ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Методът има не само релаксиращ но и лечебен ефект
Блуждаещ нерв – отделя влакна към вътрешните органи
Чупенето на ноктите през зимата има решение

Изследването на гърлен секрет

Зашука, шарки, Хепатит, инфекциозна мононуклеоза

Модератори: админ, консултанти

danaya.d

Изследването на гърлен секрет

Мнение от danaya.d » 13 юни 2016 22:07

Здравейте! Имам обложен език, преди два месеца прекарах нещо като грип, дясната ми сливица беше леко зачервена и преглъщах трудно. С настъпването на болестта се появи и обложения език. С течение на времето езикът леко, полеко се възстанови, но от няколко дена пак е обложен. В четвъртък бях на преглед - имам бяло петънце на същата сливица, която беше подута и зачервена по време на грипа и ме изпратиха на гърлен секрет. Днес резултатите излязоха и в изследването е изписано кандида спп, а количеството е оскъдно. Налепа по езика ми не е много плътен, но все пак е адски неприятно. В допълнение искам да кажа, че преди две седмици ми се появи херпес на устната. По принцип не е за пръв път. Притеснена съм и бих се радвала, ако ми споделите мнението си. Поздрави на всички! Бъдете здрави!

д-р Цончев

Re: Изследването на гърлен секрет

Мнение от д-р Цончев » 15 юни 2016 21:21

Според мен по-скоро се касае за един фарингит, който скоро ще отшуми.

danaya.d

Мнение от danaya.d » 15 юни 2016 22:56

Здравейте докторе! Изключително много ви благодаря за включването. Вчера ми предписаха Fungostatin за мазане на устната кухина и Linex forte. Тази сутрин с ужас установих, че след закуска с кисело мляко налепите ми се струват повече. Днес ми е първи ден от лечението, но наистина съм много притеснена и се чувствам дискомфортно. Тази кандида, която показва гърления секрет ми се струва като нещо което никога няма да се излекува напълно. Това състояние ме депресира и натъжава много.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 20 юни 2016 21:53

Постепенно ще премине не се притеснявайте...Не е толкова страшно.

danaya.d

Мнение от danaya.d » 20 юни 2016 23:01

Докторе, може ли лично да се консултирам нещо с вас? Ако е удобно може ли да ми оставите някакви данни за връзка - телефон или фейсбук профил на лично съобщение?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 24 юни 2016 19:40

Аз не съм подходящия човек вслучая, добре е да ви види унг. Мога да препоръчам специалист от моите колеги. Аз съм реаниматор.

Отговори

Върни се в “Инфекциозни болести и паразити. Хепатит”