ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Рядкото заболяване се проявява веднага след раждането
Бактериите не получават шанс да развият резистентност
Какво е разумно да очакваме от тях?
Плевралният излив може да е причина за задух

Enterococcus faecalis

Зашука, шарки, Хепатит, инфекциозна мононуклеоза

Модератори: админ, консултанти

Kopyr

Enterococcus faecalis

Мнение от Kopyr » 17 мар 2016 21:05

Добър вечер! Ще започна с малко предистория, за да дам колкото се може повече информация.

В началото на Февруари месец имах неизяснени сърдечни проблеми. Посетих кардиолог, носих холтер за 24 часа, посетих и хомеопат, направиха ми ирисодиагностика и редица изследвания. Всичко заключения бяха, че едва ли не имам организъм като на професионален атлет и всичко е следствие на стрес. След лечение с Фосфорус предписано от хомеопата и магнезии от личния ми лекар - уж нещата се оправиха, но наскоро пак се появиха... както и да е - това е друга тема. Мисълта ми е, че при тези изследвания дадох проба на сутрешна урина и според личния ми лекар всичко в нея е наред. Хубаво, но 2 седмици по-късно усещах лек сърбеж около главичката на пениса, като имаше и зачервяване на места. Освен това сутрин, при положение, че съм взел качествен душ преди лягане, имаше натрупан секрет след забелване на пениса. След време кожата по дължината на пениса започна да се люспи, ако мога така да се изразя... Отидох при личния ми лекар и той ми взе секрет. Даде го за микробиология и резултатите бяха следните:

Изображение

Той ми разясни какво представлява Enterococcus faecalis и как може да съм се заразил, като причината за мен остава мистерия предвид, че към момента не бях практикувал анален секс от 10на месеца, но не това е най-важното. По-същественото е, че след почти месец от 1-2 пъти дневно киснене в разтвор от Смрадлика и enterococcinum 15 ch ежедневно - резултати има, но по мое субективно мнение са незначителни и то при условие, че е проведено активно лечение вече месец. Първата седмица след диагиностицирането изпих еднократно Монурал саше, като друг антибиотик не съм приемал никакъв, понеже "моите" Enterococcus faecalis били резистентни... Изследванията твърдят друго, според мен - все пак не съм лекар, но виждам, че срещу половината от изброените антибиотици пише S, което вярвам е Sensitive, тоест биха се повлияли...

Та въпросът ми на кратко е - да продължа ли това лечение или примерно да премина на разтвор от KMnO4 или пък да взема един от антибиотиците към, които не са резистентни... Личния ми лекар не е на линия в близкото бъдеще, а така или иначе искам второ мнение. Поне идейно...

Съжалявам за дългия пост... Благодаря ви предварително!

Kopyr

Re: Enterococcus faecalis

Мнение от Kopyr » 17 мар 2016 21:12

Снимката от изследванията не излиза, а не ми е позволено да си променям горното мнение, затова правя и този нов пост, за което се извинявам на модераторите на форума..

Изображение

Поздрави!

veselin ivanov

Мнение от veselin ivanov » 17 мар 2016 22:20

Бактерията ти присъствува нормално в микрофлората,но просто преверсът спрямо другите е много голям,какво ще постигнеш с калиев перменганат,.....заразяването идва от всичко заразено и неподозиращо,
щам на Enterococcus множество видове B114 използват за приготвянето на сиренето "Камембер"
щам на Enterococcus множество видове INIA 4 - сирене Taleggio, Manchego, Hispano
щам на Enterococcus множество видове ОТО 28 - извара
Антибиотична активност срещу Enterococcus множество видове

Антибактериални средства (с описание на препратка), активни срещу Enterococcus всички щамове). Enterococcus множество видове умерено чувствителни към ципрофлоксацин . 74% от щамовете Enterococcus множество видове са чувствителни към тетрациклин . Не е активен срещу Enterococcus множество видове линкомицин . За лечение на остри инфекции на пикочните пътища без усложнения. причинена от Enterococcus множество видове може да се препоръча нитрофурани, цефалоспорини III поколение, гентамицин, флуорохинолони, последният - с уговорката за неблагоприятните тенденции в устойчивостта на растежа. Имайте предвид, че цефалоспорини лишен от активност срещу ентерококи, флуорохинолони и ранно (ломефлоксацин, норфлоксацин, офлоксацин, пефлоксацин, ципрофлоксацин) имат слаба активност срещу Enterococcus множество видове . ...........поздравите са от веско...........пий качествена бирена мая

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 19 мар 2016 21:28

Пробвайте на първо време и с калиев перманганат и-или отвара от лайка.

Kopyr

Мнение от Kopyr » 21 мар 2016 20:37

Благодаря ви за бързия отговор и моля да ме извините за забавянето на моя...

Ще пиша след време резултата от разтвора на калиевия перманганат, за да знаят и други, които изпаднат в моето положение.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 22 мар 2016 20:04

Пишете..

Kopyr

Мнение от Kopyr » 21 юни 2016 01:54

Мина доста време, но пиша, както обещах...

Изведнъж рязко се подобрих, но реших да си доизползвам останалата смрадлика и направих още няколко "компреси", като продължих да приемам enterococcinum 15 ch по 10 таблетки веднъж седмично (това по предписание на личния лекар). Мина известно време и изневиделица буквално се събудих в почти най-лошото състояние. Направих пак няколко компреса със смрадлика и положението се стабилизира. След това отидох при ЛЛ и той ми изписа Тридерм (0,5мг бетаметазон, 10мг клотримазол, 1мг гентамицин на 1г крем) и Моксистад 400мг по 1 на ден...

Тридерм - ОК, макар да има кортикостероиди, но този антибиотик нещо не ми вдъхва доверие предвид хилядите неща написани на листовката и се чудя дали да го приемам... Разбирам, че лекарят със сигурност е по-компетентен от мен и е преценил това, но все пак ми се иска да чуя и чуждо мнение.

Благодаря отново...

rootkit

Мнение от rootkit » 21 юни 2016 20:47

А на уролог ходили ли сте? Изследвания за полово предавани болести?

Kopyr

Мнение от Kopyr » 01 юли 2016 02:04

Реално не съм по 2 причини, макар и сякаш субективни и не много добри като довод.

Първата е, че личния ми лекар относително скоро изкара и обща медицина и вярвам, че каквото е позабравил си го е поприпомнил, ако мога така да се изразя. А и нали изследванията това показват...

Втората е, че всъщност не съм имал случайни контакти, а дори партньорката, от която се очаква, че съм го прихванал - не прояви никакви симптоми и й нямаше абсолютно нищо.

Вече изпих антибиотика и се мазах крема, като всичко изглежда наред. Дано естествено не е временно, както преди, понеже това лично за мен, макар и некомпетентен означава, че ще да е хронично...

Отговори

Върни се в “Инфекциозни болести и паразити. Хепатит”