ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ще отпадне ли нуждата от инжекционно лечение
В повечето случаи чупливите нокти са напълно решим проблем.
Успокоява стомашно-чревния тракт и улеснява откашлянето.

Съмнение за лаймска болест .

Зашука, шарки, Хепатит, инфекциозна мононуклеоза

Модератори: админ, консултанти

pinco

Re: Съмнение за лаймска болест .

Мнение от pinco » 20 окт 2016 18:59

Аз да попитам как се развива положението на всички които са със съмнение за лаймска болест? Въпроса е риторичен тъй като съм убеден, че никой не е здрав ( от всички прежде съмняващи се) а на Др. Цончев много му здраве... това е несериозно да се неглижира лаймската борелия наричана от някои автори "Сифилисът от гората"

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 24 окт 2016 22:08

Благодарим....

rudy99

Мнение от rudy99 » 31 дек 2016 11:48

Изглежда у нас все още се подценява Лаймската болест и коинфекциите.
И аз бях ухапан Юни 2013, имах си обрив и първи класически симптоми, ама трябваше да изчакам 1 месец за ЕЛИСА тест, че после и още малко, не било критично, резултата - гранични стойности. 14 дена Докси 2х100 и пей сърце. Да ама не. След около 8 месеца - простатит, неспецифичен. Малко ИВ антибиотици (даже бях забравил за Лаймската та не казах на лекарите) и се пооправих долугоре. И досега си имам замайване от време навреме, болки тук и там (в дясно под ребрата, врат, някой пруст на крака и т.н.) , затруднения при говорене (търсене на думи), недостиг на въздух от време на време, малко увисване на лицето в ляво и хлътване по очите и т.н., все класически симптоми. Взимах антибиотици - докси и сумамед, 2014 и 2015 първо 20 дена, после два месеца. Но все се появяваха симптоми след време, обикновено есента. Функционирам си но искам да се оправя на 100%, или поне да не се влоша. Сега съм на билки - да видим.
Мисля, че имунната ми система не е била толкова зле при ухапването, отдавна бях на Палео/Праймал, не съм настивал от 7-8 години (в офиса всеки изкарваше по една настинка на година) и т.н.
Някой ако търси в нета и попадне на тоя пост:
При ухапване - веднага на доктор и антибиотици, ама не за две седмици и 2х100, поне 30 дена и по-голяма доза, че хроничната лаймска не си е работа.
Четене на чужди сайтове за второ/трето мнение.
Тестовете не са много достоверни, по симптоми.
Ако някой знае лаймски доктор, да се обади. Тези, които аз видях бяха с по 5 дена/2 седмици антибиотик и си готов. После вече ти намират разни други болести, ей така на куп - съвпадение.

pinco

Мнение от pinco » 23 фев 2017 17:13

В България лаймски доктор няма, аз се лекувам в чужбина но и тук се срещатат такива доктори много рядко....

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 26 фев 2017 22:14

Е, в инфекциознаболница би трябвало да могат да се справят с проблема.

design art

Мнение от design art » 29 юли 2017 19:46

Здравейте, не успях да намеря информация за това лекува ли се лаймската болест и дали при кръвен тест с високо положителен резултат IgM и наличие на червено петно активизирало се близо 60 дни след ухапване от насекомо /комар или папатак/ е категорично наличието на borrelia? Какви други изследвания трябва да се направят и къде? Прегледаха ме 6 лекаря всички вдигаха рамене и не ми отговориха на тези въпроси. Накрая лекарят с най-голяма рутина ми изписа ZINNAT 500 за 15 дневно домашно лечение с думите, че доксициклина ще направи повече поражения на тялото.

pinco

Мнение от pinco » 26 авг 2017 20:03

лаймската болест се лекува успешно ако бъде проведено навременно и адекватно лечение... като минималната продължителност на антибиотичния курс е 4 седмици... дозата трябва да е адекватна и антибиотика подходящ, като без комбинация рядко се стига до успех, при наличие на висок титър на антитела вероятността да е борелия е много голяма.... лекарите масово избягват да изписват антибиотици в началото на инфекцията или ако го правят то е за много кратко, което води само до задълбочаване на болестта.... клиничната картина може да бъде най-разнообразна от болки в колената до психични разстройства... след развива не болестта болните получават всевъзможни диагнози като артрит, множествена склероза, АЛС, Алцхаймер т.н. и никой вече не се занимава с причината а се провежда симптоматично лечение, което в дългосрочен план прави нещата по-страшни.... Търсете лаймски лекар от ILADS. За съжаление не съм чувал за такъв в България
Линк на група в Фейсбук където обменят информация засегнати от лаймска болест:
https://www.facebook.com/groups/622333491305001

Отговори

Върни се в “Инфекциозни болести и паразити. Хепатит”