ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Рядкото заболяване се проявява веднага след раждането
Бактериите не получават шанс да развият резистентност
Какво е разумно да очакваме от тях?
Плевралният излив може да е причина за задух

Къде в София сифилис и какво?

Зашука, шарки, Хепатит, инфекциозна мононуклеоза

Модератори: админ, консултанти

placebo678

Re: Къде в София сифилис и какво?

Мнение от placebo678 » 11 юли 2017 06:57

Здравейте!
Направих си тест в Рамус за ХИВ, Хепатит Б и Сифилис. Първите две са негатив, но са Сифилис ми излезе положителен- TPHA 4.88.
Утре мисля да си направя още един тест, но в друга лаборатория...ЦИБАЛАБ примерно, за да видя какъв резултат ще ми даде там.
Имам въпроси относно това дали трябва да пуша, пия кафе и ям преди теста, тъй като четох някъде, че денят преди теста не трябва да се преяжда, пие алкохол и прочее?
До теста се стигна, защото в устата ми излезе нещо "странно", което според моят стоматолог е от прехапване на езика. Прилагам снимка, за да го видите и някой ако е имал същото да каже какво му е помогнало, за да изчезне.

http://dox.bg/files/dw?a=e537765a0c

П.П. нямам нито подути лимфни възли, нито температура, нито мускулни болки, нито се чувствам отпаднал...по - скоро ми е гадно, тъй като доста съм се филмирал.
Искам съвет какво да правя след теста ли да отида на дерматолог- венеролог или след него, както и някой добър такъв, защото аз не се сещам за никой.
Благодаря предварително на всеки, който помогне с някакъв съвет:)

placebo678

Мнение от placebo678 » 11 юли 2017 07:11

Здравейте!
Направих си тест в Рамус за ХИВ, Хепатит Б и Сифилис. Първите две са негатив, но са Сифилис ми излезе положителен- TPHA 4.88.
Утре мисля да си направя още един тест, но в друга лаборатория...ЦИБАЛАБ примерно, за да видя какъв резултат ще ми даде там.
Имам въпроси относно това дали трябва да пуша, пия кафе и ям преди теста, тъй като четох някъде, че денят преди теста не трябва да се преяжда, пие алкохол и прочее?
До теста се стигна, защото в устата ми излезе нещо "странно", което според моят стоматолог е от прехапване на езика. Прилагам снимка, за да го видите и някой ако е имал същото да каже какво му е помогнало, за да изчезне.

http://dox.bg/files/dw?a=e537765a0c

П.П. нямам нито подути лимфни възли, нито температура, нито мускулни болки, нито се чувствам отпаднал...по - скоро ми е гадно, тъй като доста съм се филмирал.
Искам съвет какво да правя след теста ли да отида на дерматолог- венеролог или преди него, както и някой добър такъв, защото аз не се сещам за никой.
Благодаря предварително на всеки, който помогне с някакъв съвет:)

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 12 юли 2017 20:11

Теста търси антитела доколкото съм наясно така че няма значение дали е на гладно

placebo678

Мнение от placebo678 » 18 юли 2017 21:09

д-р Цончев написа:
12 юли 2017 20:11
Теста търси антитела доколкото съм наясно така че няма значение дали е на гладно
Благодаря за отговора.
Дали може да ме насочите какви допълнителни изследвания да си направя, както и специалист, при който мога да се консултирам?
Само да добавя, че ми се появи някакво кафяво петно на езика, което не знам на какво е симптом.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 20 юли 2017 00:31

Трябва да се види от УНГ това петно, но това не е специфичен белег
Направете си теста в Бодимед.

Отговори

Върни се в “Инфекциозни болести и паразити. Хепатит”