ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Най-силно засегнати са раменният и тазовият пояс
Възникване, симптоми и диагностика на астроцитома на малкия мозък
Какво ни предлага естетичната дерматология за бързо постигане ...
Дефицитът на магнезий често води до безсъние

Паразити Giardia Lamblia (Ламблиоза)

Зашука, шарки, Хепатит, инфекциозна мононуклеоза

Модератори: админ, консултанти

Paradiso7

Паразити Giardia Lamblia (Ламблиоза)

Мнение от Paradiso7 » 10 юли 2016 12:04

Привет на всички. Ето го и моя проблем, който изцяло промени ежедневието ми от миналата есен насам. След пътуване до един остров на есен се върнах в България много отпаднал с различни оплаквания, включващи нетипично главоболие от сутринта, силна диария, неповлияваща се от никакви лекарства, чести болки в гърлото , а после и в ухото. Симптомите се редуваха постоянно. Направих какви ли не тестове. Дори платих за ядрено магнитен резонанс , тъй като главоболието не ми даваше мира. Правих очни изследвания, кръвни, панорамна снимка на зъбите. Лекувах гранулом с операция , тъй като мислих , че може би той е източника на всички мои симптоми , но всъщност причината се оказа много по-различна. След като ми направиха операцията на зъба ми бе предписан антибиотик, който тотално ми срина стомаха и от тогава насам съм 2 месеца с диария. Антибиотика се казва Клендамицин. В момента съм в Испания и отидох на лекар тук. Направиха ми отново всички кръвни тестове, но този път ми пуснаха и проби от изпражненията. Оказа се , че имам Ламбиоза. Лекарката ми сподели, че не било притеснително и ми предписа Fragyl 250 три пъти на ден по една таблетка в рамките на 10 дни. В първите няколко дни получих облекчение. Стомашните болки рано сутрин и късно вечер изчезнаха , ходенията до тоалетна също намаляха , но за съжаление ефектът беше временен. Още на 4-ия ден от лечението нещата се върнаха по старо му. Отидох при лекаря ми и тя ми каза, че било нормално. Паразитите били мъртви , но в момента стомахът ми е много раздразнен. Помолих за още една проба да проверим за паразити , но ми бе отказано. Зарових се в интернет и започнах да чета много за диети и храни, които убиват паразитите. Лекарят дори не ми спомена за спазването на каквато и да е била диета. В момента избягвам тесто, захар , млечни продукти. Ям много ядки, тиквено семе, папая, ананас, чесън, моркови, но диарията продължава с пълна сила. Четох някъде , че паразитите създавали имунитет срещу Фраджил в случай че човек е взимал преди това Рудожил , а аз пих този антибиотик за проблема със зъба. От друга страна имах пътуване и тримесечен престой в Индия тази зима и бих ваксини за Хепатит, тиф и минингококи , от които смятам , че имунитета ми се срина тотално. Майка ми звънна на джипито ми в България да попита за малко информация, а и също да помоли да си направят тестове с баща ми , защото в интернет се твърди , че заболяването е доста заразно, при което джипито и казала да не се притеснява щом нямат симптоми и всичко с мен щяло да мине само да съм бил спокоен :))) сякаш съм хванал настинка. Прави ми впечетление, че този паразит бива доста умаловажавам в България. Сякаш се лекува от раз, от друга гледна точка четох доста чужди форуми, в които хората се борят с този проблем с месеци, губят килограми, постоянно диарии, нервни сривове,главоболие, повръщане,депресии... Ясно ми е , че в интернет обикновенно хората пишат, когато проблема е доста сериозен и никой, който лесно се излекува от дадена болест няма да отвори тема колко е щастлив , но все пак... Та въпроса ми е някой има ли опит с тези гадини? На острова, на който съм в момента ми предложиха биомагнитно лечение, което премахвало паразите безотказно , но на този етап предпочитам да събера малко информация преди да се реша, тъй като ми искат 70 евро на процедура. Много ще съм благодарен , ако Д-Р Цончев също искаже мнение по темата. Благодаря предварително и се извинявам , ако има много технически грешки в текста ми , но пиша от телефона и е голяма мъка, тъй като и аутокоректа си прави разни шегички!

д-р Цончев

Re: Паразити Giardia Lamblia (Ламблиоза)

Мнение от д-р Цончев » 10 юли 2016 22:12

Нямам опит с лечението на тия гадини, по нашите ширини не се среша, но като цяло това биомагнитно лечение ми се вижда леко измислено....
Аз лично бих пуснал нови проби за да се види има ли го още или го няма и при положителна проба бих продължил специфичното лечение. Ако го няма бих използвал пробиотици за възстановяване на чревната флора и имуномодулатори за укрепване на имунитета.

Paradiso7

Мнение от Paradiso7 » 13 юли 2016 01:15

Много благодаря за отговора. Днес бях до една билкова аптека в града, в който се намирам в Испания и ми дадоха чесън на капсули плюс семена от черен кимион. Казаха ми, че и двете са много ефективни при борбата с паразити. Имам още един въпрос към Д-р Цончев. Днес се чух с родителите ми и те са разговаряли с паразитолог от София, който им е споделил, че съм изкарал късмет, че съм си пуснал изследванията в чужбина , тъй като при фекални проби в България изобщо не проверявали за наличието на този паразит, тъй като не бил типичен за нашите географски ширини. Истина ли е това или е някаква грешна информация? Също бих се радвал , ако някой сподели опита си при борбата с тези малки твари. Аз лично бих искал да се опитам да ги изтребя по натурален начин с разни билки, семена, плодове и подобни , тъй лато тази година ще ми е петият път, в който взимам антибиотик и не искам да св тровя излишно :(

puls100

Мнение от puls100 » 13 юли 2016 20:08

Ако имаш възможност направи това:
viewtopic.php?f=18&t=15316&start=4110#p216311
Също сурови тиквени семки по шепичка на ден.
Също 10-12 дни приема на вода да е само:
-преварена
-с 5-7 капки 3% разтвор на кисловодна вода на един литър.
Само такава вода, никаква друга.

Ако ги направиш и трите от тази гадина няма да остане и помен..

Paradiso7

Мнение от Paradiso7 » 16 юли 2016 02:08

Много благодаря. Аз бях до биоаптеката до нас и накупих разни неща, с които мисля, че би трябвало най-накрая вече да ги изтребя тези гадини. Купих си черен кимион на семена , който смлях на прах и взимам с мюсли и мляко рано сутрин, чесън на ампули по 3 на ден, бял Пелин тинктура по 1мл в чаша с вода 3 пъти дневно. Слава Богу, диарията отмина и сега положението е малко по-затегнато , но все още чувам нощем и през деня разно пукане в стомаха, като че ли си правя пуканки на микровълнова вътре и ходя към 4-5 пъти до тоалетна. Тиквено семе ям доста, както и орехи, папая, ананас, спанак, чесън. Може би ще ми е трудно да намеря лозови пръчици, но идеята с кислородната вода ми се струва лесно изпълнима. Ще я приложа и ще дам фийдбек :)

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 17 юли 2016 22:34

Не знам нашите паразитолози да не могат да изследват за ламблия, подозирам че могат...

Джейн

Мнение от Джейн » 02 фев 2017 11:01

Има тема мн богата в bg-mamma.com Намери я и дейсвай. Традиционната медицина няма да ти помогне. Те дори не изследват и 2вида от общо 300. Лечението е основно с Вемокс и то го. Няма от 2 години. Според мен най ефикасно е билки и клизми. Чети в форума на майките. На първо време пий топла вода с 1/4 ч.л сода бикарб, че мн токсини отделят тез гадове и подкиселяват средата също. Голямата ти грешка е с ваксините..
И за това има тема: Ваксините -дискусия Само за вредите от тях.

Джейн

Мнение от Джейн » 02 фев 2017 11:22

Темата е: Прочистване на орга изма от паразити.
Най лесното е прочисването по време на пълнолуние, когато излиза червея да се размножава. Първо ср гладува поне 10 часа , пие се 1каф чашка ликьор. Изчаква се гадината да се напие 30мин. Те мн обичат сладко и алкохол. Това става в полунощ ког излизат от всички страни да се размножават в червата . Пие се разхлабващо да течем англ сол 1с.л. В топла вода и допълнит. Се прави клизма. Може фа вдигнеш и малко температура. Не се плаши, докато излизат пускат мн токсини... И не забравяй содата. Успех!

Forum admin

Мнение от Forum admin » 02 фев 2017 11:41

Не вярвам паразитите да имат нещо общо с пълнолунието и полунощ.
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

Джейн

Мнение от Джейн » 04 фев 2017 05:00

А защо случаите с разни нервни и не само нервни разтройства се увеличават по пълнолуние. Безсъние и обостряне на разни хронични също.. Дори Луната да няма влияние пак процедурата е ефикасна и лесна.

puls100

Мнение от puls100 » 04 фев 2017 18:22

Получава се така, защото черният дроб е в най-активната си фаза точно в малките часове на ноща - 1-3
От една страна, когато се активизира, може да активизира и паразитите, но от друга, ако е нарушена функцията му, може да се получат симптоми сходни с тези на паразитите.

Forum admin

Мнение от Forum admin » 04 фев 2017 19:43

puls100 написа:Получава се така, защото черният дроб е в най-активната си фаза точно в малките часове на ноща - 1-3
От една страна, когато се активизира, може да активизира и паразитите, но от друга, ако е нарушена функцията му, може да се получат симптоми сходни с тези на паразитите.
Значи ли, че лъчението на луната по време на пълнолуние не действа на човек?

puls100

Мнение от puls100 » 04 фев 2017 20:14

Не, тя имаше в предвид полунощ - през ноща - малките часове, а не пълнолуние. Пълнолунието може да има разбира се влиание върху определени хора, но не и върху паразитите и тяхното активиране/хранене/бранене :lol:
Това имам и аз предвид - наблюдава се активиране на паразитите в полунощ, не защото е полунощ, а защото тогава действа черният дроб :wink:

Forum admin

Мнение от Forum admin » 04 фев 2017 20:44

Джейн написа:Темата е: Прочистване на орга изма от паразити.
Най лесното е прочисването по време на пълнолуние, когато излиза червея да се размножава.
Е как?!?
Точно по пълнолуние става.
Или аз не разбрах, или наистина има връзка между пълнолунието и прочистването от червеи.

puls100

Мнение от puls100 » 04 фев 2017 21:20

О това не съм го прочел, мернах само изречението с "полунощ"
Не знам, за мен лично едва ли има връзка на пълнолунието с активизацията на паразитите в организма, освен ако не е нещо частно - хората, които така или иначе се влиаят от луната.
Според мен, връката за активизация на паразити през ноща (което наистина е така) е само с работата на черният дроб. Дроба работи/чисти основно в малките часове на ноща, когато огранизма почива. Тогава и се активизират паразитите. Едва ли е случайност. Мисля, че паразитите се активизират точно срещу чистенето на дроба.
Малко си е моя теория :) но наистина вярвам в нея :P
Кофтито е, че (а и малко объркващо) симптомите на нощните паразити и тези на увреденият черен дроб са много сходни. Но пък ако при доказан здрав дроб имаме симптоми на паразити - нощно сърбене, газове, диария, неспокойство, то може би наистина имаме паразити. НО :lol: пък още по-кофтито е, че ако дроба ни не функционира правилно или е увреден - имаме същите нощни признаци, сърбене, тоалетна, неспокойство и тн, което пък не може да означава на 100%, че проблема е само в дроба, защото при много паразити наблюдаване точно дисфункция на черният дроб - едни се настаняват в него, други просто го тормозят с токсини..
Е, иди ми дойди ми :mrgreen:
И аз ще се радвам, а и ми е любопитно, някой да разгадае мистерията и внесе повече яснота :)

Отговори

Върни се в “Инфекциозни болести и паразити. Хепатит”