокоих, но по-късно бив приятел, скогото само сме се целували ми сподели, че още тогава е бил серопозитивен. Предполагам, ако имам инфекция няма как да е от него. Зимата боледувах страшно много, започнаха болки в пръстите на ръцете и на краката, бели петна в устата, постоянна температура, херпес на устата, започна да ми зибива себореен дерматит по цялото тяло. Направих поредица от тестове-всички отрицателни за антитела и един ПСР тест за откриване на вирусен товар-отново отрицателен. Дерматитът и оралната кандидоза/глабрата/ обаче продължават. Посетих имунолог, който ми изследва имуноглобулини. Имуноглобулин А беше завишен, направил ми е някакви други излседвания, които също показали инфекция- той заключи, че имам лигавична такава. Направил ми е и имунологични изследвания. При тях се установи, че CD8 клетките ми са под долна граница. CD4 са в рамките на референтните стойности, но са близо до долна граница. Имунологът ми каза, че щом съм си правила ПСР тест за хив 1 може да имам хив 2, но е малко вероятно, тъй като не е разпространен в България. Той разказал за моето състояние на един руски имунолог, на когото му станало интересно и пожела лично да ме прегледа. Прегледа ми обривите, ноктите и каза на английски на другия лекар, че може би трябва да ми пуснат Уестър блот. Да, обаче в България никой не ти пуска Уестърн Блот без положителен тест. Съмняват се , че имам нещо вродено, което ми пречи да ми се позитивират тестовете. Вече не знам какво да правя. Всичко ме боли и съм много изплашена, вече мисля даже за самоубийство. Смятате ли, че ако разговарям с хората в Потвърдителна биха ми направили тест. Бих платила, колкото е необходимо, притеснявам се, но не за себе си. Имам и друг въпрос ПСР теста ефективен ли е ако си се заразил преди години. Знам, че е за ранна диагностика. Благодаря!

1313

Re: Съмнения за ХИВ инфекция от водещи имунолози

Мнение от 1313 » 14 юли 2016 12:40

Малко е да кажа, че ти съчувствам. Имаш постоянни оплаквания, субфебрилна температура, изследванията са повече от добри, а лекарите вдигат безпомощно рамене и не могат да определят източника на проблема. Искам да те успокоя, но не знам дали ще успея.
Щом изследванията за спин са отрицателни, значи нямаш спин.
Херпес зостер се появява при срив на имунната система и при НЕпозитивни хора. Дерматологът безпогрешно би разпознал херпес зостер от контактния или себорейния дерматит.
Гъбичните инфекции - също.
Стресът, доколкото знам е един от водещите фактори за срив на имунната система. Мисля, че при тебе напрежението от неизясненото здравословно състояние ти се е отразило и продължава да се отразява крайно негативно и да задълбочава нещата.
Мисля, че нямаш фатално заболяване. Казвам ти го, за да те успокоя поне наполовина.
Някой препоръчал ли ти е изследвания за различни видове микоплазми и хламидии. При някои хора те не дават оплаквания, но при други, с понижен имунитет могат да се проявят.
Хомеопат би ти помогнал на първо време.
Мненията ми се базират на преживени от мен и близките ми здравословни проблеми,но може да са различни от това на лекарите.

flyaway

Мнение от flyaway » 14 юли 2016 13:25

Благодаря ти много, да, точно кожен лекар ми установи себорейния дерматит, който е по цялото тяло, както и оралната кандидоза, като направи посявка. В момента пия Изоприносин по схема, мажа се с гелове, правя промивки и пия лекарства, но нещата се задълбочават. В момента ми провеждат други тестове за някакви вродени дефекти в тялото ми, надявам се накрая да бъде изяснена причината, защото според лекарите всичко било възможно.

1313

Мнение от 1313 » 15 юли 2016 22:57

За кандидозата би било добре изцяло да се изключат сладките храни и да се ограничат въглехидратните.

flyaway

Мнение от flyaway » 18 юли 2016 07:54

Д-р Цончев, може ли мнение?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 19 юли 2016 11:07

Според мен не е ХИВ. Възможни са различни причини за снижен имунитет и свързаните с това чести или затегнати боледувания, но мисля че след като серологията е отрицателна не е ХИВ

flyaway

Мнение от flyaway » 20 юли 2016 08:31

Благодаря, д-р Цончев, много се надявам. Но каква би могла да е причината за тези занижени ЦД8 клетки? Цд4 също са близо до долна граница? Нямам диабет, нито автоимунно заболяване.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 20 юли 2016 16:15

Няма как да кажа, а и не съм специалист по въпроса. Тук трябва да се произнесе хематолог.

Nelogi4na

Мнение от Nelogi4na » 23 юли 2016 00:25

Аз вече достатъчно обширно се занимавах с въпроса, вече нямам нерви да обяснявам.
Теста за ХИВ в най - най - най - тежкия случай на автоимунно заболяване, а именно вродена имунна недостатъчност, което е точно като СПИН но вродено, се позитивира на 4 месец от рисковия контакт. Няма заболяване, което да може да излъже тестовете и да не се позитивират цяла година след рисков контакт. Още повече че ЦД-8 в случая са ниски, а при ХИВ инфекция трябва да са поне 2 пъти над ЦД-4 клетките. Тоест, ако ЦД - 4 са 300, ЦД-8 трябва да са най - малко 600.
Интересно ако тестовете са само за ранно диагностициране, как ли се познават хората които са носители на вируса от 5 - 6 години? Вирусолозите може би хвърлят боб или карти ТАРО?
Ако някой ме харесва, определено знае защо. Ако някой не ме харесва, със сигурност не знае причината, но ако все пак я знае тя задължително не е свързана с мен :)
МЕРИ

flyaway

Мнение от flyaway » 23 юли 2016 08:25

Мери, ниските клетки са супресорноцитотоксични (цд8 и цд3).Едно и също ли е?

flyaway

Мнение от flyaway » 23 юли 2016 08:52

Ако има значение по време на шзедванията пиех изоприносин който продължавам да пия.хелперно индусертните са 0,75 рри горна граница 1,33 и долна0.59.

flyaway

Мнение от flyaway » 23 юли 2016 12:11

Сгреших- 0.73 са хелперно-идусертните.

Otka4am

Мнение от Otka4am » 14 сеп 2016 18:30

Здравейте. 12-13дни след полов акт ми излезе афта, имах висока температура която не се влиаеше от нищо, излязоха ми две черни точки в Устата за 10 дни и изчезнаха, изпотявах се през ноща, както и през деня от най малкото натоварване. Потта ми миришеше отвратително, имах леки болки в гърдите и леко закашляне, след втория месец ми излязоха като гъбички между пръстите на ръцете, но и те за около десет дни. Бях много изтощен. Това са само нещата които съм видял, за болки и усещане няма да спомена, защото може да съм го предизвиквал с стрес. На 90дни си правих тест за хив в цибалаб и някаква нещо си лабор във ВМА отрицателни. Мога ли да съм 100% спокоен че не е хив. Моля за компетентен отговор Нелогична или някой друг

Otka4am

Мнение от Otka4am » 14 сеп 2016 18:47

Само да добавя че си правих и ваксина против хепатит 40 дни след половият акт. Може ли да е дало отражение на теста.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 сеп 2016 12:52

Мисля, че нямате повод за притеснение.

Отговори

Върни се в “Инфекциозни болести и паразити. Хепатит”